Рішення
від 22.12.2006 по справі 28/560-06-13142
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

28/560-06-13142

    

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"22" грудня 2006 р.Справа  № 28/560-06-13142

За позовом   Товариство з обмеженою відповідальністю "ФАЙН";  

до відповідача   Приватна судноплавна компанія "Вікторія"  

про вчинення заборони виконувати певні дії та не чинити перешкод у виконанні договору

Суддя Гуляк Г.І.

Представники:

від позивача:      Скоркіна Л.І. – за дорученням;

від відповідача:  Акименко В.М. –за дорученням;

Суть спору: позивач –Товариство з обмеженою відповідальністю „Файн”, звернувся до господарського суду з позовом до відповідача –Приватної судноплавної компанії „Вікторія”, вчинити заборону Приватної судноплавної компанії „Вікторія” та будь-якім іншим юридичним та фізичним особам здійснювати охорону комплексу берегозахісних споруд на узбережжі Чорного моря в районі Дачі Ковалевського в м. Одесі та будь-якого майна, розташованого на території комплексу та зобов'язати Приватну судноплавну компанію „Вікторія” не чинити перешкод ТОВ «ОХОРОННЕ АГЕНТСТВО «ФОРТЕЦЯ»здійснювати охорону комплексу берегозахісних споруд на узбережжі Чорного моря в районі Дачі Ковалевського в м. Одесі, згідно договору на захист об'єкта № 1/11.

Представник позивача в судове засідання з'явився, надав уточнення до позовної заяви та просить суд заборонити    Приватній    судноплавній    компанії    «Вікторія»   втручатися в господарську діяльність Товариства з обмеженою відповідальністю „ФАЙН" та зобов'язати Приватну судноплавну компанію  „ВІКТОРІЯ"  не  перешкоджати Товариству з обмеженою відповідальністю „ФАЙН" у користуванні орендованим майном (Договір оренди № 63-ор від 01 листопада 2006 року) - комплексом берегозахісних споруд на узбережжі Чорного моря в районі Дачі Ковалевського в м. Одесі.

Відповідач в судове засідання з'явився, відзив на позовну заяву не надав, справа розглядається в порядку ст.75 ГПК України за наявними матеріалами.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив:

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Файн»та Управлінням інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради 1 листопада 2006 року було укладено договір оренди комплексу берегозахісних споруд № 63-ор, за умовами якого ТОВ «Файн»отримало в термінове платне користування комплекс берегозахісних споруд на узбережжі Чорного моря в районі Дачі Ковалевського в м. Одесі.

По виконанню вказаного сторони 1 листопада 2006 року підписали акт прийому-передачі комплексу берегозахісних споруд на узбережжі Чорного моря в районі Дачі Ковалевського  в місті Одесі, відповідно до схеми, яка є невід'ємною частиною умов договору.

01 листопада 2006 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Файн» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ОХОРОННЕ АГЕНТСТВО «ФОРТЕЦЯ»укладено договір на захист об'єкта № 1/11, згідно якого ТОВ «ОХОРОННЕ АГЕНТСТВО «ФОРТЕЦЯ»взяло на себе зобов'язання забезпечувати захист Комплексу, в тому числі, згідно п.2.1. договору, організувати та забезпечити захист товарно-матеріальних цінностей та не допускати проникнення сторонніх осіб на територію Комплексу.

З моменту прийняття позивачем комплексу в термінове платне користування, постійно зі сторони відповідача чиняться перешкоди у здійсненні ТОВ «ОХОРОННЕ АГЕНТСТВО «ФОРТЕЦЯ»своїх обов'язків за договором на захист об'єкта.

Відповідач 10 листопада 2006 року направив на адресу позивача лист, згідно якого просить надати дозвіл на здійснення охорони майна, яка належить Приватній    судноплавній    компанії    «Вікторія»   власними силами.

На думку позивача,  дії відповідача порушують права та законні інтереси ТОВ «ФАЙН», перешкоджають ТОВ «ОХОРОННЕ АГЕНТСТВО «ФОРТЕЦЯ»здійснювати зобов'язання за договором на захист Комплексу, який знаходиться у терміновому платному користуванні комплексу берегозахісних споруд на узбережжі Чорного моря в районі Дачі Ковалевського в м. Одесі. Незаконними діями з боку відповідача  порушуються права позивача як орендаря комплексу, що в свою чергу змусило звернутися до суду за захистом свого порушеного права.

Представник відповідача в судовому засіданні надав розпорядження міського голови від 17 квітня 2000 року за №301-01р. про передачу в оренду судноплавній „Вікторія” берегозахісних споруд та укласти договір оренди терміном 30 років, для розташування виробничої бази та комплексу об'єктів соціально-культурного призначення.

15 червня 2000 року між управлінням інженерного захисту території міста та Приватною судноплавною компанією „Вікторія” було укладено договір оренди, за умовами якого орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне володіння та користування комплекс берегозахісних споруд порту-укриття.

Відповідно до п.9.6 договору та Закону України „Про оренду державного та комунального майна” сторони достроково припинили дію договору та підписали угоду 30 жовтня 2006 року про дострокове розірвання договору оренди берегозахісної споруди та підписали акт прийому-передачі комплексу.  

Розглянувши позовні вимоги та викладені на їх обґрунтування доводи, господарський суд дійшов до висновку, що позов слід визнати обґрунтованим з наступних підстав:

Судовий захист права власності та майнових інтересів власників - осіб, названих у статті 1 ГПК, здійснюється шляхом розгляду справ, зокрема, за позовами:

про визнання права власності   на   майно,   про   витребування майна   з   чужого незаконного володіння (а в передбачених законом випадках і від добросовісного набувача) чи відшкодування його вартості;

про визнання недійсними актів державних та   інших   органів, що     порушують

майнові права та охоронювані законом інтереси підприємств і організацій;

іншими позовами, пов'язаними з охороною права власності підприємств і

організацій.

Відповідно до ст.3 ГК України, під господарською діяльністю розуміється діяльність    суб'єктів   господарювання   у   сфері   суспільного виробництва,  спрямована на виготовлення та реалізацію  продукції, виконання  робіт чи надання послуг вартісного характеру,  що мають цінову визначеність. Господарська діяльність,  що здійснюється  для  досягнення економічних   і   соціальних  результатів  та  з  метою  одержання прибутку, є   підприємництвом,   а   суб'єкти   підприємництва   - підприємцями. Сферу       господарських відносин становлять господарсько-виробничі, організаційно-господарські       та внутрішньогосподарські відносини. Господарсько-виробничими є майнові та інші  відносини,  що виникають   між   суб'єктами  господарювання  при  безпосередньому здійсненні господарської діяльності. Під  організаційно-господарськими розуміються  відносини,  що  складаються  між  суб'єктами господарювання та суб'єктами     організаційно-господарських повноважень у процесі управління господарською діяльністю. Внутрішньогосподарськими  є відносини,  що складаються між структурними підрозділами суб'єкта  господарювання,  та  відносини суб'єкта господарювання з його структурними підрозділами.

Згідно ст.173 ГК України, господарським  визнається  зобов'язання,  що  виникає  між суб'єктом  господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання,   в силу  якого  один  суб'єкт  (зобов'язана  сторона,  у  тому  числі боржник)  зобов'язаний  вчинити  певну   дію   господарського   чи управлінсько-господарського  характеру  на користь іншого суб'єкта (виконати  роботу,  передати   майно,   сплатити   гроші,   надати інформацію тощо),  або утриматися від певних дій,  а інший суб'єкт (управнена сторона,  у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Основними     видами     господарських    зобов'язань    є майново-господарські зобов'язання  та   організаційно-господарські зобов'язання.

Частина 1. ст. 193 ГК України, вказує на те, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.  

Відповідно до ст. 177 ЦК України об'єктами цивільних прав є речі, у тому числі гроші, цінні  папери,  інше  майно,  майнові  права,  результати  робіт, послуги,   результати інтелектуальної, творчої діяльності, інформація, а також інші матеріальні і нематеріальні блага.

Статтею 283 ГК України, передбачено, що за договором  оренди  одна сторона (орендодавець) передає другій  стороні  (орендареві)  за  плату   на   певний   строк   у користування майно для здійснення господарської діяльності. У користування за   договором   оренди   передається індивідуально  визначене  майно  виробничо-технічного  призначення (або   цілісний  майновий  комплекс),  що  не  втрачає  у  процесі використання своєї споживчої якості.

За таких обставин, вимоги позивача  відповідають передбаченим ст. 16 ЦК України, ст. 20 ГК України засадам відновлення порушених прав суб'єкта господарювання.

         За таких обставин вимоги позивача обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 44,  82-85 ГПК України, суд -

          

ВИРІШИВ:

1.          Позов задовольнити повністю.

2.          Заборонити    Приватній    судноплавній    компанії    «Вікторія»/65020, м. Одеса, вул. Дігтярна, буд. 10, кв. 9, код ЄДРПОУ 24541737, п/р 26003903565000 в ТОВ КБ «СКБ», МФО 388313/  втручатися  в господарську діяльність Товариства з обмеженою відповідальністю „ФАЙН" /65026, м. Одеса, пл. Катерининська, буд. 4, код ЄДРПОУ 32400653, п/р 26001310735001 в АБ «Південний», МФО 328209/.

3.          Зобов'язати Приватну судноплавну компанію  „ВІКТОРІЯ" /65020, м. Одеса, вул. Дігтярна, буд. 10, кв. 9, код ЄДРПОУ 24541737, п/р 26003903565000 в ТОВ КБ «СКБ», МФО 388313/ не перешкоджати

Товариству з обмеженою відповідальністю „ФАЙН" /65026, м. Одеса, пл. Катерининська, буд. 4, код ЄДРПОУ 32400653, п/р 26001310735001 в АБ «Південний», МФО 328209/ у користуванні орендованим майном, згідно договору оренди № 63-ор від 01 листопада 2006 року - комплексом берегозахісних споруд на узбережжі Чорного моря в районі Дачі Ковалевського в місті Одесі.

          Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України.

                    Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

            Суддя                                                                                       Гуляк Г.І.

            

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення22.12.2006
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу354163
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —28/560-06-13142

Рішення від 22.12.2006

Господарське

Господарський суд Одеської області

Гуляк Г.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні