Справа № 131/2106/13-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02.12.2013
Іллінецький районний суд Вінницької області у складі:
головуючого судді Волошина С.В.,
при секретарі Лукашевич С.Й.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення юридичного факту належності правовстановлюючого документу та факту постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, зацікавлена особа - Уяринецька сільська рада Тиврівського району Вінницької області, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася в суд із даною заявою, вказуючи, що 04.03.2013 року в м. Іллінці Вінницької області померла її мати - ОСОБА_2, яка була зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Після її смерті відкрилась спадщина, яка складається із земельної ділянки площею 3, 1739 га, кадастровий номер 0524586900:01:001:0094, і яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Уяринецької сільської ради Тиврівського району Вінницької області. Право власності на зазначене майно посвідчено Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 680204, виданим на підставі розпорядження Тиврівської райдержадміністрації від 28.11.2005 року за № 517.
Ще за життя мати заявника склала заповіт, який посвідчений 16.05.2007 року секретарем Уяринецької сільської ради ОСОБА_3, яким заповіла заявнику вказану земельну ділянку.
Однак при складанні заповіту була допущена граматична помилка. Замість прізвища заявника за паспортом і свідоцтвом про укладення шлюбу, яке у давальному відмінку має бути «Степанишиній», а у заповіті зазначено «Степанишені».
За станом здоров’я, зумовленим хворобами та похилим віком, покійна не могла самостійно забезпечити умови свого життя, потребувала стороннього догляду, допомоги та піклування, тому заявник забрала її до себе. Тривалий час, до самої смерті покійна проживала разом із заявником в АДРЕСА_1, але не була зареєстрована за цією адресою. Тим самим ОСОБА_1 на час відкриття спадщини постійно проживала разом із спадкодавцем, прийняла спадщину своєї матері, але у визначений законом строк не звернулась до нотаріальної контори для видачі свідоцтва про право на спадщину.
З тих причин нотаріус Тиврівської державної нотаріальної контори відмовилась видавати їй свідоцтво про право на спадщину, мотивуючи відмову недоведеністю належності заявнику правовстановлюючого документу, неможливістю встановити факт спільного проживання разом із спадкодавцем та пропуском строку для прийняття спадщини.
У зв’язку із вищевикладеним, заявник змушена була звернутись до суду.
Встановлення даних фактів необхідно їй для оформлення спадщини в передбаченому законом нотаріальному порядку.
В судовому засіданні, заявник просила її заяву задовольнити посилаючись на ті ж обставини, що наведено в адресованій нею суду заяві.
Представник зацікавленої особи - Уяринецької сільської ради Тиврівського району Вінницької області в судове засідання не з’явився, проте засобами поштового зв’язку надав суду заяву про те, щоб справу слухати у його відсутність, заяву визнають повністю.
Свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5 в судовому засіданні підтвердили той факт, що покійна ОСОБА_2 проживала до дня своєї смерті із заявником в АДРЕСА_2, але похоронили її в с. Уяринці Тиврівського району Вінницької області.
Відповідно до п. 7 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину.
Суд, з’ясувавши обставини справи, оцінивши докази в їх сукупності вважає, що заяву слід задовольнити, оскільки вимоги заявника є обґрунтованими та доведеними перед судом, та, окрім того, визнані зацікавленою особою і підтверджуються показами свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, а також копією свідоцтва про смерть ОСОБА_2, в якому вказано, що місце її смерті м. Іллінці Вінницької області (а.с. 4), копією заповіту (а.с 5), копією державного акта на земельну ділянку серії ЯБ № 680204 (а.с.6), копією свідоцтва про народження заявника (а.с. 7), копією свідоцтва про укладення шлюбу (а.с. 8), копією паспорта та ідентифікаційного номера ОСОБА_1 (а.с. 9, 10, 11).
Окрім того, факт належності ОСОБА_1 вищевказаного заповіту, складеного покійною ОСОБА_2, підтверджується тим, що ім’я, по батькові, серія, номер, місце та дата видачі паспорту, ідентифікаційний номер в заповіті зазначено правильно та збігається із даними паспорта заявника.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 208, 212 - 215, 256, 257 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Заяву задовольнити.
Встановити юридичний факт, що заповіт від імені ОСОБА_2, посвідчений секретарем Уяринецької сільської ради Тиврівського району Вінницької області 16 травня 2007 року, зареєстрований в реєстрі за № 101 та виданий на ім’я ОСОБА_6, належить ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Встановити факт постійного проживання ОСОБА_1 разом із спадкодавцем ОСОБА_2, яка 04.03.2013 року померла у квартирі за № 7 будинку за № 4 по вулиці Фрунзе в місті Іллінці Іллінецького району Вінницької області на час відкриття спадщини - 04 березня 2013 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя:
Суд | Іллінецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2013 |
Оприлюднено | 21.01.2014 |
Номер документу | 35672458 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іллінецький районний суд Вінницької області
Волошин С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні