cpg1251
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 листопада 2013 р. Справа № 804/13840/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Тулянцевої І.В.
при секретарі Шевцовій М.Ю. ,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до ПрАТ «СК «ДАСК-ЖИТТЯ» про стягнення штрафу,
ВСТАНОВИВ:
21.10.13 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ПрАТ «СК «ДАСК-ЖИТТЯ» про стягнення штрафу у розмірі 510 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем - ПрАТ «СК «ДАСК-ЖИТТЯ» не розкрито шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії регулярної річної інформації емітента цінних паперів за 2011 рік, чим порушені вимоги п.1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 року за № 97/13364. На підставі п. 5 ч.1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» до відповідача застосовані фінансові санкції у розмірі 510 грн., зазначена сума ПрАТ «СК «ДАСК-ЖИТТЯ» не сплачена, тому позивач просить стягнути її з відповідача у судовому порядку.
Позивач в судове засідання в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, просив задовольнити позов із зазначених підстав.
Відповідач в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином (а.с. )
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 30.10.1996 року № 448/96-ВР, Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 23.02.2006 року № 3480-IV, Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженими рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 р. N 2272.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку створена на підставі Указу Президента України від 23.11.2011 року № 1063/2011 для забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо цінних паперів та функціонування фондового ринку в Україні.
Відповідно ст. 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до п.14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафи та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензії на здійснення професійної діяльності на ринку цінних папенів.
Судом встановлено, що ПрАТ «СК «ДАСК-ЖИТТЯ» у відповідності до ч. 2 ст. 2 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" є емітентом цінних паперів.
Відповідно до ч.1 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» емітент зобов'язаний подавати регулярну інформацію до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно ч.4 цієї статті річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті.
Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, емітент надсилає до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Частиною 5 зазначеного Закону передбачено, що звітним періодом для складання квартальної інформації про емітента є квартали поточного року.
У відповідності до ч. 6 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно з п. 1 Глави 7 Розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 р. за №97/13364, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії-у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Відповідноп. 10 ч. 1 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження щодо усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів визначений Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженими рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року N 2272.
Відповідно до пунктів 2 - 5 розділу XIV цих Правил розпорядження про усунення порушень може бути винесене незалежно від порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Розпорядження про усунення порушень можуть виносити Голова Комісії, члени Комісії, начальники територіальних органів, а також працівники Комісії та її територіальних органів відповідно до наданих їм повноважень. Розпорядження про усунення порушень надається особі, щодо якої його винесено (про що здійснюється відповідний напис на примірнику розпорядження, що залишається у справі), або надсилається поштою протягом трьох робочих днів з дати його винесення. Уповноважені особи Комісії в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.
Згідно пунктів 1, 2 Розділу IV Правил уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів та складається акт про правопорушення на ринку цінних паперів.
Відповідно п. п. 1, 3 Розділу VII зазначених вище Правил розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови. За справою про правопорушення уповноважена особа приймає одне з таких рішень: 1) про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів; 2) про закриття справи.
Судом встановлено, що відповідачем не подано до Комісії регулярну інформацію за 2011 рік, не розміщено її в загальнодоступній інформаційній базі Комісії та не опубліковано в офіційному друкованому виданні, чим порушено вимоги ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та вимоги п. 1 Глави 7 Розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.
По факту зазначеного правопорушення та наявності вини юридичної особи, позивачем складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів за №№ 414-ЦА-УП-Е від 24.12.2012 року (а.с. 14), на підставі якого постановою за № 60-ЦА-УП-Е від 17.01.2013 року накладені санкції за неопублікування інформації в офіційному виданні у розмірі 510,00 гривень (а.с. 8);
17 січня 2013 року Розпорядженням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 40-ЦА-УП-Е зобов'язано ПрАТ «СК «ДАСК-ЖИТТЯ» в термін до 18 лютого 2013 року усунути порушення законодавства та в термін до 19 лютого 2013 року письмово проінформувати про виконання уповноважену особу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. (а.с. 9)
Копії постанови № 60-ЦА-УП-Е від 17.01.2013 та Розпорядження № 40-ЦА-УП-Е від 17.01.2013 року направлені ПрАТ «СК «ДАСК-ЖИТТЯ» (а.с.10).
В судовому засіданні встановлено, що відповідачем зазначена постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів оскаржена не була, отже вказана постанова є чинною та такою, що відповідає вимогам законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем не надано суду доказів сплати штрафів в сумі 510,00 гривень. Крім того відповідачем не спростовано факт допущення ним вищезазначених порушень.
Згідно ч. 6 ст. 11 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» штрафи, накладені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що прийнята позивачем постанова є правомірною, а сума застосованої санкції у вигляді штрафу в розмірі 510,00 гривень підлягає стягненню з відповідача.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючисьст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до ПрАТ «СК «ДАСК-ЖИТТЯ» про стягнення штрафу - задовольнити.
Стягнути з ПрАТ «СК «ДАСК-ЖИТТЯ» (49000, м.Дніпропетровськ, вул. Карла Лібкнехта, буд. 4-Д, код ЄДРПОУ 32193014) на користь бюджету (на р/р відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106) штраф у розмірі 510,00 грн. (п'ятсот десять грн. 00 коп.)
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст.186 КАС України.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.В. Тулянцева
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2013 |
Оприлюднено | 28.11.2013 |
Номер документу | 35517561 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Тулянцева Інна Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Тулянцева Інна Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні