ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 листопада 2013 рокум. Ужгород№ 807/3411/13-а
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Луцович М.М.
при секретарі судового засідання Симканич Ю.В.
за участю сторін:
сторони в судове засідання не з'явилися;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою управління Пенсійного фонду України у Свалявському районі Закарпатської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 4010,30 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Управління пенсійного фонду України у Свалявському районі звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 4010,30 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що ФОП ОСОБА_1 зареєстрована в управлінні Пенсійного фонду України у Свалявському районі як платник страхових внесків відповідно до ст.. 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» а з 01.01.2011 року як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідно до ст..4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року № 2464-VI (надалі Закон України № 2464-VI). На день звернення позивача до суду за ФОП ОСОБА_1 рахується несплачена заборгованість із єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 4010,30 грн. За наведених обставин просить суд задовольнити позовні вимоги.
Представник Управління Пенсійного фонду України у Свалявському районі Закарпатської області в судове засідання не з'явився, проте надав суду заяву, якою просив розгляд даної справи провести без участі позивача за наявними у справі матеріалами.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча судом вживалися заходи щодо повідомлення відповідача про час та місце судового засідання, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення (а.с. 19,22).
Відповідно до ч.4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи. Таким чином справа розглядається за відсутності представника відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, а відтак у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснюється.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є: фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності
Відповідно до абз. 3 п. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Згідно п. 3.2 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 22.02.2010 року № 22-2 (далі Порядок №22-2) фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе і за членів сім'ї, які беруть участь у провадженні підприємницької діяльності; особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, самі за себе формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт один раз на рік до 1 квітня року, наступного за базовим звітним періодом (така норма діяла до 10.12.2012 року).
10 грудня 2012 року до Порядку №22-2 було внесено зміни, відповідно до яких фізичні особи самі за себе формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
Відповідно до п.п. 3 п.1 ст. 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, які обрали спрощену систему оподаткування, - на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.
Відповідно до п. 11 ст. 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок для фізичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування встановлюється у розмірі 34,7 відсотка від суми, яка визначена платником самостійно бази нарахування єдиного внеску.
Здійснюючи підприємницьку діяльність за період з 01.01.2011 року по 31.12.2011 р. ФОП ОСОБА_1 не подала до управління Пенсійного фонду звіт про нарахування єдиного внеску за 2011 рік та єдиний внесок не сплатила.
Згідно розрахунку УПФ у Свалявському районі, сума що належить до сплати за 2011 рік становить 4010,30 грн. (а.с.10).
Отже, станом на 10.06.2013 року заборгованість склала 4010,30 грн.
Відповідно ч.12 ст.9 вищевказаного Закону №2464-VI єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника
Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску» територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про їх сплату. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки.
Як вбачається з матеріалів справи УПФУ у Свалявському районі відповідачу було надіслано вимогу про сплату боргу від 19 квітня 2012 року за №Ф-316-У на суму 4010,30 грн. (а.с.8).
Судом встановлено, що дана вимога була отримана відповідачем 24.04.2012 року (а.с.8)
Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду, а саме 4010,30 грн. перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених, для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов управління Пенсійного фонду України у Свалявському районі Закарпатської області - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України у Свалявському районі Закарпатської області заборгованість в сумі 4010,30 грн. (чотири тисячі десять грн., 30 коп.) грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 КАС України десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя М.М. Луцович
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2013 |
Оприлюднено | 22.11.2013 |
Номер документу | 35388009 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Обрізко Ігор Михайлович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Обрізко Ігор Михайлович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Обрізко Ігор Михайлович
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Луцович М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні