cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"28" листопада 2013 р. Справа № 911/4050/13
Розглянувши матеріали справи за позовом Публічного акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Одесаобленерго», м.Одеса
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Теплові автономні системи «Енерджі», м.Ірпінь
про стягнення 42992,00 грн.
Суддя А.Ю.Кошик
Представники:
Від позивача: Лапчева Н.В.
Від відповідача: не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Публічного акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Одесаобленерго» (далі - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Теплові автономні системи «Енерджі» (далі - відповідач) про стягнення 42992,00 грн.
Провадження у справі №911/4050/13 порушено відповідно до ухвали суду від 29.10.2013 року та призначено справу до розгляду на 12.11.2013 року.
Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду спору, у судове засідання 12.11.2013 року без поважних причин не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, відзив на позов не подав. Розгляд справи відкладався до 28.11.2013 року.
В судовому засіданні 28.11.2013 року позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду спору, у судове засідання 28.11.2013 року не з'явився, відзив на позов не надав, про причини неявки суд не повідомив.
За таких обставин, суд розглядає справу у відповідності до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні у справі докази, суд встановив наступне.
Між Відкритим акціонерним товариством «Енергопостачальна компанія «Одесаобленерго» (позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Теплові автономні системи «ЕНЕРДЖІ» (відповідач) укладено Договір № 261300 від 02.12.2010 року (далі - Договір).
Відповідно до п. 9.4 Договору, останній набирає чинності з дня його підписання і укладається на строк до 01.04.2011 року.
Крім того, згідно з рішення Загальних зборів, які відбулись 25.04.2013 року, внесено змін до Статуту ВАТ «Одесаобленерго» щодо зміни його найменування на публічне акціонерне товариство «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» та зміни місцезнаходження.Відповідно до п. 1.1 Статуту ПАТ «Одесаобленерго» є правонаступником прав і обов'язків ВАТ «Одесаобленерго».
Згідно з умовами Договору позивач постачав відповідачу електроенергію в межах визначених Договором, умовами та обсягами постачання електроенергії та потужності. В свою чергу, відповідач зобов'язаний своєчасно проводити оплату за спожиту електроенергію та виконувати інші умови Договору.
Пунктом 1 додатку №5 до Договору сторони погодили, що розрахунковий період для визначення обсягу спожитої електроенергії, приймається місяць з 24 числа попереднього місяця до такого ж числа розрахункового місяця.
Відповідно до п. 2.3.3 Договору та п. 2 додатку № 5 до Договору, Споживач зобов'язаний самостійно на протязі 10 операційних днів з дня отримання рахунку здійснити розрахунок за активну електроенергію, оплату нарахувань по протоколам порушень, рахунків за надання послуг з компенсації перетікання реактивної енергії, пені, індексу інфляції та інших платежів згідно з умовами цього Договору.
Позивач в позові зазначив та надав суду докази того, що за розрахунковий період лютого 2011 року згідно з розрахунком про використану електроенергію Споживачем було використано електроенергії в загальній кількості 70832 кВт/г на суму 44540,76 грн. (з ПДВ), що підтверджується актом про використану електроенергію від 24.02.2011 року, наданим відповідачем та рахунком-фактурою № 261300/1 від 24.02.2011 року.
Однак, відповідачем своєчасно та в повному обсязі не було здійснено оплату спожитої електроенергії у спірному періоді, станом на розрахунковий період лютого 2011 року кредитовий залишок на рахунку Споживача склав 5259,64 грн. Таким чином, заборгованість відповідача перед ПАТ «Одесаобленерго» за розрахунковий період лютого 2011 року, з урахуванням кредитового залишку складає 39281,12 грн. Відповідні обставини відповідачем не заперечені та не спростовані.
Згідно з ч.1 статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ч.2 статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно з п.1 ч.2 статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч.1 ст. 202 Господарського кодексу України, ст. 599 Цивільного кодексу України зобов'язання, зокрема, припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Стаття 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язання є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених законом або договором.
Відповідно до п. 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Частиною 2 статті 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Відповідно до ч.1 ст.626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до ст.628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Згідно ч.1 ст.631 Цивільного кодексу України строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору.
Згідно ч. 7 ст. 180 Господарського кодексу України строком дії господарського договору є час, впродовж якого існують господарські зобов'язання сторін, що виникли на основі цього договору.
У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно зі ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
У зв'язку з простроченням відповідачем грошового зобов'язання по оплаті спожитої електроенергії, позивач просить стягнути з відповідача на підставі ст. 625 Цивільного кодексу України суму боргу з врахуванням встановленого індексу інфляції та 3 % річних за весь період прострочки.
Оскільки відповідач грошове зобов'язання належним чином не виконав та не оплатив рахунок-фактуру № 261300/1 від 24.02.2011 року до 10.03.2011 року, він вважається таким, що прострочив сплату за період з 11.03.2011 року по 30.09.2013 року і відповідачу за наведений період було нараховано 3 011,68 грн. 3% річних та 699,20 грн. інфляційних.
Відповідно до п. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
3% річних та інфляційні нараховані на суму заборгованості за фактичний період прострочення від дня виникнення заборгованості до терміну, що передував зверненню з позовом до суду, що відповідає вимогам ст. 625 Цивільного кодексу України
Таким чином, вимоги позивача про стягнення з відповідача річних та інфляційних суд вважає правомірними і обґрунтованими, оскільки відповідні нарахування проведені за фактичний період існування заборгованості у відповідності до вимог чинного законодавства.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог і заперечень.
За наслідками розгляду спору суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивачем доведені та обґрунтовані, відповідачем не заперечені та не спростовані, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відшкодування судових витрат відповідно до статей 44, 49 Господарського процесуального кодексу України, покладаються судом на відповідача в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 33, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Київської області, -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Теплові автономні системи «ЕНЕРДЖІ» (08290, Київська область, м. Ірпінь, смт. Гостомель, пл. Рекунова, 2, код 35962994) на користь Публічного акціонерного товариства «Енергопостачальної компанії «Одесаобленерго» (65031, м. Одеса, вул. Миколи Боровського, 28 «Б», код 00131713) 39281,12 грн. боргу, 3011,68 грн. 3% річних, 699,20 грн. інфляційних та 1720,50 грн. витрат по сплаті судового збору.
Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Суддя Кошик А.Ю.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2013 |
Оприлюднено | 04.12.2013 |
Номер документу | 35702837 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Кошик А.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні