Рішення
від 26.11.2013 по справі 477/3087/13-ц
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 477/3087/13

Провадження № 2/477/1414/13

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2013 року Жовтневий районний суд Миколаївської області в складі:

головуючого - судді Козаченка Р.В.,

при секретарі - Бітюковій С.В.,

розглянувши в м. Миколаєві у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Жовтневого районного суду Миколаївської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Коларівської сільської ради Жовтневого районну Миколаївської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом,

В С Т А Н О В И В:

Позивачі звернулися до суду з позовом про визнання за ними права власності (в рівних частках за кожним) в порядку спадкування за законом після смерті їх матері ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, на спадкову земельну ділянку, площею 7,35 га, виділену в межах Коларівської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Вказували, що після смерті матері залишилася в спадок зазначена земельна ділянка, яку вони не взмозі оформити в нотаріальному порядку через відсутність належним чином оформлених правовстановлюючих документів на неї: в пред'явленому нотаріусу Державному акті про право приватної власності на дану земельну ділянку є незастережні виправлення (дописки) а також в ньому не зазначено одиниця виміру площі ділянки: гектари чи квадратні метри, а записано лише її розмір - 7,35.

Посилаючись на те, що вони прийняли спадщину, а Державним актом та витягом з нормативної грошової оцінки землі, наданим Держземагентством у Жовтневому районі Миколаївської області, підтверджується належність померлій земельної ділянки, площею 7,35 га, просили винести рішення про визнання за ними права власності на дане спадкове майно.

В судове засідання сторони не з'явилися, про його час та місце були повідомлені належним чином. Від представника позивачів надійшла заява з проханням розглядати справу без її участі та участі позивачів, задовольнивши позов. Представник відповідача також надала суду заяву з проханням розглянути справу без її участі.

Суд, вважаючи за можливе здійснити розгляд справи за відсутності сторін, дослідивши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог та на підставі наданих доказів, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Зайчівське Жовтневого району Миколаївської області померла громадянка ОСОБА_4 і після її смерті відкрилася спадщина на нерухоме та рухоме майно, в тому числі на земельну ділянку площею 7,35 га, виділену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в межах Коларівської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області, яка належала померлій згідно з Державним актом серії МК № 002972, виданим 1 грудня 2004 року Жовтневою районною державною адміністрацією Миколаївської області.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України позивачі як діти померлої ОСОБА_4 є спадкоємцями першої черги після її смерті.

Положення ч.ч.1-4 ст. 1268, ч.1 ст. 1269, ч. 1 ст. 1270 ЦК України вказують на те, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину шляхом подання відповідної заяви до нотаріальної контори за місцем її відкриття або шляхом проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 1273 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу. Заява про відмову від прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.

Позивачі прийняли спадщину, оскільки подали до нотаріальної контори заяви про її прийняття в передбачений законом строк.

Однак, звернувшись до нотаріуса за оформленням спадщини на земельну ділянку отримали відмову у вчиненні такої нотаріальної дії, оскільки правовстановлюючий документ - Державний акт не був належним чином оформлений: в ньому не зазначено одиниця виміру розміру земельної ділянки, а також в ньому здійснені виправлення в написанні кадастрового номеру.

Відповідно до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Міністерством юстиції України 22 лютого 2012 року за № 296/5, видача свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно, яке підлягає державній реєстрації, проводиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів, оформлених належним чином. Нотаріус не може прийняти для оформлення документи, які мають підчистки або описки, закреслені слова чи інші незастережні виправлення.

В той же час Державний акт про право власності на земельну ділянку серії МК № 002972 є діючим і не скасований, він підтверджує належність померлій на праві приватної власності земельної ділянки загальною площею 7,35 га, виділеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Згідно схематичного розміщення землі, зазначеному в цьому Державному акті, вона складається із двох земельних ділянок: ділянка 1 - площею 2,74 га, кадастровий номер 4823381700:20:000:0097, ділянка 2 - площею 4,61 га - кадастровий номер 4823381700:21:000:0100; одиниця виміру земельних ділянок - гектари (га), що вбачається з цієї ж схеми розміщення ділянок та їх граничних розмірів.

Факт належності земельних ділянок померлій ОСОБА_4 також підтверджується витягами з нормативної грошової оцінки ділянок від 30 вересня 2013 року, складених відділом Держземагенства у Жовтневому районі Миколаївської області.

Згідно зі ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Дослідженими під час розгляду справи доказами підтверджено, що вказане майно належало ОСОБА_4 і після її смерті воно входить до складу спадщини і повинно перейти у власність до спадкоємців, тобто до позивачів у справі, які є її спадкоємцями першої черги.

Враховуючи, що іншим способом, окрім судового порядку, вони не можуть захистити своє спадкове майнове право, тому відповідно до ст. 16 ЦК України воно підлягає захисту шляхом визнання за ними права власності на нерухомість в порядку спадкування за законом.

Виходячи з положень ст. 1279 ЦК України частки спадкоємців в спадщині є рівними, тобто до кожного з них в порядку спадкування повинно перейти по 1/3 частці земельної ділянки.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 10, 11, 130, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Коларівської сільської ради Жовтневого районну Миколаївської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, на земельну ділянку, загальною площею 7,35 га, виділену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в межах Коларівської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області, в рівних частках - по 1/3 частці за кожним, що належала ОСОБА_4 згідно Державного акту серії МК № 002972, виданого 1 грудня 2004 року Жовтневою районною державною адміністрацією Миколаївської області, та складається згідно даного Державного акту з двох земельних ділянок: ділянка 1 - площею 2,74 га, кадастровий номер 4823381700:20:000:0097, ділянка 2 - площею 4,61 га, кадастровий номер 4823381700:21:000:0100.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Жовтневий районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Суддя Р.В. Козаченко

СудЖовтневий районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення26.11.2013
Оприлюднено12.12.2013
Номер документу35733266
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —477/3087/13-ц

Рішення від 26.11.2013

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Козаченко Р. В.

Ухвала від 01.11.2013

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Козаченко Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні