ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2013 року 10:00 Справа № 808/8041/13-а м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Стрельнікової Н.В.
розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом: Вільнянського районного центру зайнятості,
м. Вільнянськ Запорізької області,
до: ОСОБА_1, м. Вільнянськ Запорізької області,
про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
Вільнянський районний центр (далі позивач, Вільнянський РЦЗ) зайнятості звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до ОСОБА_1 (далі відповідач), в якому просить суд стягнути з відповідача кошти, виплачені у вигляді допомоги по безробіттю, у розмірі 7662 грн. 43 коп.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач не мав права на отримання допомоги по безробіттю та повинен її повернути, оскільки під час отримання статусу безробітного був зареєстрований у якості фізичної-особи підприємця, тобто належав до категорії зайнятого населення.
Представник позивача та відповідач у судове засідання 13.11.2013 не з'явились
Представник позивача подав до суду клопотання (вх. №44430 від 13.11.2013) у якому просить суд розглянути справу за його відсутності, на позові наполягає.
Причини не прибуття у судове засідання відповідача суду не відомі. Відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, шляхом надіслання на його адресу, за якою він зареєстрований в УДМС України в Запорізькій області, копії ухвали про відкриття провадження у справі та судової повістки. Проте, це поштове відправлення було повернуте до суду, у зв'язку із закінченням терміну зберігання.
Згідно до ч. 4 ст. 33 КАС України, у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Частиною 11 ст. 35 КАС України визначено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому проваджені у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Станом на час розгляду справи відповідачем не надано суду ані заперечень на позов, ані доказів часткової або повної сплати суми заборгованості, заявленої позивачем до стягнення.
Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на те, що представником позивача заявлено клопотання про розгляд справи за його відсутності, а представник відповідача не прибув у судове засідання з невідомих причин, суд не вбачає перешкод для розгляду справи у цьому судовому засіданні та вважає можливим розглянути справу за відсутності сторін у порядку письмового провадження на підставі наявних у справі матеріалів.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
11 грудня 2012 року відповідач звернувся до Вільнянського РЦЗ із заявою про надання статусу безробітного до вирішення питання щодо працевлаштування. Відповідач у своїй заяві зазначив, що на час звернення до центру зайнятості не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує.
Наказом Вільнянського РЦЗ №НТ121211 від 11.12.2012 відповідачу був наданий статус безробітного на загальних підставах та призначено допомогу по безробіттю відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
15 липня 2013 року відповідачем до Вільнянського РЦЗ подана заява у якій він просив зняти його з обліку, у зв'язку із відмовою від послуг служби зайнятості.
Наказом Вільнянського РЦЗ №НТ130715 від 15.07.2013 відповідач знятий з обліку та припинена виплата допомоги по безробіттю.
Наявна у справі довідка позивача свідчить про те, що за період з 11.12.2012 по 14.07.2013 відповідачу була виплачена допомога по безробіттю у загальному розмірі 7662 грн. 43 коп.
19 серпня 2013 року позивачем, за наслідками перевірки, складено акт №187 розслідування страхового випадку відповідно до закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Розслідуванням страхового випадку було встановлено, що відповідач під час звернення до Вільнянського РЦЗ та надання статусу безробітного не мав права на отримання матеріальної допомоги, оскільки був зареєстрований у якості фізичної особи-підприємця.
Наявна у справі копія Витягу з ЄДРПОУ свідчить про те, що ОСОБА_1, зареєстрована у якості фізичної особи-підприємця 10.06.2009, номер запису 2 083 000 0000 001799. 07 березня 2012 року державним реєстратором внесено запис про судове рішення у справі №2а-0870/9115/11 про припинення підприємницької діяльності ОСОБА_1 Відомості щодо внесення державним реєстратором запису про припинення підприємницької діяльності відповідача відсутні.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідно до п. 12 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою КМУ № 219 від 14.02.2007, для одержання статусу безробітного громадянин особисто подає у день, що настає після закінчення встановленого строку для пошуку підходящої роботи, до центру зайнятості заяву із зазначенням у ній інформації про те, що він не займається видами діяльності, що визначені частиною третьою статті 1 Закону України «Про зайнятість населення», і не отримує пенсію на пільгових умовах, а також копію довідки про його ідентифікаційний номер.
Абзацом «б» ч. 3 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено, що в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно до Закону України «Про особисте селянське господарство».
Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» передбачено, що державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем є датою державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем.
Відповідно до п. 2 ст. 36 Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи, зареєстровані у встановленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обстави, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Отже, оскільки відповідач під час звернення до Вільнянського РЦЗ та здобуття статусу безробітного не повідомив про реєстрацію у якості фізичної особи-підприємця, не надав відомостей, які впливають на умови виплати допомоги по безробіттю, тобто не виконав обов'язок, покладений на нього, як на застраховану особу, суд приходить до висновку, що відповідач не мав права на отримання допомоги по безробіттю, а тому отримані ним кошти підлягають стягненню на користь позивача.
Згідно п. 4 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», незастраховані особи, яким виплачується забезпечення та надаються соціальні послуги за цим Законом, виконують обов'язки та несуть відповідальність, так як і застраховані особи.
Відповідно до п. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Отже, оскільки на час розгляду справи відповідачем не надано доказів повернення у повному обсязі безпідставно отриманих коштів, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 159-163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Вільнянського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів задовольнити повністю.
Стягнути із ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Вільнянського районного центру зайнятості (ідентифікаційний номер 20523504) суму отриманої допомоги по безробіттю, за період з 11 грудня 2012 року по 14 липня 2013 року, у розмірі 7662 (сім тисяч шістсот шістдесят дві) гривні 43 копійки.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України і може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Запорізький окружний адміністративний суд апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови.
Суддя Н.В. Стрельнікова
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2013 |
Оприлюднено | 26.11.2013 |
Номер документу | 35434613 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Стрельнікова Наталя Вікторівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Стрельнікова Наталя Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні