Постанова
від 24.10.2013 по справі 804/11857/13-а
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2013 р. Справа № 804/11857/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Турової О.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження у м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Саксаганському районі міста Кривого Рогу Дніпропетровської області

до Приватного підприємства «Іділія»

про стягнення заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, штрафних санкцій та пені, -

в с т а н о в и в :

Управління Пенсійного фонду України в Саксаганському районі міста Кривого Рогу Дніпропетровської області звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з Приватного підприємства «Іділія» заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, штрафних санкцій та пені у загальній сумі 1760,00 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилався на те, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року № 2464-VІ не здійснив своєчасно сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внаслідок чого у нього виникла прострочена заборгованість (недоїмка) за цей період на загальну суму 968,10 грн., на яку була виставлена вимога про сплату від 03.07.2013р. №Ю-2174. Крім того, у зв'язку із несплатою відповідачем єдиного внеску за період з 20.02.2013р. по 15.07.2013р. позивачем до нього було застосовано штрафні санкції у загальному розмірі 510,35 грн., а також нараховано пеню у загальній сумі 281,55 грн., про що винесено відповідні рішення. Таким чином, позивач просить стягнути з відповідача загальну суму недоїмки, штрафних санкцій та пені у розмірі 1760,00 грн.

У судове засідання представники позивача та відповідача не з'явилися, про час, дату та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Представник позивача надав клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження та задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Представник відповідача про причини неявки суд не повідомив, заперечення на позовну заяву та заяву про відкладення розгляду справи не надавав.

Зважаючи на приписи ч.4 ст.122 та ч.4, ч.6 ст.128 КАС України, суд розглянув дану справу в порядку письмового провадження за наявними у справі доказами, оскільки не вбачає потреби заслуховувати свідків та експертів.

Дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази, проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, які регулюють спірні правовідносини, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що Приватне підприємство «Іділія» (код ЄДРПОУ 30643526) зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Саксаганському районі міста Кривого Рогу Дніпропетровської області як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до вимог п.1 ч.2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 року, який набрав чинності з 01.01.2011 року, відповідач як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Відповідно до п.1.ч.1 ст.7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» для платників - підприємств, установ та організацій, інших юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філій, представництв, відділень та інших відокремлених підрозділів зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами - єдиний внесок нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. При цьому згідно ч.5 вказаної статі єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Статтею 8 Закону № 2464-VI від 08.07.2010 року визначено, що єдиний внесок встановлюється у відсотках до бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.

Частиною 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітній період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Таким звітним періодом для відповідача є календарний місяць. Однак у вказані строки сума єдиного внеску відповідачем сплачена не була, через що у нього утворилася недоїмка у розмірі 968,10грн.

Частиною 4 статті 25 Закону України № 2464-VI передбачено, що територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Судом встановлено, що 03 липня 2013 року Управлінням Пенсійного фонду України в Саксаганському районі міста Кривого Рогу Дніпропетровської області було винесено вимогу № Ю-2174 про сплату ПП «Іділія» наявного на той час боргу у сумі 968,10 грн.(а.с.5).

В матеріалах справи міститься копія повідомлення про отримання поштового відправлення, яким надсилалась на адресу відповідача означена вимога, з відміткою про її отримання 13.08.2013 року(а.с.6).

Проте у строки, встановлені ч.4 ст.25 Закону України № 2464-VI, недоїмка відповідачем погашена не була. Також відповідачем не надано суду доказів оскарження вищеозначеної вимоги про сплату цієї недоїмки.

У зв'язку із несплатою єдиного внеску за період з 20.02.2013 року до 15.07.2013 року позивачем до відповідача були застосовані штрафні санкції та нараховано пеню відповідно до частини 3 статті 25 Закону України № 2464-VI, якою встановлено, що суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Пунктом 2 частини 11 статті 25 Закону України № 2464-VI передбачено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Частиною 10 статті 25 Закону України № 2464-VI встановлено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

На підставі наведених норм закону позивачем були прийняті рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій у вигляді штрафу та пені від 08.08.2013 року №1243,1242,1241,1240 та №1239, якими до ПП «Іділія» застосовано штраф у загальному розмірі 510,35 грн. та нараховано пеню у загальному розмірі 281,55 грн. (а.с.7-11).

Означені рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій та пені отримані представником ПП «Іділія» (бухгалтером підприємства) 08.08.2013 року, що посвідчується його розпискою на цих рішеннях (а.с.7-11).

Частиною 14 статті 25 Закону України № 2464-VI передбачено, що суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Доказів про оскарження вказаних рішень або сплати нарахованих відповідно до них штрафних санкцій та пені відповідачем станом на час розгляду справи не надано.

Судом встановлено, що на момент розгляду справи в суді заборгованість із сплати єдиного внеску, а також заборгованість із сплати штрафних санкцій та пені, застосованих на підставі рішень від 08.08.2013 року №1243,1242,1241,1240 та №1239, відповідачем не сплачена та складає 1760,00 грн. При цьому наявний борг не тільки не був погашений відповідачем, але й значно збільшився, що свідчить про те, що відповідачем на разі не вживаються заходи щодо відшкодування наявної заборгованості, а, навпаки, лише нарощується сума недоїмки.

Частиною 1 статті 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку та розмірах, встановлених законом(а.с.26).

Відповідно до ч.12 ст.9 Закону України № 2464-VI єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

З огляду на вищенаведене, суд приходить до висновку, що позивачем - суб'єктом владних повноважень була доведена правомірність та обґрунтованість підстав стягнення з відповідача суми заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, штрафу та пені, натомість відповідачем не було надано суду доказів добровільної сплати означеної суми боргу на момент розгляду справи або доказів оскарження рішень про застосування до відповідача штрафних санкцій у вигляді штрафу та пені.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 122, 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Саксаганському районі міста Кривого Рогу Дніпропетровської області до Приватного підприємства «Іділія» про стягнення заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, штрафних санкцій та пені - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Приватного підприємства «Іділія» (код ЄДРПОУ 30643526, вул. Технічна, 7А/1, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50007) на користь Управління Пенсійного фонду України в Саксаганському районі міста Кривого Рогу Дніпропетровської області (код ЄДРПОУ 24450512, вул. Подбельського, 17А, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50042) заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, штрафних санкцій та пені у загальному розмірі 1760,00 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят гривень нуль копійок).

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. 186 цього Кодексу до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.М. Турова

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.10.2013
Оприлюднено26.11.2013
Номер документу35458915
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/11857/13-а

Постанова від 24.10.2013

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Турова Олена Михайлівна

Ухвала від 13.09.2013

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Турова Олена Михайлівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні