Провадження № 2/742/1543/13
Єдиний унікальний № 742/5952/13-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2013 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
в складі: головуючого-судді Зарічної Л.А.,
за при секретарі : Тищенко О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Прилуках цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади с.Маціївка в особі Замістянської сільської ради Прилуцького району, треті особи Приватний нотаріус Прилуцького міського нотаріального округу ОСОБА_2, Реєстраційна служба Прилуцького міськрайонного управління юстиції, ОСОБА_3, про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду із заявою в якій зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4, яка за життя разом із ОСОБА_3 вирішили приватизувати земельну ділянку, яка була виділена для будівництва та обслуговування успадкованого ними будинку, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_1. Питанням приватизації за дорученням займався батько позивачки, який 04.03.2013 року звернувся до Реєстраційної служби Прилуцького міськрайонного управління юстиції із заявою про реєстрацію права власності на земельну ділянку та 18 .03.2013 року отримав свідоцтво про право власності на нерухоме майно - земельну ділянку, яка знаходиться в АДРЕСА_2, відповідно до якого право власності на вказану земельну ділянку належить ОСОБА_4 та ОСОБА_3.
Після смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина на ? частину житлового будинку з належною частиною надвірних будівель в АДРЕСА_2 та права власності на ? частину земельної ділянки площею 0,2344 га, що розміщена за тією ж адресою.
Посилаючись на ті обставини, що після смерті матері фактично спадщину прийняв батько позивачки, або ж чоловік померлої, але не встиг її документально оформити, оскільки помер ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою про визнання права власності на ? частину земельної ділянки в порядку спадкування, оскільки нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на вказану спадщину з тих підстав, що така зареєстрована за померлою вже після її смерті.
В судове засідання позивачка та її представник не з'явилися, але подали письмові заяви про підтримання позовних вимог та розгляд справи без їх участі.
Представник Територіальної громади до суду також не з'явився, однак подав письмову заяву про визнання позовних вимог та розгляд справи в їх відсутності .
Приватний нотаріус ОСОБА_5 подав письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, а інші треті особи до суду не з'явилися та не повідомили про причини своєї неявки, хоча про день та час розгляду справи були повідомлені належним чином.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:
Згідно копії свідоцтва про народження (а.с.10) вбачається, що ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 і її батьками є ОСОБА_6 та ОСОБА_4.
Досліджені в судовому засіданні копії свідоцтв про смерть підтверджують ті обставини, що ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, а ОСОБА_6 - ІНФОРМАЦІЯ_2(а.с.8,11).
Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом (а.с.12) вбачається, що спадкоємцем майна ОСОБА_6 є його дочка ОСОБА_1, а дане свідоцтво видане на спадкове майно, яке складається з ? частини житлового будинку з належною частиною надвірних будівель в АДРЕСА_2.
В той же час, досліджені свідоцтва про право власності на нерухоме майно та витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності підтверджує ті обставини, що об'єкт нерухомого майна -Земельна ділянка в АДРЕСА_2 площею 0,2344 га, що призначена для індивідуального житлового, гаражного і дачного будівництва, перебуває у спільній сумісній власності ОСОБА_4 та ОСОБА_3.
Відповідно до нотаріально посвідченої заяви ОСОБА_3 остання підтверджує належність на праві особистої приватної власності ОСОБА_4 ? частини земельної ділянки в АДРЕСА_2.
Відповідно до постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії приватним нотаріусом Прилуцького міського нотаріального округу ОСОБА_5 відмовлено ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на ім'я ОСОБА_1 на ? частку у праві власності на земельну ділянку за адресою АДРЕСА_2.
Відповідно до ст. 1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день її смерті або день, з якого
вона оголошується померлою.
У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив та батьки .
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок смерті.
Згідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Стаття 328 ЦК України визначає, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ч.12 ст.15 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» датою і часом державної реєстрації прав та їх обтяжень вважається дата та час реєстрації відповідної заяви, що підтверджується Витягом з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності. Таким чином, право власності на ? частину земельної ділянки у ОСОБА_4 виникло у зв'язку з тим, що згідно ч.5 ст.15 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація прав проводиться у строк, що не перевищує 14 робочих днів з моменту надходження до органу державної реєстрації прав заяви про таку реєстрацію Тобто на момент прийняття заяви про реєстрацію права власності на земельну ділянку та самої реєстрації права власності - 04 березня 2013 року ОСОБА_4 була ще жива.
Зважаючи на ті обставини, що позивачка. є єдиним спадкоємцем, яка після смерті батька фактично прийняла спадщину та відсутні інші спадкоємці, які б претендували на спадщину, суд вважає, що її вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 328, 1216,1218,1220-1223, 1225,1258,1261,1268 ЦК України , ст.ст. 213-218 ЦПК України ,-
В И Р І Ш И В:
Визнати за ОСОБА_1 право власності на ? частину земельної ділянку для індивідуального житлового, гаражного та дачного будівництва площею 0,2344 га, кадастровий номер 7424183200:04:001:0022, що розташована в АДРЕСА_2 в порядку спадкування після ОСОБА_6, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі впродовж 10 днів з дня його проголошення апеляційної скарги до Апеляційного суду Чернігівської області через Прилуцький міськрайонний суд.
Суддя:
Суд | Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2013 |
Оприлюднено | 29.11.2013 |
Номер документу | 35476342 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Зарічна Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні