ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2013 рокум. ПолтаваСправа №816/6431/13-а
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Кукоба О.О., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Полтаві Полтавської області до Приватного підприємства "С.У." про стягнення капіталізованих платежів,
В С Т А Н О В И В:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Полтаві Полтавської області (далі по тексту - позивач, Відділення) звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного підприємства "С.У." (далі по тексту - відповідач, ПП "С.У.") про стягнення капіталізованих платежів в розмірі 59 996 грн. 99 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у Відділенні знаходиться особова справа потерпілого ОСОБА_1, нещасний випадок з яким стався під час виконання ним трудових обов'язків на ПП "С.У.", та якому, відповідно до положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", здійснюються страхові виплати. Оскільки відповідач знаходиться в стані припинення за судовим рішенням, позивачем 31 травня 2013 року за вих. №2916-1/01-22 на адресу ПП "С.У." надіслано листа про визнання вимог Відділення в розмірі 59 996 грн. 99 коп. як капіталізованих платежів. У зв'язку з тим, що даний лист відповідачем залишено без розгляду та задоволення, сума капіталізованих платежів підлягає стягненню в судовому порядку.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце його проведення повідомлявся завчасно та належним чином; причин неявки представника в судове засідання відповідач не повідомив, заяв чи клопотань до суду не надав.
Як визначено частиною четвертою статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
При цьому, відповідно до положень частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи достатність наданих сторонами доказів, а також, беручи до уваги відсутність потреби у допиті свідка чи експерта, суд, в судовому засіданні 26 листопада 2013 року, перейшов до розгляду справи у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні факти та відповідні до них правовідносини.
Судом встановлено, що ПП "С.У." зареєстроване у Відділенні як платник страхових внесків.
Крім того, на обліку у Відділенні, як потерпілий на виробництві, з 14 вересня 2010 року перебуває гр. ОСОБА_1 /а.с. 27/.
Факт нещасного випадку на виробництві, що стався з даним громадянином 24 вересня 2006 року під час виконання трудових обов'язків на ПП "С.У.", підтверджується наявними в матеріалах справи копіями рішення Ленінського районного суду м. Полтави від 19 квітня 2010 року у справі №2-569/10 та акта від 24 червня 2010 року №1 про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом (форми Н-1) /а.с. 11-15/.
Як підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, відповідач перебуває в стані припинення за судовим рішенням від 24 травня 2013 року у справі №816/2317/13-а /а.с. 43-44/.
У зв'язку з ліквідацією підприємства, позивачем здійснено розрахунок суми платежів, що підлягають капіталізації для задоволення вимог, які виникли із зобов'язань ПП "С.У." перед потерпілою внаслідок нещасного випадку на виробництві особою - ОСОБА_1 та надіслано відповідачу вимогу від 31 травня 2013 року №2916-1/01-22 про визнання капіталізованих платежів в розмірі 59 996 грн. 99 коп.
Відповідь ПП "С.У." щодо розгляду вказаної вимоги на адресу Відділення не надходила, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з позовом про стягнення капіталізованих платежів.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися між сторонами, суд виходить з наступного.
За змістом частини другої статті 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23 вересня 1999 року №1105-XIV фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок, окрім іншого, капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 2.1 Порядку стягнення та обліку заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженого постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 30 листопада 2010 року №31 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 грудня 2010 року за №1286/18581, стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, і контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій на період до повного стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд) та надання страхувальниками за підсумками 2010 року розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду і відомості розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності здійснюються відповідно до Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду від 12 липня 2007 року №36, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 1 серпня 2007 року за №867/14134.
Так, пунктом 5.9 вказаної Інструкції визначено, що для покриття витрат Фонду потерпілим на виробництві, які працювали на підприємствах, що ліквідовані (якщо вони не мають правонаступника), кошти до Фонду сплачуються страхувальником згідно з Порядком капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року №765 (із змінами).
Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що капіталізація платежів платоспроможної юридичної особи, яка ліквідується, здійснюється на підставі Порядку.
При цьому, суд, на підставі частини другої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, враховує висновки Верховного Суду України, викладені у постанові від 26 червня 2012 року у справі №21-156а12.
Пунктом 1 Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю передбачено, що капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів.
Порядок розрахунку щодо кожного платежу, що підлягає капіталізації, передбачено пунктом 2 вказаного Порядку. А відповідно до пункту 3 зазначеного Порядку капіталізація платежів розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.
Матеріалами справи підтверджено, що розрахунок потреби в капіталізації платежів відносно гр. ОСОБА_1 позивачем проведено виходячи з середньоочікуваної тривалості життя чоловіків у віці 53 роки, що становить 19,89 років /а.с. 5, 35/. Відповідний розрахунок надіслано відповідачу, однак вимоги відділення ПП "С.У." залишені без реагування.
Частиною першою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач відзиву на позовну заяву та жодних заперечень проти позову чи доказів сплати капіталізованих платежів суду не надав.
Разом з тим, наявність у відповідача зобов'язань перед потерпілим на виробництві ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про правомірність та обґрунтованість позовних вимог Відділення. А відтак, позов належить задовольнити повністю.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись статтями 7-11, 69-71, 86, 94, 128, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Полтаві Полтавської області до Приватного підприємства "С.У." про стягнення капіталізованих платежів задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "С.У." (код ЄДРПОУ 31618197; вул. Пушкіна, 28, кв. 64, м. Полтава, Полтавська область, 36000) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Полтаві Полтавської області (код ЄДРПОУ 25940885; вул. Автобазівська, 2/9, корп. 16, м. Полтава, Полтавська область, 36008) капіталізовані платежі в розмірі 59 996 (п'ятдесят дев'ять тисяч дев'ятсот дев'яносто шість) гривень 99 (дев'яносто дев'ять) копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання її копії з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.О. Кукоба
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2013 |
Оприлюднено | 06.12.2013 |
Номер документу | 35792568 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
О.О. Кукоба
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні