ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
26.11.13р. Справа № 904/7931/13
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємства "Полімер", м. Вінниця
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Леонарх", м. Дніпропетровськ
про стягнення 15 564,92 грн. заборгованості
Суддя Назаренко Н.Г.
Секретар судового засідання Бондик Є.В.
Представники:
Від позивача: не з'явився
Від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Підприємство "Полімер" звернулось до господарського суду з позовом в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Леонарх" суму боргу у розмірі 15 564,92 грн. за поставлений товар.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Відповідач не виконав зобов'язання щодо оплати поставленого товару належним чином та в установлений строк.
Позивач свого повноважного представника у судові засідання не направив, направив до суду клопотання від 21.11.2013р. № 132/11 в якому позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить розглянути справу без його участі.
Відповідач відзив на позов не надав, явку повноважного представника в судові засідання, призначені для розгляду справи, не забезпечив, про дату, час і місце проведення судових засідань відповідач повідомлений належним чином за його місцезнаходженням згідно матеріалів справи, у тому числі підтвердженим витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Робоча, буд. 23-В (а.с. 28-29).
З матеріалів справи вбачається, що ухвали суду надсилались Товариству з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Леонарх" за адресою, зазначеною в позовній заяві та документах, доданих до матеріалів справи, що підтверджується копіями з реєстрів поштових відправлень суду № 134 від 16.10.2013р., № 41 від 06.11.2013р. (а.с. 69-70).
Від відповідача конверти з ухвалами повернулись на адресу господарського суду з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання".
Таким чином, судом у повному обсязі виконано приписи Господарського процесуального кодексу України щодо повідомлення сторін про дату та час судового засідання у справі шляхом направлення ухвал рекомендованими листами на адресу відповідача, зазначену у позовній заяві та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
При цьому, ухилення боржника від одержання на підприємстві зв'язку ухвали суду (відмова від її прийняття, нез'явлення до поштового відділення після одержання повідомлення про надходження рекомендованого або цінного листа), не дає суду підстав вважати що відповідач не був належним чином повідомлений про розгляд справи в господарському суді.
Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу Позивачем не подавалось.
Ухвалою суду від 05.11.2013р. розгляд справи відкладався до 26.11.2013р.
У судовому засіданні 26.11.2013р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Між Товариством з обмеженою відповідальністю Підприємством "Полімер" (далі - Позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Леонарх" (далі -Відповідач) відповідно до ст.ст. 181,184 ГК України у спрощеній формі був укладений договір на поставку товару.
Згідно видаткових накладних від 24.07.2012р. №№ 2848, 2837 (а.с. 18) Позивачем Відповідачеві поставлено товар (плівку поліпропіленову КХ/Е-25/900 загальною вагою 573,28 кг) на загальну суму 17 064,92 грн.
Отримання Відповідачем товару по вказаним видатковим накладним підтверджується підписами на них повноважних представників відповідача без зауважень та відтиском печатки підприємства відповідача.
Відповідачем здійснено часткову оплату за поставлений товар у сумі 1 500,00 грн., що підтверджується банківською випискою (а.с.22).
Враховуючи неповну оплату Відповідачем отриманого товару, Позивач звернувся до суду за захистом свого порушеного права та просить сягнути з Відповідача 15 564,92 грн. заборгованості за поставлений товар.
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про задоволення спору на підставі наступного.
Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 Цивільного кодексу України, а саме цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що непередбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Правовідносини, що склалися між сторонами, є правовідносинами поставки, які регулюються нормами законодавства про поставку товару в тому числі параграфом 3 глави 54 Цивільного кодексу України.
Відповідно до п. 1 ст. 181 ГК України Господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.
Згідно ст. 193 Господарського кодексу України, до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони (ч.1 ст. 207 ЦК України).
Відповідно до ст. 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.
У відповідності до ст. 509 Цивільного кодексу України, ст. 173 Господарського кодексу України, в силу господарського зобов'язання, яке виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання, один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько - господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до положень статей 525, 526, 530 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Статтею 599 ЦК України встановлено, що зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до п. 1 ст. 692 ЦК України, Покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Взаємовідносини, що склалися між сторонами у справі суд кваліфікує як взаємовідносини, що випливають із договору поставки, згідно якого та в силу ст. 712 Цивільного кодексу України, продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно ч.2 ст. 712 ЦК України, до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж.
Сума заборгованості підтверджується Актом звірки взаємних розрахунків станом на 31.12.2012р., підписаним повноважними представниками сторін та скріпленого печатками підприємств сторін (а.с.21).
Позивачем на адресу Відповідача направлена претензія № 65/07 від 12.07.2013р., у якій Позивач вимагає в семиденний строк з дня отримання претензії погасити борг ТОВ «ВКФ «Леонарх» перед ТОВ-підприємством «Полімер» (а.с.19).
Відповідач відповіді на претензію не надав, суму боргу не сплатив.
На підставі чого Позивачем повторно на адресу Відповідача направлено претензію 105/09 від 26.09.2013р. з вимогою сплатити суму боргу (а.с.20).
Відповідач відповіді на повторну претензію не надав, суму боргу не сплатив.
Відповідач на час розгляду справи позовні вимоги не спростував, суму боргу за поставлений товар не сплатив.
Враховуючи викладене, вимоги Позивача про стягнення боргу у сумі 15 564,92 грн. є обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.
В порядку ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати по справі у вигляді судового збору у сумі 1 720,50 грн. слід покласти на Відповідача.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 173, 193 Господарського кодексу України, ст.ст. 11, 509, 525, 526, 530, 629 Цивільного кодексу України, ст.ст. 1, 22, 33, 43, 44, 49, 75, 82-85, 87, 116-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма «Леонарж» (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Робоча, 23-В, код ЄДРПОУ 37807080) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємства "Полімер" (21034, м. Вінниця, вул. К. Маркса, 50, корпус А, код ЄДРПОУ 23058539) суму боргу - 15 564,92 грн. (п'ятнадцять тисяч п'ятсот шістдесят чотири грн. 92 коп.); витрат по сплаті судового збору - 1 720,50 грн. (одна тисяча сімсот двадцять грн. 50 коп.), про що видати наказ.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Н.Г. Назаренко
Дата підписання рішення, оформленого відповідно до вимог ст. 84 ГПК України, - 27.11.2013р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2013 |
Оприлюднено | 28.11.2013 |
Номер документу | 35524339 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні