ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" листопада 2013 р. Справа № 809/3500/13-a
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Панікара І.В.
при секретарі Кривун О.О.
за участю сторін:
представника позивача: не з"явився,
педставника відповідача: не з"явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області
до відповідача: Приватного підприємства - Лабораторії наукових досліджень і проектування економіки
про стягнення заборгованості в сумі 1627,08 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
15.11.2013 року управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області (надалі - позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства - Лабораторії наукових досліджень і проектування економіки (надалі - відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 1627,08 грн.
Позовні вимоги мотивує тим, що ПП - Лабораторія наукових досліджень і проектування економіки, будучи платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, допустило заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату пенсій науковим працівникам за період січень - березень 2012 року в сумі 1627,08 грн., чим порушено вимоги статті 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та вимоги постанови Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року "Про затвердження Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи".
Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак на адресу суду направив клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, з підстав, наведених ним у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час і місце проведення судового розгляду повідомлявся, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.
За таких обставин суд повважав, що, із врахуванням положень частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд справи можливий за відсутності позивача і відповідача та на підставі частини 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України розглянув справу без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши письмові докази, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 18.12.1991 року відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, що займається дослідженням та розробкою в галузі природничих та технічних наук.
Статтею 24 Закону України "Про наукову та науково технічну діяльність" передбачено, що держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів. Пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається при досягненні пенсійного віку: чоловікам - за наявності стажу роботи не менше 25 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 20 років; жінкам - за наявності стажу роботи не менше 20 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 15 років.
Різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року було затверджено Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і Науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи.
Відповідно до пункту 2 Порядку, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення (п.5 Порядку).
Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
У разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством (п.8 Порядку).
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач є приватним підприємством, за рахунок коштів якого фінансується пенсія наукових (науково-педагогічних) працівників.
Управлінням Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області направлено відповідачу повідомлення про суму витрат пенсії, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, яке відповідачем отримано 22.02.2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Згідно розрахунку сум заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій між управлінням Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську та ПП - Лабораторією наукових досліджень і проектування економіки, відповідач зобов'язаний сплатити до Пенсійного фонду України: за січень 2012 року - 542,36 грн., за лютий 2012 року - 542,36 грн. та за березень 2012 року - 542,36 грн., внаслідок чого загальна сума заборгованості становить 1627,08 грн.
Враховуючи наведене, а також те, що відповідачем доказів про сплату заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату пенсій науковим працівникам в сумі 1627,08 грн. не подано, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства - Лабораторії наукових досліджень і проектування економіки (код ЄДРПОУ 20532822), вул. Будівельників, 22/158, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, 76018 на користь управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області заборгованість в сумі 1627,08 грн. (одну тисячу шістсот двадцять сім гривень вісім копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: /підпис/ Панікар І.В.
Постанова складена в повному обсязі 26.11.2013 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2013 |
Оприлюднено | 03.12.2013 |
Номер документу | 35617476 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Панікар І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні