Постанова
від 14.11.2013 по справі 805/15509/13-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 листопада 2013 р. Справа № 805/15509/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Старосуд І.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Димитрові Донецької області до приватного підприємства «Укртеплосервіс-Стандарт» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 244, 75 гривень,-

В С Т А Н О В И В :

30.10.2013 відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Димитрові Донецької області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємства «Укртеплосервіс-Стандарт» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 244, 75 гривень.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що приватне підприємство «Укртеплосервіс-Стандарт» зареєстроване в якості юридичної особи та є платником страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Страховий тариф підприємства становить 2, 32% від фактичних витрат на оплату праці найманих працівників на місяць. Відповідач самостійно подав до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Димитрові Донецької області розрахункову відомість за 12 місяців 2010 року, в якій визначив суму заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 244, 75 гривень. З метою погашення вказаної заборгованості, позивач звертався до приватного підприємства «Укртеплосервіс-Стандарт» з листом від 13.05.2013 щодо погашення заборгованості, однак відповіді не отримав. У зв'язку з несплатою суми заборгованості у добровільному порядку, позивач просить стягнути з приватного підприємства «Укртеплосервіс-Стандарт» заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 244, 75 гривень (арк. справи 2 - 4).

Представник позивача Бабіч Н.А. позовні вимоги підтримала, надала пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просила позов задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом шляхом надсилання рекомендованим листом з повідомленням судової повістки за його юридичною адресою. Проте, конверт із поштовим відправленням судової повістки повернувся на адресу суду за закінченням терміну зберігання (арк. справи 20). Причини неявки суду не повідомив, письмових заперечень, заяв про відкладення або про розгляд справи без участі представника відповідача суду не надавав.

З урахуванням положень частини 4 статті 33 та статті 37 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку, що відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду.

За таких обставин та враховуючи приписи частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач - відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Димитрові Донецької області є суб'єктом владних повноважень, органом виконавчої влади, який в даних правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього Положенням про виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженим постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 20.04.2001 № 15 (далі за текстом - Положення).

Відповідно до пункту 1.1 Положення, виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі за текстом - виконавча дирекція Фонду), є постійно діючим виконавчим органом правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі за текстом - Фонд), що здійснює реалізацію завдань та основних принципів страхування від нещасного випадку.

Пунктом 2.1 Положення передбачено, що основними завданнями виконавчої дирекції Фонду є, зокрема, забезпечення дотримання положень Конституції України та вимог чинного законодавства, інших нормативно-правових актів у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що спричинили втрату працездатності.

Відповідач - приватне підприємство «Укртеплосервіс-Стандарт» (надалі ПП «Укртеплосервіс-Стандарт») зареєстроване у встановленому законом порядку в якості юридичної особи 15.05.1991, включене до ЄДРПОУ за кодом 23127111, що підтверджується спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з веб-сайту Державного підприємства «Інформаційно-ресурсний центр», доступ до якого запроваджено на підставі Наказу Міністерства юстиції України від 19.08.2011 року № 2009/5 «Про організацію доступу до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (арк. справи 8). Відповідач взятий на облік у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Димитрові Донецької області як платних страхових внесків, що підтверджується повідомленням про взяття на облік від 21.01.2009 № 2273 (арк. справи 9).

Згідно вказаного повідомлення та відповідно до Закону України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», для ПП «Укртеплосервіс-Стандарт» розмір страхового тарифу з 13.01.2009 складає 2, 32 відсотки від фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.

Як встановлено судом, 17.01.2011 ПП «Укртеплосервіс-Стандарт» до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Димитрові Донецької області було подано розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 12 місяців 2010 року, який є додатком до пункту 3.10 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (арк. справи 5). У зазначеній розрахунковій відомості відповідач самостійно визначив суму заборгованості зі сплати страхових внесків, пов'язаною з несвоєчасною виплатою заробітної плати, у розмірі 244, 75 гривень.

13.05.2013 позивач звернувся до відповідача з листом № 01-04/28-316, в якому попередив останнього про наявність заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду в сумі 244, 75 гривень (арк. справи 6), але відповіді отримано не було.

Суд зазначає, що станом на час розгляду справи, сума заборгованості у розмірі 244, 75 гривень відповідачем не сплачена.

Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 № 1105-ХІV, Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 № 36 (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 № 1105-ХІV, роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 № 36, затверджено Інструкцію про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі за текстом - Інструкція від 12.07.2007 № 36).

Згідно з пунктом 4.12 Інструкції від 12.07.2007 № 36, страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.

Відповідно до пункту 5.1 Інструкції від 12.07.2007 № 36, не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені.

Пунктом 8.1 Інструкції від 12.07.2007 № 36 передбачено, що робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють контроль за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою перерахування та надходження страхових внесків, інших платежів до Фонду, а також за цільовим і правильним витрачанням його коштів. Планові перевірки проводяться не частіше одного разу на рік.

З 01.01.2011 набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», виключено пункт 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Також внесені зміни в інші норми Закону, які регулювали порядок сплати страхових внесків.

Відповідно до абзацу 5 пункту 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

Отже, зазначена норма передбачає, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків та сум штрафних санкцій органами Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України здійснюється відповідно до законодавства, що діяло на момент її виникнення.

Оскільки відповідачем самостійно визначена але не сплачена сума страхових внесків, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 244, 75 гривень є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Виходячи з положень статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 17 - 20, 51, 69 - 72, 86, 94, 112, 121, 136, 158 - 164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Димитрові Донецької області до приватного підприємства «Укртеплосервіс-Стандарт» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 244, 75 гривень - задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства «Укртеплосервіс-Стандарт» (код ЄДРПОУ 23127111, адреса: 85327, Донецька область, місто Димитров, мікрорайон Світлий, будинок № 31) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Димитрові Донецької області (код ЄДРПОУ 25968010, р/р 37174400900034 у ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, адреса: 85323, Донецька область, місто Димитров, вулиця Артема, будинок № 9А) заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 244 (двісті сорок чотири) гривні 75 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Старосуд І.М.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.11.2013
Оприлюднено22.11.2013
Номер документу35376119
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/15509/13-а

Постанова від 14.11.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Старосуд І.М.

Ухвала від 01.11.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Старосуд І.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні