У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 листопада 2013 рокум. Київ Колегія суддів судової палати у цивільних справах
Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних
і кримінальних справ у складі:
суддів: Завгородньої І.М., Журавель В.І.,Іваненко Ю.Г., розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Вектор» до ОСОБА_4, Реєстраційної служби Розівського районного управління юстиції Запорізької області, треті особи: фізична особа-підприємець ОСОБА_5 , відділ Держземагенства у Куйбишевському районі Запорізької області про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та скасування державної реєстрації за касаційною скаргою фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 на рішення Розівського районного суду Запорізької області від 11 липня 2013 року та ухвалу апеляційного суду Запорізької області від 4 вересня 2013 року,
в с т а н о в и л а :
У червні 2013 року товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Вектор» (далі - ТОВ «Агро-Вектор») звернулося до суду з даним позовом, зазначивши в його обгрунтування, що ОСОБА_6 на підставі державного акту на право власності на землю від 2 квітня 2001 року є власником земельної ділянки площею 10,1999 га, яка розташована за межами населених пунктів Азовської сільської ради Розівського району Запорізької області.
Вказана земельна ділянка знаходиться в користуванні позивача відповідно до договору оренди, укладеного 22 липня 2010 року терміном на 10 років. Договір оренди зареєстровано у Розівському відділі Запорізької регіональній філії ДП «Центр "ДЗК», про що у державному реєстрі земель вчинено відповідний запис від 9 грудня 2010 року за № 041027900205.
За період 2011-2012 року ОСОБА_6 сплачувалась орендна плата .
20 квітня 2012 року між ОСОБА_4 та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 (далі - ФОП ОСОБА_5.) укладено договір оренди спірної земельної ділянки.
Позивач, посилаючись на неправомірність дій ОСОБА_4 щодо передачі спірної земельної ділянки ФОП ОСОБА_5 без припинення дії попереднього договору оренди від 22 липня 2010 року, просив суд визнати договір оренди земельної ділянки від 20 квітня 2012 року недійсним та скасувати його державну реєстрацію.
Рішенням Розівського районного суду Запорізької області від 11 липня 2013 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Запорізької області від 4 вересня 2013 року, позов задоволено.
Ухвалено визнати недійсним договір оренди земельної ділянки кадастровий номер 2324980200:03:002:0020, розташованої за межами населених пунктів Азовської сільської ради, загальною площею - 10.1999 га у тому числі рілля - 10,1999 га, укладеного між ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_5, зареєстрований реєстраційною службою Розівського районного управління юстиції Запорізької області.
Скасовано державну реєстрацію договору на право оренди земельної ділянки кадастровий номер: 2324980200:03:002:0020, розташованої за межами населених пунктів Азовської сільської ради, загальною площею - 10,1999 га, у тому числі, рілля - 10,1999, укладеного між ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_5, зареєстрованого реєстраційною службою Розівського районного управління юстиції Запорізької області.
У касаційній скарзі ФОП ОСОБА_5 просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалу апеляційного суду і ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову, мотивуючи свою вимогу порушенням судами норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.
Касаційна скарга задоволенню не підлягає.
Відповідно до ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Згідно з правилами ст. 335 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими. При цьому суд касаційної інстанції перевіряє законність і обґрунтованість постановлених судових рішень в межах позовних вимог, заявлених у суді першої інстанції, та доводів касаційної скарги.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції, з висновком якого погодився й апеляційний суд, правильно виходив з того, що на час укладення спірного договору оренди, земельна ділянка перебувала у користуванні ТОВ «Агро-Вектор» за попереднім договором оренди, який належним чином зареєстрований та який в установленому законом порядку не розірвано, не припинено та не визнано недійсним, а тому дійшов обґрунтованого висновку про порушене право позивача на користування земельною ділянкою, як орендаря.
Оскільки доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що при розгляді справи судами допущено порушення норм матеріального або процесуального права, які передбачені ст.ст. 338 - 341 ЦПК України як підстави для скасування рішень, колегія суддів вважає за необхідне відхилити касаційну скаргу.
Керуючись ст.ст. 332, 336, 337 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ,
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 відхилити.
Рішення Розівського районного суду Запорізької області від 11 липня 2013 року та ухвалу апеляційного суду Запорізької області від 4 вересня 2013 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: І.М. Завгородня В.І. Журавель Ю.Г. Іваненко
Суд | Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2013 |
Оприлюднено | 04.12.2013 |
Номер документу | 35740265 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Завгородня І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні