Вирок
від 22.11.2013 по справі 119/8955/13-к
ФЕОДОСІЙСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Справа № 119/8955/13-к

1-кп/119/544/13

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 листопада 2013 року Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Кулінської Н.В.

при секретарі - Бабій О.І.

за участю прокурора - Сапрона В.П.

потерпілого - ОСОБА_1

обвинуваченого - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження відносно:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 РФ, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, офіційно не працевлаштованого, маючого на утриманні матір,1944р.н., яка є пенсіонеркою, не судимого, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_4,

у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.121 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 22 серпня 2013 року, приблизно о 03 годині, знаходячись перед парком «Комсомольський» біля магазину «От и До», розташованого по вул.Федька в м.Феодосії, будучи в стані алкогольного сп’яніння, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин з ОСОБА_1, маючи намір, направлений на спричинення тілесних ушкоджень останньому, умисно наніс один удар складним туристичним ножем, якій тримав у правій руці, в область черевної порожнини ОСОБА_1, внаслідок чого, заподіяв останньому тілесні ушкодження у вигляді проникаючого колото-різаного поранення черевної порожнини з раною близько-пупкової області, і пораненням по ходу раневого каналу: печінки, поперечно-ободової кишки, пристінної очеревини і м'яких тканин заочеревинного простору; внутрішньочеревною кровотечею 1000мл, з ушиванням пошкоджень і дренуванням заочеревинного простору, які відностяться до тяжких тілесних ушкоджень за ознакою небезпеки для життя в момент заподіяння. Після заподіяння тілесних ушкоджень потерпілому, ОСОБА_2 з місця скоєння злочину зник. Потерпілий був доставлений до Феодосійської міської лікарні №1, де йому була надана медична допомога.

Дії ОСОБА_2 кваліфіковані за ч.1 ст.121 КК України, як заподіяння умисного тяжкого тілесного ушкодження, тобто умисного тілесного ушкодження, небезпечного для життя в момент заподіяння.

Суд вважає дану кваліфікацію вірною.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_2 свою вину у вчинені інкримінованого йому злочину визнав в повному обсязі, пояснив, що з потерпілим раніше знайомий не був. 22 серпня 2013 року, приблизно о 03 годині, він з двома своїми друзями, перебуваючи у стані сильного алкогольного сп'яніння, знаходився біля парку «Комсомольський», а саме вони заходили до магазину «От и До», розташованого по вул.Федька в м.Феодосії, куди йшли, щоб купити спиртне. Рухаючись, він, або хтось з його друзів, зачепив стакан з пивом, приналежний потерпілому. Між ними з цього приводу виник спочатку словесний конфлікт, потерпілий став вимагати, щоб вони вибачилися та купили інше пиво. Вони стали сваритися. Він вдарив потерпілого кулаком, потім, його хтось вдарив стільцем, після чого, він дістав зі своєї сумочці туристичний ніж, яким хотів спочатку налякати потерпілого, а потім вдарив цим ножем потерпілого в живіт. Ніж залишився у нього в правій руці, він побачив, що накоїв, після чого, злякавшись, втік. З потерпілим вони домовилися про порядок та розмір відшкодування завданої ним останньому шкоди. У вчиненому він щиросердно розкаюється, себе не обмовляє. Фактичні обставини ні в якої частині не оспорює, просив розглядати провадження на підставі ст.349 ч.3 КПК України.

Потерпілий ОСОБА_1 в судовому засіданні підтвердив свідчення обвинуваченого, та дав аналогічні показання. Також зазначив, що, дійсно, він з обвинуваченим домовилися між собою про розмір та порядок відшкодування останнім йому завданої шкоди, тому просить заявлений ним у кримінальному провадженні цивільний позов залишити без розгляду. Просить не позбавляти реально обвинуваченого волі, простив його. Фактичні обставини він не оспорює, просив розглядати провадження на підставі ст.349 ч.3 КПК України.

За згодою учасників судового провадження, на підставі ч.3 ст.349 КПК України, судом визнано недоцільним дослідження доказів по справі, стосовно тих обставин, які ніким не оспорюються. При цьому судом з'ясовано, що учасники судового провадження правильно розуміють зміст цих обставин, сумніву у добровільності та істинності їх позиції немає, а також їм зрозуміло що вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.

Крім показань обвинуваченого, його вина доведена дослідженими у судовому засіданні доказами, які суд вважав доцільним дослідити:

- висновком судово-медичної експертизи, відповідно до якого, потерпілому ОСОБА_1 заподіяні тілесні ушкодження у вигляді проникаючого колото-різаного поранення черевної порожнини з раною близько-пупкової області, і пораненням по ходу раневого каналу: печінки, поперечно-ободової кишки, пристінної очеревини і м'яких тканин заочеревинного простору; внутрішньочеревною кровотечею 1000мл, з ушиванням пошкоджень і дренуванням заочеревинного простору, які відностяться до тяжких тілесних ушкоджень за ознакою небезпеки для життя в момент заподіяння. З приводу отриманих тілесних ушкоджень потерпілий перебував на стаціонарному лікуванні у хірургічному відділенні Феодосійської міської лікарні 8 ліжко-днів. Вказане поранення мого бути заподіяне від одного травматичного впливу плоского колюче-ріжучого предмету, можливо, 22.08.2013р. (т.2 а.с.70-71),

- протоколом огляду речових доказів (т.2 а.с.84-86).

Обставинами, що пом'якшують покарання обвинуваченому, згідно зі ст.66 КК України, суд визнає щире каяття у вчиненому, вчинення злочину вперше, позитивні характеристики з місця проживання, наявність на утриманні матері,1944р.н., яка є пенсіонеркою, відсутність претензій з боку потерпілого.

Обставиною, що обтяжує покарання обвинуваченому, згідно зі ст.67 КК України, є вчинення злочину особою, яка перебувала у стані алкогольного сп'яніння.

При призначенні покарання, відповідно до ст.ст.65-68 КК України суд враховує тяжкість вчиненого злочину, обставини, що пом'якшують покарання обвинуваченому, обставину, що обтяжує покарання, особу обвинуваченого та вважає, що необхідним та достатнім для його виправлення є покарання у виді позбавлення волі, близьке до мінімального, встановленого санкцією ст.121 ч.1 КК України.

Враховуючи тяжкість вчиненого злочину, всі обставини, що пом'якшують покарання обвинуваченому, обставину, що обтяжує йому покарання, особу останнього, який у вчиненому щиросердно розкаявся, вчинив злочин вперше, позитивно характеризується, має на утриманні матір,1944р.н., яка є пенсіонеркою, фактично працює, а також враховуючи думку прокурора та потерпілого, які просили суд звільнити обвинуваченого від відбування покарання, - суд вважає можливим виправлення обвинуваченого без відбування призначеного йому покарання та застосовує ст.75 КК України.

Згідно ст.100 КПК України речові докази (т.2 а.с.84-86) підлягають знищенню.

Відповідно до ст.128 КПК України цивільний позов прокурора прокуратури м.Феодосії в інтересах Управління охорони здоров'я Феодосійської міської ради про стягнення з ОСОБА_2 витрат на лікування потерпілого ОСОБА_1 в сумі 1179,64грн. підлягає задоволенню в повному обсязі, оскільки підтверджений документально (т.1 а.с.10), не оспорюється обвинуваченим та підтриманий в судовому засіданні цивільним позивачем.

Цивільний позов ОСОБА_1 про стягнення з ОСОБА_2 майнової шкоди в сумі 22150,38грн. та моральної шкоди в сумі 30000грн. підлягає залишенню без розгляду за клопотанням цивільного позивача в судовому засіданні.

Керуючись ст.ст.373-375 КПК України, суд-

З А С У Д И В:

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.121 КК України , та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 5 (п'ять) років.

На підставі ст.ст.75, 76 КК України звільнити засудженого від відбування призначеного покарання з іспитовим строком 2 (два) роки та зобов'язати його не виїжджати на постійне проживання за межі України без дозволу кримінально-виконавчої інспекції та повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання та роботи.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_2 до набрання вироком законної сили не обирати.

Речові докази, які зберігаються в камері зберігання речових доказів Феодосійського МВ ГУ МВС України в АР Крим (квитанція №108, порядковий номер 7968) - знищити.

Цивільний позов прокурора прокуратури м.Феодосії ОСОБА_3 - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Управління охорони здоров'я Феодосійської міської ради (98100, м.Феодосія, вул.Г.Горбачова,4, на р/р35428010000823 в ГУ ДКУ в АРК м.Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 20752618) витрати на лікування потерпілого ОСОБА_1 в сумі 1179,64грн.

Цивільний позов ОСОБА_1 про стягнення з ОСОБА_2 майнової шкоди в сумі 22150,38грн. та моральної шкоди в сумі 30000грн. - залишити без розгляду.

Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Феодосійський міський суд АР Крим протягом 30 (тридцяти днів) з дня його проголошення.

Суддя -

СудФеодосійський міський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення22.11.2013
Оприлюднено22.01.2014
Номер документу35455210
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —119/8955/13-к

Вирок від 22.11.2013

Кримінальне

Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим

Кулінська Н. В.

Ухвала від 19.11.2013

Кримінальне

Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим

Кулінська Н. В.

Ухвала від 31.10.2013

Кримінальне

Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим

Кулінська Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні