cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/20820/13 25.11.13
За позовом: Публічного акціонерного товариства "Державний експортно-
імпортний банк України"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автомаестро"
про стягнення 36 608,00 грн.
Суддя Трофименко Т.Ю.
Представники сторін:
від позивача: Липська Н.В. по довіреності № 010-01/5421 від 05.07.2013р.
від відповідача: не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Публічне акціонерне товариство «Державний експортно-імпортний банк України» звернулось в Господарський суд м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автомаестро» про стягнення 36 608,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач порушив взяті на себе зобов'язання щодо повноти та своєчасності внесення орендної плати відповідно до умов Договору № 185-00/2/081112 від 01.11.2011р.
З цих підстав, позивач просив задовольнити позов, стягнувши з відповідача на свою користь 36 608,00 грн. заборгованості по орендних платежах.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 29.10.2013 р. порушено провадження у даній справі та призначено її до розгляду у судовому засіданні на 25.11.2013 р. за участю представників сторін.
У даному судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Заяв, клопотань від представника відповідача на адресу суду не надходило. Представник відповідача належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
За змістом зазначеної статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Таким чином, судом були вжиті усі належні заходи для повідомлення відповідача про місце, дату та час проведення судового засідання, шляхом надсилання поштової кореспонденції на адресу визначену за матеріалами справи.
Відповідно до вимог ст. 75 Господарського процесуального Кодексу України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами. Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку про достатність матеріалів справи для її розгляду по суті за відсутності представника відповідача та його відзиву на позовну заяву.
У судовому засіданні 25.11.2013 р. відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ :
01.11.2012 між Публічним акціонерним товариством «Державний експортно-імпортний банк України» (далі за текстом - Орендодавець, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Автомаестро» (далі за текстом - Орендар, відповідач) укладено Договір № 185-00/2/081112 оренди нерухомого майна банку (далі за текстом - Договір).
Відповідно до п. 12.1. договору, цей договір набуває чинності з дати його підписання уповноваженими представниками сторін та скріплення їх підписів відбитками печаток сторін і діє до 31.10.2013р. В частині сплати орендарем орендної плати, в тому числі частини орендної плати, що утворилась у зв'язку із застосуванням індексу інфляції, платежів за комунальні послуги та інших витрат орендодавця, сплати неустойки (штрафів/пені) за порушення умов договору, зобов'язань компенсації спричинених збитків, цей договір діє до повного та належного виконання сторонами зобов'язань за ним.
Згідно п. 1.1. договору, в порядку та на умовах, визначених цим договором, орендодавець передає, а орендар приймає у строкове платне користування нерухоме майно загальною площею 69,70 кв.м. - нежилі приміщення (кабінет 204) площею 12,69 кв.м., нежилі приміщення (кабінет 205) площею 21,06 кв.м., нежилі приміщення (кабінет 206) площею 24,30 кв.м. та місця загального користування площею 11,65 кв.м., що знаходиться на другому поверсі нежилого будинку, який розташований за адресою: м. Київ, вул. Софіївська, буд. 6-А, зі всіма внутрішніми системами та комунікаціями, що існують на час укладення цього Договору.
Орендоване майно належить Орендодавцю на праві власності (п. 1.2. договору).
Пунктом 2.1. договору визначено, що орендоване майно надається орендарю для його використання за основним цільовим призначенням - як нежитлове приміщення.
Відповідно до п. 3.1. договору, орендодавець протягом 5-ти (п'яти) робочих днів з дати підписання цього договору передає, а орендар приймає у строкове платне користування орендоване майно на підставі Акту приймання - передачі орендованого майна від орендодавця до орендаря, що складається у формі, викладеній в Додатку №2 до цього договору. Орендоване майно вважається переданим орендодавцем орендарю з дати підписання Акту приймання - передачі орендованого майна від орендодавця до орендаря уповноваженими представниками сторін та скріплення їх підписів відбитками печаток сторін.
Розділом четвертим договору, сторони погодили умови орендної плати та компенсації витрат орендодавця, відповідно до якого:
4.1 Розмір орендної плати за користування Орендованим майном за 1 кв.м Орендованого майна за 1 (один) календарний місяць становить 133,33 (сто тридцять три гривні 33 копійки) гривень, крім того ПДВ - 26,67 (двадцять шість гривень 67 копійок) гривень, а всього з ПДВ - 160,00 (сто шістдесят гривень 00 копійок) гривень. Загальний розмір Орендної плати за користування Орендованим майном за один календарний місяць становить 9 293,33 (дев'ять тисяч двісті дев'яносто три гривні 33 копійки) гривень, крім того ПДВ - 1 858,67 (одна тисяча вісімсот п'ятдесят вісім гривень 67 копійок) гривень, а всього з ПДВ - 11 152,00 (одинадцять тисяч сто п'ятдесят дві гривні 00 копійок) гривень.
4.2. Орендна плата нараховується, починаючи з дня передачі Орендованого майна Орендарю за Актом приймання-передачі орендованого майна від Орендодавця до Орендаря та сплачується Орендарем Орендодавцю щомісяця на підставі рахунків-фактур, виставлених Орендодавцем, протягом 5 банківських днів з дня отримання Орендарем відповідного рахунку-фактури. Орендодавець виставляє Орендарю рахунки-фактури до 15 числа кожного поточного місяця, за який сплачується Орендна плата.
4.3. Орендна плата за цим Договором підлягає індексації:
- за період з 01 листопада 2012 року до 31 жовтня 2013 року - до 15 листопада 2013
року;
- або за період фактичного користування Орендарем Орендованим майном (від дати підписання Сторонами Акту приймання-передачі орендованого майна щодо прийняття Орендованого майна в оренду до дати підписання Сторонами Акту приймання-передачі орендованого майна щодо повернення Орендованого майна з оренди) у разі дострокового припинення дії цього Договору та повернення Орендованого майна Орендарем Орендодавцю до 31 жовтня 2013 року - протягом 15 днів місяця, наступного за місяцем, в якому Сторонами підписано Акт приймання-передачі орендованого майна щодо повернення Орендованого майна з оренди.
- Індексація Орендної плати розраховується шляхом перемноження між собою помісячних індексів інфляції, що офіційно встановлені та оприлюднені Держкомстатом України за відповідний період та суми Орендної плати за цей період.
Якщо Орендар користується Орендованим майном неповний місяць, то для розрахунку індексації береться частина Орендної плати за фактичний строк користування Орендованим майном у такому місяці.
Різниця між фактично сплаченою Орендною платою та проіндексованою згідно з цим пунктом Договору Орендною платою підлягає сплаті Орендарем на підставі виставленого Орендодавцем рахунку-фактури протягом 5-ти банківських днів з дати його виставлення Орендодавцем. Припинення дії цього Договору не звільняє Орендаря від обов'язку сплатити Орендодавцю частину Орендної плати, що виникла у зв'язку із застосуванням індексу інфляції, відповідно до цього пункту Договору.
4.4. Орендна плата не включає вартість комунальних послуг (послуг з енергопостачання, теплопостачання, водопостачання та водовідведення), а також вартість інших витрат Орендодавця, пов'язаних з експлуатацією Орендованого майна.
Компенсація вартості комунальних послуг та інших витрат Орендодавця, що безпосередньо пов'язані із Орендованим майном здійснюється Орендарем Орендодавцю щомісячно у сумі фактичних витрат Орендодавця, що розраховуються Орендодавцем за діючими на дату отримання послуг цінами і тарифами, збільшеними на суму ПДВ. Розрахунок вартості комунальних послуг здійснюється Орендодавцем відповідно до показників лічильників Орендованого майна, а в разі відсутності окремого(их) лічильника(ів) для Орендованого майна - відповідно до показників загального(их) лічильника(ів) будівлі (її частини), в якій знаходиться Орендоване майно, пропорційно займаної площі Орендованого майна до площі усієї будівлі (її частини).
Оплата зазначених платежів здійснюється Орендарем протягом 5-ти банківських днів з дня отримання окремого рахунку-фактури від Орендодавця, який виставляється Орендодавцем до 10 числа кожного місяця, наступного за місяцем отримання Орендарем таких послуг.
У випадку дострокового припинення дії цього Договору та/або Оренди та повернення Орендованого майна Орендарем Орендодавцю до 31 жовтня 2013 року, Орендар зобов'язується сплатити зазначені в цьому пункті Договору платежі на підставі виставлених Орендодавцем рахунків-фактур. Оплата зазначених платежів здійснюється Орендарем протягом 5-ти банківських днів після отримання окремого рахунку-фактури Орендодавця.
4.5. Всі суми, належні до сплати Орендодавцю за цим Договором, мають бути сплачені Орендарем шляхом банківського переказу на поточний рахунок Орендодавця, зазначений у цьому Договорі, або в окремому письмовому повідомленні, направленому Орендодавцем Орендарю.
4.6. Нарахування Орендної плати здійснюються за весь час фактичного користування Орендованим майном.
4.7. До складу Орендної плати входить плата за користування частиною земельної ділянки, разом із прибудинковою територією, на якій знаходиться будівля із Орендованим майном, розмір якої пропорційний розміру Орендованого майна у будівлі.
4.8. Розмір Орендної плати може бути збільшений за згодою Сторін шляхом укладення додаткової угоди до цього Договору, в тому числі у разі зміни кон'юнктури ринку (збільшення розміру орендної плати) з оренди аналогічного нерухомого майна в місті Києві.
4.9. Амортизаційні відрахування на Орендоване майно нараховує та залишає у своєму розпорядженні Орендодавець. Амортизаційні відрахування використовуються на відновлення Орендованого майна. Поліпшення Орендованого майна, здійснені за рахунок амортизаційних відрахувань, є власністю Орендодавця.
Відповідно до умов договору, орендодавець зобов'язаний передати орендареві у строкове платне користування орендоване майно та прийняти у орендаря орендоване майно на умовах цього договору, а орендар в свою чергу своєчасно та в повному обсязі сплачувати орендну плату та інші платежі, передбачені цим договором.
Матеріалами справи підтверджується, що на виконання умов Договору позивачем було передано, а відповідачем прийнято в тимчасове платне користування об'єкт оренди, що підтверджується Актом прийому-передачі нежитлового приміщення від 01.11.2012р.
З матеріалів справи вбачається, що 03.01.2013р., сторони підписали договір про внесення змін до договору оренди нерухомого майна банку № 185-00/2/081112 від 01.11.2012р., відповідно до якого сторони погодили наступне:
1. Викласти перше речення п.3.2. Договору оренди у новій редакції, а саме: « 3.2. Орендоване майно передається Орендарю у строкове платне користування до 31 липня 2013 року включно. Передача Орендованого майна в оренду не призводить до виникнення в Орендаря права власності на Орендоване майно.».
2. Викласти перше речення п.3.5. Договору оренди у новій редакції, а саме:
« 3.5. Орендар зобов'язаний звільнити Орендоване майно від будь-яких власних речей, що перешкоджатимуть Орендодавцю у подальшій реалізації свого права на Орендоване майно до 31 липня 2013 року або не пізніше останнього дня дії цього Договору у разі його дострокового розірвання (припинення).».
3. Викласти перше речення п.4.3. Договору оренди у новій редакції, а саме: « 4.3. Орендна плата за цим Договором підлягає індексації:
- за період з 01 листопада 2012 року до 31 липня 2013 року - до 15 серпня 2013 року;
- або за період фактичного користування Орендарем Орендованим майном (від дати підписання Сторонами Акту приймання-передачі орендованого майна щодо прийняття Орендованого майна в оренду до дати підписання Сторонами Акту приймання-передачі орендованого майна щодо повернення Орендованого майна з оренди) у разі дострокового припинення дії цього Договору та повернення Орендованого майна Орендарем Орендодавцю до 31 липня 2013 року - протягом 15 днів місяця, наступного за місяцем, в якому Сторонами підписано Акт приймання-передачі орендованого майна щодо повернення Орендованого майна з оренди.».
4.Викласти четвертий абзац п.4.4. Договору оренди у новій редакції, а саме:
«У випадку дострокового припинення дії цього Договору та/або Оренди та повернення Орендованого майна Орендарем Орендодавцю до 31 липня 2013 року, Орендар зобов'язується сплатити зазначені в цьому пункті Договору платежі на підставі виставлених Орендодавцем рахунків-фактур. Оплата зазначених платежів здійснюється Орендарем протягом 5-ти банківських днів після отримання окремого рахунку-фактури Орендодавця».
5.Викласти перше речення п.12.1. Договору оренди у новій редакції, а саме:
« 12.1. Цей Договір набуває чинності з дати його підписання уповноваженими представниками Сторін та скріплення їх підписів відбитками печаток Сторін і діє до 31 липня 2013 року.».
На виконання умов Договору, орендодавцем було виставлено орендарю відповідні рахунки-фактури, зокрема, стосовно орендної плати за квітень - липень 2013 року: № 04СЛ/2013 від 04.04.2013, № 05СЛ/2013 від 13.05.2013, № 06СЛ/2013 від 04.06.2013 та № 07СЛ/2013 від 04.07.2013.
Публічне акціонерне товариство «Державний експортно-імпотний банк України», зазначає що внаслідок порушення відповідачем зобов'язання щодо своєчасності та повноти внесення орендної плати, у останнього перед позивачем за період з квітня 2013 по липень 2013 виникла заборгованість по оплаті орендних платежів у розмірі 36 608,00 грн.
Позивач направляв на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Автомаестро» листа № 185-03/5113 від 25.07.2013р. з вимогу погасити заборгованість по орендних платежах в розмірі 34 213, 04 грн.
Зазначена вимога позивача була залишена відповідачем без відповіді, заборгованість не погашена.
Матеріалами справи підтверджується, що 31.07.2013р, Публічне акціонерне товариство «Державний експортно-імпотний банк України» прийнято, а Товариство з обмеженою відповідальністю «Автомаестро» передало з строкового платного користування предмет оренди, що підтверджується Актом приймання-передачі орендованого майна.
Відповідно до частин 1, 2 статті 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
За змістом статті 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст. 527 ЦК України, боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.
Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" визначено, що орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.
Договір оренди є одним з видів зобов'язального майнового найму, правовідносини за яким регламентується загальними нормами зобов'язального права та майнового найму.
Відповідно до ст. 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Згідно ст. 762 ЦК за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендар зобов'язаний вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі.
Статтею 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" встановлено, що орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності. Річна орендна плата за користування цілісним майновим комплексом підприємства, його структурним підрозділом не може перевищувати десяти відсотків вартості орендованого майна. У разі визначення орендаря на конкурсних засадах умовами конкурсу може бути передбачено більший розмір орендної плати.
З наданих позивачем доказів вбачається, що позивач взяті на себе зобов'язання виконав належним чином, надав відповідачеві у користування приміщення на певний строк та за відповідну плату згідно умов Договору.
Відповідач жодних заперечень та доказів на спростування обставин, викладених позивачем у позовній заяві, суду не надав.
Відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно статті 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Зважаючи на встановлені обставини справи та вимоги правових норм, викладених вище, а також на те, що відповідач в установленому порядку обставини, які повідомлені позивачем, не спростував, розміру позовних вимог не оспорив, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення заборгованості по орендній платі у розмірі 36 608,00 грн. нормативно та документально доведені, а тому підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог чи заперечень. Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідач не надав суду належних та допустимих доказів, які б спростовували доводи позивача та підтверджували обґрунтованість заперечення проти задоволення позову чи посвідчували зміни умов договору .
За таких обставин, позов визнається судом доведеним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню повністю.
Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 32, 33, 49, 75 ст.ст. 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Автомаестро» (03143, м. Київ, вул. Заболотного, буд. 15, ідентифікаційний код 36284754) з будь-якого рахунку, виявленого державним виконавцем під час виконання судового рішення, на користь Публічного акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» (03150, м. Київ, вул. Горького, буд. 127, код ЄДРПОУ 00032112) 36 608 (тридцять шість тисяч шістсот вісім) грн.. 00 коп. та 1720 (одну тисячу сімсот двадцять) грн. 50 коп. - судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 29.11.2013р.
Суддя Трофименко Т.Ю.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2013 |
Оприлюднено | 03.12.2013 |
Номер документу | 35694578 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Трофименко Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні