ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
26.11.2013 Справа № 920/1904/13
Господарський суд Сумської області у складі: судді Спиридонової Н.О.,
при секретарі Гребенюк С.В.,
за участю представників сторін:
кредиторів - не з'явилися,
боржника - голова ліквідаційної комісії Солдаткін І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи №920/1904/13
за заявою Голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційне підприємство «Спецпостач»
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційне підприємство «Спецпостач» (40009, м. Суми, вул. Нахімова, буд. 38, кв. 39, код 37524361),
встановив:
Голова ліквідаційної комісії юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційне підприємство «Спецпостач» звернувся до господарського суду з заявою про порушення у відношенні боржника справи про банкрутство і визнання боржника банкрутом на тій підставі, що 03.06.2013р. зборами засновників боржника було прийняте рішення про припинення діяльності підприємства шляхом його ліквідації у зв'язку з відсутністю активної діяльності товариства та створення ліквідаційної комісії, головою якої обрано Солдаткіна І.В.
В ході проведення процедури самоліквідації було встановлено, що кредиторська заборгованість боржника складає 827 925,42 грн., а залишкова балансова вартість товарно-матеріальних цінностей склала 40 000,00 грн., що недостатньо для погашення вимог кредиторів у повному обсязі.
Відповідно до ч. 3 ст. 110 ЦК України, якщо вартості майна юридичної особи є недостатньо для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку передбаченому Законом України «Про відновлення платоспроможності боржник або визнання його банкрутом».
З результатів інвентаризації вбачається, що в разі повної реалізації майна, коштів отриманих від реалізації буде недостатньо для погашення всієї кредиторської заборгованості.
В судовому засіданні представник боржника підтримав заяву про визнання боржника банкрутом та пояснив, що боржник фактично припинив фінансово-господарську та статутну діяльність, активів у боржника немає для погашення кредиторських вимог у повному обсязі.
Представники кредиторів в судове засідання не з'явилися, проте, до суду надійшов лист кредитора ФОП ОСОБА_2 від 18.11.2013 року, в якому кредитор не заперечує проти призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Солдаткіна І.В.
Також, до суду надійшов лист кредитора ТОВ «Зеніт-Алюмініюм» від 19.11.2013 року, в якому кредитор не заперечує проти призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Солдаткіна І.В.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення голови ліквідаційної комісії, суд встановив наступне.
Відповідно до ч.1 статті 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції закону №4212-VI від 22.12.2011р.) якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Статтею 105 Цивільного кодексу України (частини 1, 2, 5) встановлено, що учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію. Після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
Матеріали справи свідчать, що ліквідаційною комісією 04.06.2013 року було подано інформацію про ліквідацію ТОВ «ВКП «Спецпостач» до відділу державної реєстрації Сумської міської ради, про що зроблено відповідний запис в держаному реєстрі, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців.
06.06.2013 року ліквідаційною комісією було опубліковано оголошення в спеціалізованому друкованому органі масової інформації про ліквідацію ТОВ «ВКП «Спецпостач» та встановлено строк для подачі вимог кредиторів протягом 2-х місяців з моменту виходу оголошення.
Згідно з частиною 1 статті 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом (частина 3 статті 110 ЦК України).
Статтею 111 Цивільного кодексу України (частина 8) передбачено, що ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Матеріали справи свідчать, що ліквідаційною комісією було складено проміжний ліквідаційний баланс станом на 01.10.2013 року.
Зі змісту частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, вбачається, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції закону №4212-VI від 22.12.2011р.) є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 Цивільного кодексу України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу. Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого статтею 105 Цивільного кодексу України.
З матеріалів даної справи вбачається, що голова ліквідаційної комісії боржника звернувся до господарського суду із заявою про банкрутство за правилами статті 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції закону №4212-VI від 22.12.2011р.), попередньо ліквідаційною комісією було здійснено публікацію оголошення згідно з вимогами статті 105 Цивільного кодексу України з метою виявлення кредиторів та встановлено повний обсяг кредиторської заборгованості, а також встановлено обсяг активів боржника, здійснено повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складено проміжний ліквідаційний баланс, який відповідає вимогам статті 111 Цивільного кодексу України.
Отже, 03.06.2013р. зборами засновників боржника було прийняте рішення про припинення діяльності підприємства шляхом його ліквідації у зв'язку з відсутністю активної діяльності товариства На час відкриття ліквідаційної процедури боржник фактично припинив свою господарську діяльність. Ліквідаційною комісією було виконано всі необхідні передумови для звернення до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції закону №4212-VI від 22.12.2011р.).
Відповідно до ч.2 статті 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції закону №4212-VI від 22.12.2011р.) за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.
Враховуючи наявність клопотання боржника про покладення обов'язку ліквідатора на голову ліквідаційної комісії ТОВ «ВКП «Спецпостач» у порядку ч.2 статті 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції закону №4212-VI від 22.12.2011р.), суд при прийнятті заяви не здійснював заходи щодо автоматичного визначення кандидатури арбітражного керуючого.
Вказана правова позиція викладена у Постанові Вищого господарського суду України від 18.09.2013 року № 5015/5278/12.
Відтак, враховуючи, що вартості майна боржника недостатньо для задоволення вимог кредиторів, суд дійшов висновку визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором банкрута голову ліквідаційної комісії боржника - Солдаткіна І.В.
Керуючись статтями 37, 38, 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції закону №4212-VI від 22.12.2011р.), статтями 105, 110, 111 Цивільного кодексу України, статтею 60 Господарського кодексу України, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
постановив:
Визнати юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційне підприємство «Спецпостач» (40009, м. Суми, вул. Нахімова, буд. 38, кв. 39, код 37524361) - банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»;
скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном
Ліквідатором банкрута призначити голову ліквідаційної комісії - Солдаткіна Ігора В’ячеславовича (АДРЕСА_1, ід. номер НОМЕР_1).
Зобов'язати ліквідатора відповідно до ч.3 статті 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції закону №4212-VI від 22.12.2011р.) оприлюднити відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Зобов'язати ліквідатора виконати ліквідаційну процедуру за результатами якої у відповідності до вимог статті 46 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції закону №4212-VI від 22.12.2011р.) подати до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута.
Копію даної постанови суду надіслати кредиторам, ліквідатору, державному органу з питань банкрутства, органу ДВС, державному реєстратору.
Повний текст постанови складено 02.12.2013р.
Суддя Н.О.Спиридонова
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2013 |
Оприлюднено | 05.12.2013 |
Номер документу | 35699209 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Спиридонова Надія Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні