Справа № 527/1937/13-ц
номер провадження 2/527/528/13
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2013 року Глобинський районний суд Полтавської області в складі :
головуючого - судді Левицької Т.В.,
при секретарі - Папенко Л.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глобине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради із залученням третіх осіб: ОСОБА_2 районної державної адміністрації, реєстраційної служби ОСОБА_2 районного управління юстиції, ОСОБА_3 ОСОБА_4 державної нотаріальної контори, відділу Держземагенства у ОСОБА_2 районі про визнання права власності на частину земельної ділянки в порядку спадкування ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 19 липня 2013 року звернувся до суду з зазначеною позовною заявою до відповідача ОСОБА_2 міської ради із залученням третіх осіб: ОСОБА_2 районної державної адміністрації, реєстраційної служби ОСОБА_2 районного управління юстиції, ОСОБА_3 ОСОБА_4 державної нотаріальної контори, відділу Держземагенства у ОСОБА_2 районі про визнання права власності на частину земельної ділянки в порядку спадкування, посилаючись на те, що 08 липня 2011 року помер дід позивача ОСОБА_5. Після смерті ОСОБА_5 відкрилася спадщина, яка складалася з належного йому рухомого та нерухомого майна, зокрема із 1/2 частки житлового будинку з господарськими будівлями, який знаходиться за адресою: Полтавська область Глобинський район с. Шепелівка, вул. Молодіжна, 5. Вказана частина житлового будинку була набута дідом позича після смерті його дружини ОСОБА_6, що засвідчується свідоцтвом про право на спадщину за законом від 24 квітня 2008 року. Решту 1/2 частку вказаного будинку успадкував, але не оформив батько позивача - ОСОБА_7. Після його смерті цю частку будинку позивач набув у власність у порядку спадкування, що засвідчується свідоцтвом про право на спадщину за законом від 23 квітня 2010 року. Земельна ділянка, за адресою: Полтавська область, Глобинський район, с. Шепелівка, вул. Молодіжна, 5 загальною площею 0,25 га на той час була неприватизована. Тому позивач з дідом, будучи співвласниками вказаного будинку, вирішили набути цю земельну ділянку у власність шляхом приватизації. Рішенням 4 сесії 6 скликання від 17 лютого 2011 року за №392 було затверджено технічну документацію із землеустрою, що посвідчує право на спільну сумісну власність на земельну ділянку ОСОБА_5 та ОСОБА_1 за адресою Полтавська область, Глобинський район, с. Шепелівка, вул. Молодіжна, 5. Вищевказаним рішенням було вирішено передати у їх спільну сумісну власність земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: Полтавська область, Глобинський район, с. Шепелівка, вул. Молодіжна, 5, загальною площею 0,2500 га, із них: для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд 0,0900 га, для ведення особистого селянського господарства 0,1600 га. 08 липня 2011 року дід позивача помер. Після його смерті позивач переоформив у порядку спадкування належну йому 1/2 частку житлового будинку з господарськими будівлями за адресою Полтавська область, Глобинський район, с. Шепелівка, вул. Молодіжна, 5, що засвідчується свідоцтвом про право на спадщину за законом від 16.07.2012 року.
Позивачем було здійснено реєстрацію земельних ділянок за адресою Полтавська область, Глобинський район, с. Шепелівка, вул. Молодіжна, 5 загальною площею 0,2500 га, із них: для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд 0,0900 га, для ведення особистого селянського господарства 0,1600 га. Реєстрація та відповідне присвоєння кадастрового номера вказаним земельним ділянкам провадилися на підставі наданої позивачем технічної документації із землеустрою щодо складання державного акту на право спільної часткової власності на земельну ділянку, яка була виготовлена у 2010 році на ім'я позивача та на ім'я діда позивача - ОСОБА_5.
В наданні свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, що належала померлому діду позивача ОСОБА_3 Кременчуцькоюдержавною нотаріальною конторою позивачу відмовлено, оскільки відсутні правовстановлюючі документи нерухоме майно.
Спадкоємцем майна померлого за законом є позивач, ОСОБА_1 - внук померлого. Інші спадкоємці за законом та за заповітом відсутні. Спадкоємців, які б мали право на обов'язкову частку в спадщині, немає. Спадщина відумерлою не визнана.
Позивач просить визнати за ним ОСОБА_1, право власності на 1/2 частку земельної ділянки площею 0,1600 га, наданої для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер: 5320610108:08:002:0128, яка розташована за адресою Полтавська область, Глобинський район, с. Шепелівка, вул. Молодіжна, 5 та на 1/2 частку земельної ділянки площею 0,0900 га, наданої для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер: 5320610108:08:002:0127, яка розташована за адресою Полтавська область, Глобинський район, с. Шепелівка, вул. Молодіжна, 5 у порядку спадкування після померлого 08.07.2011 року ОСОБА_5
Заявою до суду позивач ОСОБА_1 просить справу розглядати у його відсутності. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 міська рада звернулася до суду з аналогічною заявою, заявлені позовні вимоги визнає, заперечень проти задоволення позову не має.
Треті особи: ОСОБА_4 державна нотаріальна контора, відділ Держземагенства у ОСОБА_2 районі Полтавської області, реєстраційна служба ОСОБА_2 районного управління юстиції, ОСОБА_2 районна державна адміністрація в судове засідання не з"явились, надіслали до суду заяви про розгляд справи у їх відсутності, щодо задоволення позову заперечень не мають.
Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши та давши належну оцінку зібраним по справі доказам, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
08 липня 2011 року помер дід позивача - ОСОБА_5 про що в книзі реєстрації актів про смерть відділу державної реєстрації актів цивільного стану ОСОБА_2 районного управління юстиції Полтавської області 12 липня 2011 року зроблено відповідний актовий запис за №151.
Після смерті діда відкрилася спадщина, яка складалася з належного йому рухомого та нерухомого майна, зокрема із 1/2 частки житлового будинку з господарськими будівлями, який знаходиться за адресою: Полтавська область, Глобинський район, с. Шепелівка, вул. Молодіжна, 5. Частина житлового будинку була набута дідом позивача після смерті його дружини ОСОБА_6, що засвідчується свідоцтвом про право на спадщину за законом від 24 квітня 2008 року. Решту 1/2 частку вказаного будинку успадкував, але не оформив мій батько - ОСОБА_7. Після його смерті цю частку будинку позивач набув у власність у порядку спадкування, що засвідчується свідоцтвом про право на спадщину за законом від 23 квітня 2010 року
Земельна ділянка, за адресою: Полтавська область, Глобинський район, с. Шепелівка, вул. Молодіжна, 5 загальною площею 0,25 га на той час була неприватизована. Тому вони з дідусем, будучи співвласниками вказаного будинку, вирішили набути цю земельну ділянку у власність шляхом приватизації .Рішенням 4 сесії 6 скликання від 17 лютого 2011 року за №392 було затверджено технічну документацію із землеустрою, що посвідчує право на спільну сумісну власність на земельну ділянку ОСОБА_5 та ОСОБА_1 за адресою Полтавська область, Глобинський район, с. Шепелівка, вул. Молодіжна, 5. Вищевказаним рішенням було вирішено передати у їх спільну сумісну власність земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: Полтавська область, Глобинський район, с. Шепелівка, вул. Молодіжна, 5, загальною площею 0,2500 га, із них: для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд 0,0900 га, для ведення особистого селянського господарства 0,1600 га. 08 липня 2011 року дід позивача помер. Після його смерті позивач переоформив у порядку спадкування належну йому 1/2 частку житлового будинку з господарськими будівлями за адресою Полтавська область, Глобинський район, с. Шепелівка, вул. Молодіжна, 5, що засвідчується свідоцтвом про право на спадщину за законом від 16.07.2012 року.
Позивачем було здійснено реєстрацію земельних ділянок за адресою Полтавська область, Глобинський район, с. Шепелівка, вул. Молодіжна, 5 загальною площею 0,2500 га, із них: для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд 0,0900 га, для ведення особистого селянського господарства 0,1600 га. Реєстрація та відповідне присвоєння кадастрового номера вказаним земельним ділянкам провадилися на підставі наданої позивачем технічної документації із землеустрою щодо складання державного акту на право спільної часткової власності на земельну ділянку, яка була виготовлена у 2010 році на ім'я позивача та на ім'я діда позивача - ОСОБА_5.
В наданні свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, що належала померлому діду позивача ОСОБА_3 Кременчуцькоюдержавною нотаріальною конторою позивачу відмовлено, оскільки відсутні правовсстановлюючі документи.
Позивач у встановлений законом шестимісячний строк після смерті ОСОБА_5 прийняв спадщину шляхом подачі до нотаріальної контори відповідної заяви, що підтверджується матеріалами спадкової справи №262 за 2011 рік.
Відповідно до спадкової справи №262 за 2011 рік, інших спадкоємців, які б прийняли спадщину, або тих які мають обов'язкову частку в спадщині, судом не встановлено.
Відповідно до ст.1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Відповідно до ст.125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку виникає із моменту державної реєстрації цього права.
Відповідно до п. п. в, г ч.1 ст.81 Земельного кодексу України, громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування;прийняття спадщини.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкування є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять всі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини.
Відповідно до ст.1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до ст.1233 ЦК України, заповіт є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.
Таким чином, враховуючи, що позивач ОСОБА_1 звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини у встановленому законом порядку, суд вважає, що визнання за позивачем, ОСОБА_1, право власності на 1/2 частку земельної ділянки площею 0,1600 га, наданої для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер: 5320610108:08:002:0128, яка розташована за адресою Полтавська область, Глобинський район, с. Шепелівка, вул.. Молодіжна, 5 та на 1/2 частку земельної ділянки площею 0,0900 га, наданої для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер: 5320610108:08:002:0127, яка розташована за адресою Полтавська область Глобинський район с. Шепелівка, вул. Молодіжна, 5 у порядку спадкування після померлого 08.07.2011 року ОСОБА_5, не оспорюється відповідачами та не порушує прав чи інтересів інших осіб.
На підставі ст. ст. 1216, 1217, 1218, 1225,1233, 1261, 1268, 1296 ЦК України, ст. 81, 125 Земельного Кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 11, 57-62, 130, 174, 213, 214, 215 ЦПК України суд ,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, право власності на 1/2 частку земельної ділянки площею 0,1600 га, наданої для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер: 5320610108:08:002:0128, яка розташована за адресою Полтавська область Глобинський район с. Шепелівка, вул. Молодіжна, 5 та на 1/2 частку земельної ділянки площею 0,0900 га, наданої для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер: 5320610108:08:002:0127, яка розташована за адресою Полтавська область Глобинський район с. Шепелівка, вул. Молодіжна, 5 у порядку спадкування після померлого 08.07.2011 року ОСОБА_5.
Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області через Глобинський районний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
СУДДЯ ГЛОБИНСЬКОГО
РАЙОНОГО СУДУ ОСОБА_8
Суд | Глобинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2013 |
Оприлюднено | 22.01.2014 |
Номер документу | 35450891 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Глобинський районний суд Полтавської області
Левицька Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні