cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"11" листопада 2013 р.Справа № 916/2472/13
Господарський суд Одеської області у складі:
суддя Зайцев Ю.О.
при секретарі судового засідання Буза К.С.
за участю представників сторін:
Від позивача : за дов. Фоменко А.В.
Від відповідача ТОВ "КАПІТАЛІНВЕСТБУД-КИЇВ" : не з'явився;
Від відповідача ПП "ФРЕШ ФУД АГРО ПЛЮС" : не з'явився;
Від відповідача ТОВ "Фреш Фуд Компані" : не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "УніКредит Лізинг" до Товариства з обмеженою відповідальністю "КАПІТАЛІНВЕСТБУД-КИЇВ", Приватного підприємства "ФРЕШ ФУД АГРО ПЛЮС", Товариства з обмеженою відповідальністю «Фреш Фуд Компані» про стягнення 47553,40 грн., -
ВСТАНОВИВ :
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю "УніКредит Лізинг" звернулося до господарського суду Одеської області з позовом про солідарне стягнення з відповідачів заборгованості у сумі 402994 грн. 29 коп., у тому числі 204 601 грн. 59 коп. основного боргу, 7186,41 грн. неустойки за прострочення сплати лізингових платежів, 1490,62 грн. 3% річних, 10,21 грн. інфляційних збитків, 126383,78 грн. неустойки за несвоєчасне повернення предмету лізингу, 27588,34 грн. штрафу за прострочення повернення предмету лізингу, 27588,34 грн. штрафу за повернення предмету лізингу у розукомплектованому стані, 8145,00 грн. компенсація витрат за перевезення предмету лізингу.
Ухвалою судді господарського суду Зайцева Ю.О. від 16.10.2013 р. справа прийнята до провадження з призначенням до розгляду у відкритому судовому засіданні.
14.10.2013 р. позивачем надано до канцелярії господарського суду Одеської області заяву про забезпечення позову (вх.№30531/13 від 14.10.2013 р.).
Розглянувши зазначену заяву суд встановив, що відповідно до статті 66 Господарського процесуального кодексу України забезпечення позову допускається, якщо невжиття заходів до забезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Отже, заява про вжиття заходів до забезпечення позову повинна бути обґрунтована з поданням належних і допустимих доказів, що підтверджують можливість виникнення в подальшому ускладнень у виконанні судового рішення.
Господарський суд повинен оцінити, наскільки конкретний захід, який пропонується вжити, пов'язаний з предметом позову, співрозмірність позовним вимогам та яким чином цей захід забезпечуватиме фактичну реалізацію мети його вжиття.
Тому відповідна ухвала господарського суду в обов'язковому порядку повинна містити дані, на підставі яких можна зробити висновок про те, що невжиття того чи іншого заходу до забезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання в подальшому рішення господарського суду.
Однак, позивачем до суду жодного доказу в підтвердження обставин, викладених у заяві про забезпечення позову,не надано, що є підставою для відхилення зазначеної заяви.
Відповідно до вимог ст.77 ГПК України ухвалами суду від 16.10.2013 р. розгляд справи відкладено на 11.11.2013 р.
16.10.2013 р. за клопотанням представника позивача до матеріалів справи залучено витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців щодо реєстрації відповідачів Товариства з обмеженою відповідальністю "КАПІТАЛІНВЕСТБУД-КИЇВ", Приватного підприємства "ФРЕШ ФУД АГРО ПЛЮС", Товариства з обмеженою відповідальністю «Фреш Фуд Компані» серії АГ№511399, серії АГ№511401, серії АГ№511397.
Відповідачі про час та місце судового засідання повідомлені належним чином шляхом надсилання судових ухвал на адресу, зазначену в позовній заяві та у витягах з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців серії АГ№511399, серії АГ№511401, серії АГ№511397, у судові засідання не з'явились, про поважність причин відсутності не повідомили, правом на відзив в порядку ст. 59 ГПК України не скористались.
Відповідно до п. 32 Інформаційного листа ВГСУ від 29 вересня 2009 року № 01-08/350 "Про деякі питання, порушені в доповідних записках господарських судів України у першому півріччі 2009 року щодо застосування норм Господарського процесуального кодексу України" викладена правова позиція, згідно якої відмітка про відправку процесуального документа суду на зворотньому аркуші у лівому нижньому куті першого примірника процесуального документа є підтвердженням розсилання процесуального документа сторонам у справі та іншим особам, які брали участь у справі, а коли йдеться про ухвалу, де зазначено про час і місце судового засідання, - підтвердженням повідомлення про час і місце такого засідання. При цьому, суд зазначає, що необґрунтоване затягування розгляду справи суперечить вимогам ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, учасником якої є Україна, стосовно права кожного на розгляд його справи судом упродовж розумного строку.
Приймаючи до уваги, що судові відправлення скеровувалися на адреси відповідачів, визначені в позовній заяві та у витягах з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців серії АГ№511399, серії АГ№511401, серії АГ№511397, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.
11.11.2013 р. у судовому засіданні після повернення з нарадчої кімнати було проголошено вступну та резолютивну частини рішення суду в порядку статті 85 ГПК України.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши пояснення, суд встановив:
21.05.2012р. між Приватним підприємством „Фреш Фуд Агро Плюс" (лізингоодержувач, Відповідач 2) та ТОВ "УніКредит Лізинг" (лізингодавець, позивач) укладено договір фінансового лізингу № 3877L12/00-LD (далі договір).
Згідно п. 1.1 договору лізингодавець приймає на себе зобов'язання придбати у власність від продавця, що обраний лізингоодержувачем, предмет лізингу відповідно до встановлених лізингоодержувачем умов придбання та технічних характеристик (специфікацій), та передати його у користування лізингоодержувачу на строк та на умовах, визначених договором. Лізингоодержувач зобов'язується прийняти предмет лізингу у користування та сплачувати лізингодавцю лізингові платежі, комісії, які зазначені у додатку „Тарифи" до договору (надалі тарифи), який є його невід'ємною частиною, інші комісії, що передбачені договором, та виконувати інші обов'язки, передбачені договором та чинним законодавством.
Визначення предмета лізингу, його технічних характеристик (специфікацій), вартість предмета лізингу, графік лізингових платежів, дата та місце поставки предмета лізингу, а також інші умови, що мають безпосереднє відношення до договору, визначаються у додатку (ах) до договору. У випадку, коли згідно цього договору у лізинг передається декілька предметів лізингу, сторони укладають відповідну кількість додатків до цього договору, які є в рівній мірі невід'ємною частиною договору. (п. 1.1.1 договору).
Строк лізингу починається з дати передачі предмета лізингу у користування лізингоодержувачу, що підтверджується підписанням відповідного акту приймання - передачі предмета лізингу (п. 1.2.1 договору)
Строк лізингу закінчується в день визначений в повідомленні про відмову від договору за ініціативою лізингодавця або лізингоодержувача у випадках, передбачених договором та/або чинним законодавством (п.п. „d" п.1.2.2 договору).
Лізингоодержувач зобов'язаний сплачувати лізингові платежі. Розмір лізингових платежів, їх складові частини та дати платежів визначаються у графіку лізингових платежів, що містяться у додатку (ах) до договору (п. 5.1 договору).
Розмір лізингових платежів та їх складових частин виражається у іноземній валюті (долар США, Євро або інша валюта) та підлягає сплаті у національній валюті України - гривні за курсом, що визначений договором. (п. 5.2 договору).
Пунктом 5.3. договору передбачені склад лізингових платежів, курси іноземної валюти до гривні України та порядок їх застосування.
Авансовий (перший лізинговий) платіж, який сплачується до передачі предмета лізингу у користування лізингоодержувачу є частиною відшкодування предмету лізингу. (п. 5.3.1 договору).
Періодичні лізингові платежі, які сплачуються після передачі предмета лізингу у користування лізингоодержувачу за курсом продажу та включають в себе:
А) Відшкодування вартості предмета лізингу, що розраховується за курсом, встановленим у відповідному додатку до договору;
Б) Комісія лізингодавця, яка є такою, що змінюється та розраховується як різниця між розміром періодичного лізингового платежу, який зазначений у стовбці „Лізинговий платіж", перерахований в гривню, та розміром відшкодування вартості предмету лізингу у гривні, розрахованого згідно п. 5.3.2 „а" цього договору. (п. 5.3.2 договору).
Лізингоодержувач відшкодовує лізингодавцю інші витрати лізингодавця, понесені з вини Лізингоодержувача (п. 6.1. договору)
Лізингоодержувач відшкодовує лізингодавцю інші витрати лізингодавця понесені з вини відповідача (п.п „е", п. 6.1 договору).
Плата лізингоодержувачем за договором вважається здійсненою в момент зарахування коштів на рахунок лізингодавця (п. 7.1 договору).
Відповідно до п. 7.5. договору всі суми одержані лізингодавцем від лізингоодержувача або третьої особи (поручителя, майнового поручителя) за цим договором, будуть зараховані Лізингодавцем у наступному порядку:
А) на погашення неустойки за цим договором.
Б) погашення простроченої заборгованості за тарифами
В) на погашення простроченої заборгованості по лізинговим платежам, починаючи з тієї, що виникла раніше, при цьому в першу чергу погашення простроченої заборгованості по сплаті комісії лізингодавця, що нарахована згідно з п. 5.3.2 (б) договору, в другу чергу здійснюється погашення простроченої заборгованості за відшкодуванням вартості предмету лізингу;
Г) на погашення поточної заборгованості по лізинговим платежам при цьому в першу чергу здійснюється погашення поточної заборгованості по сплаті комісії лізингодавця, що нарахована згідно з п. 5.3.2.(6) договору, в другу чергу здійснюється погашення поточної заборгованості за відшкодуванням вартості предмету лізингу.
Д) на погашення заборгованості по іншим платежам, які передбачені розділом 6 цього договору.
У випадку дострокового припинення дії договору або у випадку повернення предмету лізингу лізингодавцю з будь-якої іншої причини, лізингоодержувач зобов'язаний передати предмет лізингу та всі необхідні документи, які вимагаються лізингодавцем, у місці, визначеному лізингодавцем в межах України, протягом 5 робочих днів, починаючи з дати відповідної вимоги лізингодавця, якщо інше не буде зазначено у відповідному повідомленні лізингодавця. (п. 9.1. договору).
Лізингоодержувач зобов'язаний повернути лізингодавцю предмет лізингу в такому ж стані, в якому його було прийнято в користування, з урахуванням нормального зносу (п. 9.2. договору).
Випадками не виконання договору є: не своєчасна сплата лізингоодержувачем будь-якої суми, яку він повинен сплатити за умовами договору (п.п „а" п. 11.1 договору).
В будь - який час дії або після настання випадку невиконання лізингодавець на власний розсуд (разом чи окремо та неодноразово), направивши письмове повідомлення лізигоодержувачу може відмовитись від договору в односторонньому порядку (п.п. „d" п. 11.2 договору).
За кожний випадок невиконання п. 9.1., п. 9.2. договору лізингоодержувач сплачує Лізингодавцю штраф в розмірі 3 відсотків від ціни відповідного предмета лізингу, вказаної у належному додатку до цього договору, щодо якого було вчинено порушення. (п. 12.2.3. договору)
У випадку несплати лізингоодержувачем в належний термін будь-якої суми, яка має бути сплачена ним за цим договором, лізингоодержувач сплачує лізингодавцю неустойку (пеню) у розмірі подвійної облікової ставки, встановленої Національним банком України, яка діяла протягом періоду прострочення, за кожен день прострочення (п. 12.3 договору).
У випадку коли лізингоодержувач не виконує обов'язку щодо повернення предмета лізингу, Лізингодавець має право вимагати від Лізингоодержувача сплатити неустойки у подвійному розмірі періодичного лізингового платежу за весь час прострочення. При цьому для розрахунку приймається останній (тобто такий, що передує факту порушення зобов'язання лізингоодержувача щодо повернення предмету лізингу) повний періодичний лізинговий платіж, згідно з графіком лізингових платежів. (п. 12.4 договору)
Договір вступає в силу з моменту підписання його уповноваженими представниками сторін та діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань по ньому. (п. 15.1 договору).
21.05.2012 року сторонами договору було підписано додатки до договору №3877L12/11 та №3877L12/12, за умовами яких лізингодавець зобов'язувався придбати для лізингоотримувача культиватор грядоутворювач Forgio TD 45 3*150 та трактор Беларус 1221,2 (додаток №3877L12/12) та встановлено розмір та строки сплати лізингових платежів.
Розмір та графік лізингових платежів за придбання лізингодавцем культиватора грядоутворювача Forgio TD 45 3*150 передбачений додатком №3877L12/11 від 21.05.2012 року до договору фінансового лізингу № 3877L12/00-LD від 21.05.2012 р.
Розмір та графік лізингових платежів за придбання лізингодавцем трактор Беларус 1221,2 передбачений додатком №3877L12/12 від 21.05.2012 року до договору фінансового лізингу № 3877L12/00-LD від 21.05.2012 р.
На виконання умов договору лізингу лізингодавець придбав у ПП «Фреш Фуд Агро Плюс» за договором купівлі-продажу №3877L12/01-LD/PC від 21.05.2013 р. на умовах зворотнього лізингу обраний предмет Лізингу (культиватор грядоутворювач Forgio TD 45 3*150) та передав його у користування лізингоодержувачу, що підтверджується Актом приймання - передачі від 11.06.2012 року.
21.05.2013р. ТОВ „Техноторг-Дон"(продавець), ТОВ "УніКредит Лізинг" (покупець, лізингодавець) та ПП „Фреш Фуд Агро Плюс" (лізингоодержувач) укладали договір купівлі - продажу №3877L12/02-LD/PC.
Додатковою угодою №1 від 06.06.2012 року до договору фінансового лізингу №3877L12/00-LD внесені зміни до додатку №3877L12/12 від 21.05.2012 року стосовно розміру та графіку лізингових платежів.
Додатковою угодою №2 від 11.06.2012 року до договору фінансового лізингу №3877L12/00-LD внесені зміни до додатку №3877L11/12 від 21.05.2012 року стосовно розміру та графіку лізингових платежів.
Додатковою угодою №4 від 13.07.2012 року до договору фінансового лізингу №3877L12/00-LD від 21.05.2012 р. внесені зміни до додатку №3877L12/12 стосовно розміру та графіку лізингових платежів.
Додатковою угодою №6 від 06.12.2012 року до договору фінансового лізингу №3877L12/00-LD від 21.05.2012 р. внесені зміни до додатків №3877L12/11 від 21.05.2012 року та №3877L12/12 від 21.05.2012 стосовно розміру та графіку лізингових платежів, та встановлений остаточний графік сплати та розмір лізингових платежів.
21.05.2012 року між ТОВ „УніКредит Лізинг" (лізингодавець), ПП „Фреш Фуд Агро Плюс" (лізингоодержувач) та ТОВ „Фреш Фуд Компані" (поручитель) укладено договір поруки №3877L12\02, за умовами якого ТОВ „Фреш Фуд Компані" зобов'язувався відповідати перед ТОВ „УніКредит Лізинг" за виконання ПП „Фреш Фуд Агро Плюс" умов договору фінансового лізингу №3877L12\00-LD від 21.05.2012 р. в межах загальної суми в гривневому еквіваленті до 659 999,73 доларів США, що на день укладання договору поруки становило 5 319 597,82 грн.
21.05.2012 року між ТОВ „УніКредит Лізинг"(лізингодавець), ПП „Фреш Фуд Агро Плюс" (лізингоодержувач) та ТОВ „Капіталінвестбуд-Київ" (поручитель) укладено договір поруки №3877L12\01\SUR, за умовами якого ТОВ „Капіталінвестбуд-Київ" зобов'язувався відповідати перед ТОВ „УніКредит Лізинг" за виконання ПП „Фреш Фуд Агро Плюс" умов договору фінансового лізингу №3877L12\00-LD від 21.05.2012 р. в межах загальної суми в гривневому еквіваленті до 659 999,73 доларів США, що на день укладання договору поруки становило 5 319 597,82 грн.
Згідно ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язань, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту, або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст.ст. 526, 530 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, цього кодексу, інших актів цивільного законодавства в установлений законом або договором строк.
Відповідно до ст.806 ЦК України, за договором лізингу одна сторона (лізингодавець) передає або зобов'язується передати другій стороні (лізингоодержувачеві) у користування майно, що належить лізингодавцю на праві власності і було набуте ним без попередньої домовленості із лізингоодержувачем (прямий лізинг), або майно, спеціально придбане лізингодавцем у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов (непрямий лізинг), на певний строк і за встановлену плату (лізингові платежі).
До договору лізингу застосовуються загальні положення про найм (оренду) з урахуванням особливостей, встановлених цим параграфом та законом.
До відносин, пов'язаних з лізингом, застосовуються загальні положення про купівлю-продаж та положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом.
Статтями 1 та 2 Закону України "Про фінансовий лізинг" визначено, що фінансовий лізинг - це вид цивільно-правових відносин, що виникають з договору фінансового лізингу, за яким лізингодавець зобов'язується набути у власність річ у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізиногоодержувачем специфікацій та умов та передати її у користування лізингоодержувачу на визначений строк не менше одного року за встановлену плату (лізингові платежі). Відносини, що виникають у зв'язку із договором фінансового лізингу, регулюються положеннями Цивільного кодексу України про лізинг, найм (оренду), купівлю-продаж, поставку, з урахуванням особливостей, що встановлюються цим законом.
Лізингоодержувач свої зобов'язання перед лізингодавцем з оплати лізингових платежів належним чином не виконав, а також прострочив повернення предмета лізингу на підставі чого, позивач просить стягнути з відповідача заборгованості у сумі 402994 грн. 29 коп., у тому числі 204 601 грн. 59 коп. основного боргу, 7186,41 грн. неустойки за прострочення сплати лізингових платежів за придбання культиватора грядоутворювача Forgio TD 45 3*150, та 2296,16 грн. неустойки за прострочення сплати лізингових платежів за придбання трактор Беларус 1221,2.
Також позивачем заявлено до стягнення 1490,62 грн. 3% річних, 10,21 грн. інфляційних збитків, 126383,78 грн. неустойки за несвоєчасне повернення предмету лізингу, 27588,34 грн. штрафу за прострочення повернення предмету лізингу, 27588,34 грн. штрафу за повернення предмету лізингу у розукомплектованому стані, 8145,00 грн. компенсація витрат за перевезення предмету лізингу.
Відповідно до ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
Статтею 230 ГК України передбачені штрафні санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Виконання зобов'язання може забезпечуватися зокрема неустойкою (ч. 1 ст. 546 ЦК України). Неустойкою (штрафом, пенею) с грошова сума або інше майно, яке боржник зобов'язаний передати кредитору у випадку порушення боржником зобов'язання (ч. 1 ст. 549 ЦК України). Пенею с неустойка, яка розраховується у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ч. 3 ст. 549 ЦК України).
Згідно п. 12.3 договору у випадку несплати лізингоодержувачем в належний термін будь-якої суми, яка має бути сплачена ним за цим договором, лізингоодержувач сплачує дізингодавцю неустойку (пеню) у розмірі подвійної облікової ставки, встановленої Національним банком України, яка діяла протягом періоду прострочення, за кожен день прострочення.
Відповідно до п. 9.1. договору фінансового лізингу у випадку дострокового припинення дії договору або у випадку повернення предмету лізингу лізингодавцю з будь-якої іншої причини, лізингоодержувач зобов'язаний передати предмет лізингу та всі необхідні документи, які вимагаються лізингодавцем, у місці, визначеному лізингодавцем в межах України, протягом 5 робочих днів, починаючи з дати відповідної вимоги лізингодавця, якщо інше не буде зазначено у відповідному повідомленні лізингодавця.
Повернення предмету лізингу лізингодовцю відбулося 01.08.2013 року, що підтверджується відповідними актами приймання-передачі.
Відповідно до п. 12.4 договору, у випадку коли лізингоодержувач не виконує обов'язку щодо повернення предмета лізингу, лізингодавець має право вимагати від лізингоодержувача сплатити неустойку у подвійному розмірі періодичного лізингового платежу за весь час прострочення. При цьому для розрахунку приймається останній (тобто такий, що передує факту порушення зобов'язання лізингоодержувача щодо повернення предмету лізингу) повний періодичний лізинговий платіж, згідно з графіком лізингових платежів.
Оскільки лізингоодержувач отримав повідомлення про відмову від договору та повернення предмета лізингу у червні 2013 року, то останнім повним періодичним лізинговим платежем є лізинговий платіж за травень 2013 року.
Позивач просить стягнути з відповідача неустойку за прострочення повернення предмету лізингу за договором у сумі 126 383 грн. 78 коп., а саме 86 687 грн. 14 коп. - за придбання культиватора грядоутворювача, передбачений додатком №3877L12/11 від 21.05.2012 року до договору фінансового лізингу №3877L12/00-LD від 21.05.2012 р та 39 696 грн. 64 коп. - за придбання трактору Беларус 1221,2, передбачений додатком №3877L12/12 від 21.05.2012 року до договору фінансового лізингу №3877L12/00-LD від 21.05.2012 р.
Відповідно до п. 12.2.3. договору фінансового лізингу за кожний випадок невиконання п. 9.1., п. 9.2., цього договору лізингоодержувач сплачує лізингодавцю штраф в розмірі 3% від ціни відповідного предмета лізингу, вказаної у належному додатку до цього договору, щодо якого було вчинено порушення.
Відповідно до п. 9.2. договору фінансового лізингу лізингоодержувач зобов'язаний повернути лізингодавцю предмет лізингу в такому ж стані, в якому його було прийнято в користування, з урахуванням нормального зносу.
Культиватор грядоутворювача Forgio TD 45 3*150 був повернутий Лізингодавцю з відсутнім м відбору потужності.
Вартість грядоутворювача Forgio TD 45 3*150 передбачена додатком №3877L12/11 від 21.05.2012 року до договору фінансового лізингу № №3877L12/12 від 21.05.2012 р. та складає 614 611,20.
Розмір штрафу відповідно до п. 12.2 3. Договору за придбання грядоутворювача Forgio TD 45 3*150 складає 18 438,34 (вісімнадцять тисяч чотириста тридцять вісім) гривень 34 коп.
Трактор Беларус 1221,2 був повернутий Лізингодавцю з відсутнім карданом відбору потужності. Вартість Трактора Беларус 1221,2 за додатком №3877L12/12 від 21.05.2012 року до договору фінансового лізингу № 3877L12/00-LD від 21.05.2012 р. та складає 305 000,00 грн.
Розмір штрафу відповідно до п. 12.2 3. Договору за придбання Трактора Беларус 1221,2 складає 9150,00 (дев'ять тисяч сто п'ятдесят) гривень 00 коп.
Таким чином, сума штрафу за повернення Предмету Лізингу у розукомплектованому стані за договором складає 27 588,34 (двадцять сім тисяч п'ятсот вісімдесят вісім) гривень 34 коп.
Позивач просить стягнути з відповідача штраф за прострочення повернення предмету лізингу у сумі 27588 грн. 34 грн.
З огляду на невиконання лізингоодержувачем умов договору, 05.06.2013р. лізингоодержувачу направлено повідомлення про відмову від договору та повернення предмета лізингу. Повідомлення отримано лізингоодержувачем 07.06.2013 р. В зазначеному повідомленні місцем повернення предмету лізингу значилося: м. Київ, вул. Зрошувальна, 5. Оскільки у лізингоодержувача були відсутні кошти на доставку предмета лізингу за зазначеною адресою, його передача лізингодавцю відбулася за адресою: Одеська область, Біляївський район, с. Дачне, вул. Польова, 57, що підтверджується актами приймання передачі від 05.07.2013 року.
Доставка предмета лізингу до м. Києва, була здійснена Фізичною особою підприємцем Седнєвим В.В. на підставі договору перевезення від 07.08.2012 року, що укладений між ТОВ „Унікредит Лізинг" та Фізичною особою підприємцем Седнєвим В.В. Вартість перевезення склала 4525,00грн., що підтверджується актами №С-08002 здачі-приймання робіт (надання послуг) від 05.08.2013 року.
Відповідно до п. 6.1. договору лізингоодержувач відшкодовує лізингодавцю інші витрати лізингодавця, понесені з вини лізингоодержувача.
Позивач просить стягнути з відповідача 4525,00грн. компенсації витрат за перевезення предмету лізингу.
Частиною 2 ст. 625 Цивільного кодексу України передбачає, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з врахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3 % річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до ст. 554 Цивільного кодексу України у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Позивач просить солідарно стягнути з відповідачів 402994 грн. 29 коп., у тому числі 204 601 грн. 59 коп. основного боргу, 7186,41 грн. неустойки за прострочення сплати лізингових платежів, 1490,62 грн. 3% річних, 10,21 грн. інфляційних збитків, 126383,78 грн. неустойки за несвоєчасне повернення предмету лізингу, 27588,34 грн. штрафу за прострочення повернення предмету лізингу, 27588,34 грн. штрафу за повернення предмету лізингу у розукомплектованому стані, 8145,00 грн. компенсація витрат за перевезення предмету лізингу.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Під час розгляду справи відповідачами до суду не було належним чином доведено та доказано виконання своїх зобов'язань за договором.
Враховуючи викладене та те, що представлені матеріали справи засвідчують обґрунтованість позовних вимог, позов підлягає задоволенню. Судові витрати покладаються на відповідачів згідно ст. ст. 44, 49 ГПК України.
Заява позивача щодо накладання арешту на майно відповідача, судом відхилено, бо надані позивачем докази, стосовно того, що йому стало відомо про відчудження майна, яке належить відповідачам ПП "ФРЕШ ФУД АГРО ПЛЮС" та ТОВ "Фреш Фуд Компані" на праві власності шляхом продажі, не свідчать, що вчиненні відповідачами дії, спрямовані на ухилення від виконання зобов'язання після подання позову до суду.
Керуючись ст. ст. 44, 49, ст.ст.82-85 Господарського процесуального кодексу України суд, -
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "КАПІТАЛІНВЕСТБУД-КИЇВ" (юридична адреса: вул. Комінтерну, буд.. 141, м. Біляївка, Біляївський район, Одеська область, 67600, фактична адреса: провулок Лабораторний, буд. 1, секція 3-4, оф. 604, м. Київ, 01133, код 34965444, р/р 26006300634500 в ПАТ „Укрсиббанк", МФО 351005); Приватного підприємства "ФРЕШ ФУД АГРО ПЛЮС" (юридична адреса: вул. Комінтерну, буд. 141, м. Біляївка, Біляївський район, Одеська область, 67600, фактична адреса: вул. Михайла Грушевського, 39ж, м. Одеса, 65031, код 36860163, р/р 2600433030550 в ПАТ „Укрсиббанк", МФО 351005); Товариства з обмеженою відповідальністю "Фреш Фуд Компані" (юридична адреса: вул. Комінтерну, буд. 141, м. Біляївка, Біляївський район, Одеська область, 67600, фактична адреса: вул. Михайла Грушевського, 39ж, м. Одеса, 65031, код 371494515, р/р 26003300633300 в ПАТ „Укрсиббанк", МФО 351005) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "УніКредит Лізинг" (юридична адреса: м. Київ, вул. Петра Сагайдачного, буд. 22/1, код ЄДРПОУ 33942232) заборгованість 402994 (чотириста дві тисячі дев'ятсот дев'яносто чотири) грн. 29 коп., у тому числі 204 601 (двісті чотири тисячі шістсот одна) грн. 59 коп. основного боргу, 7186 (сім тисяч сто вісімдесят шість) 41 грн. неустойки за прострочення сплати лізингових платежів, 1490 (одна тисяча чотириста дев'яносто) грн. 62 коп. 3% річних, 10 (десять) грн. 21 коп. інфляційних збитків, 126383 (сто двадцять шість тисяч триста вісімдесят три) грн. 78 коп., неустойки за несвоєчасне повернення предмету лізингу, 27588 (двадцять сім тисяч п'ятсот вісімдесят вісім) 34 грн. штрафу за прострочення повернення предмету лізингу, 27588 (двадцять сім тисяч п'ятсот вісімдесят вісім) 34 грн. штрафу за повернення предмету лізингу у розукомплектованому стані, 8145 (вісім тисяч сто сорок п'ять) грн. компенсації витрат за перевезення предмету лізингу, 8 059 /вісім тисяч п'ятдесят дев'ять/ грн. 89 коп. судового збору.
Рішення господарського суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного господарського суду, яка подається через місцевий господарський суд протягом 10-денного строку з моменту складення та підписання повного тексту рішення.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо не буде подано апеляційну скаргу. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повний текст рішення складено та підписано 18.11.2013 р.
Суддя Зайцев Ю.О.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2013 |
Оприлюднено | 21.11.2013 |
Номер документу | 35374173 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Зайцев Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні