cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
05.12.2013Справа №5002-12/ 7787-2008
За заявою - Закритого акціонерного товариства «Новоандріївське»
До боржника - Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Агрофірма «Родіна»
Про визнання банкрутом.
Суддя Іллічов М.М.
Представники:
Від ТОВ "Санаторій "Золотий-колос"- Горіна-Шарапа Г.В., довіреність № б/н від 21.12.2012, представник
Ліквідатор - Розумович І.М., арбітражний керуючий
ОБСТАВИНИ СПРАВИ: В провадженні Господарського суду Автономної Республіки Крим знаходиться справа за заявою кредитора Закритого акціонерного товариства «Новоандріївське» про порушення справи про банкрутство сільськогосподарського виробничого кооперативу «Агрофірми «Родіна» як неспроможного своєчасно виконувати свої зобов'язання перед кредитором у сумі 724 793,00 грн. заборгованості.
Ухвалою Господарського суду Автономної Республіки Крим від 07.05.2013 припинено повноваження ліквідатора арбітражного керуючого Попович Наталі Олександрівни, призначено ліквідатором сільськогосподарського виробничого кооперативу "Агрофірма "Родіна" арбітражного керуючого Розумович Ірину Миколаївну.
До суду надійшла заява ліквідатора боржника щодо відновлення майнового права СВК "Агрофірма "Родіна", що виражається в праві на частку в статутному фонді ТОВ "Санаторій "Золотий - Колос".
До суду надійшло клопотання ліквідатора боржника щодо витребування у Товариства з обмеженою відповідальністю "Реєстр - Сервіс" інформації про кількість та тип акцій, що належали КСП "Родіна" у статутному фонді ЗАТ "Санаторій "Золотий Колос" на дату прийняття рішення про припинення діяльності акціонерного товариства шляхом перетворення 25 липня 2011 року. Вказане клопотання мотивовано тим, що при реорганізації ЗАТ "Санаторій "Золотий - Колос" не були враховані інтереси СВК "Родіна" ( правонаступник КСП "Родіна"), який є одним із акціонерів.
16 вересня 2013 року судом було винесено ухвалу про витребування у Товариства з обмеженою відповідальністю "Реєстр - Сервіс" інформації про кількість та тип акцій, що належали КСП "Родіна" у статутному фонді ЗАТ "Санаторій "Золотий Колос" на дату прийняття рішення про припинення діяльності акціонерного товариства шляхом перетворення 25 липня 2011 року.
03.10.2013 до суду надійшов лист від Товариства з обмеженою відповідальністю "Реєстр - Сервіс", у якому зазначається, що договір з емітентом Закрите акціонерне товариство "Санаторій Золотий Колос" припинений 01.04.2013 та документи системи реєстру Закритого акціонерного товариства "Санаторій "Золотий Колос" передані Товариству з обмеженою відповідальністю "Санаторій "Золотий Колос", що створене внаслідок перетворення за актом прийому - передачі від 08.04.2013.
Представником Товариства з обмеженою відповідальністю "Санаторій "Золотий Колос" у судовому засіданні, яке відбулось 25.11.2013, був наданий відзив на заяву ліквідатора, відповідно до якого товариство просить суд відмовити у задоволенні заяви ліквідатора боржника щодо відновлення майнового права СВК "Агрофірма "Родіна", що виражається в праві на частку в статутному фонді ТОВ "Санаторій "Золотий - Колос".
Ліквідатор у судовому засіданні заяву підтримав у повному обсязі.
Представник ТОВ "Санаторій "Золотий - Колос" проти заяви ліквідатора заперечував.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників процесу, суд дійшов наступного.
Відповідно до вимог ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" .
При цьому, враховуючи особливості процедури банкрутства, господарський суд вирішує у межах розгляду справи про банкрутство спори, безпосередньо пов'язані із здійсненням провадження в такій справі, в тому числі про: визнання недійсними правочинів; визнання права власності на майно боржника; оскарження результатів аукціону з продажу майна боржника тощо. Відповідна правова позиція відображена у постановах ВГСУ від 17.04.12 р. у справі 14/2428, від 20.03.2012 р. у справі 5021/1619/2011.
Згідно із статті 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених законами, - за рішенням суду. У разі перетворення одного суб'єкта господарювання в інший до новоутвореного суб'єкта господарювання переходять усі майнові права і обов'язки попереднього суб'єкта господарювання.
Відповідно до статті 33 Закону України «Про акціонерні товариства» до виключної компетенції загальних зборів належить прийняття рішення про припинення товариства.
Згідно із статті 34 Закону України «Про акціонерні товариства» у загальних зборах акціонерного товариства можуть брати участь особи, включені до переліку акціонерів, які мають право на таку участь, або їх представники.
Статтею 35 Закону України «Про акціонерні товариства» встановлено, що письмове повідомлення про проведення загальних зборів та їх порядок денний надсилається акціонерам персонально (з урахуванням частини другої цієї статті) особою, яка скликає загальні збори, у спосіб, передбачений статутом акціонерного товариства, у строк не пізніше ніж за 30 днів до дати їх проведення. Повідомлення розсилає особа, яка скликає загальні збори, або особа, яка веде облік прав власності на акції товариства у разі скликання загальних зборів акціонерами.
Товариство не пізніше ніж за 30 днів до дати проведення загальних зборів публікує в офіційному друкованому органі повідомлення про проведення загальних зборів.
Відповідно до статті 87 Закону України «Про акціонерні товариства» перетворенням акціонерного товариства визнається зміна організаційно-правової форми акціонерного товариства з його припиненням та передачею всього майна, прав і обов'язків підприємницькому товариству - правонаступнику згідно з передавальним актом. Загальні збори акціонерів товариства, що перетворюється, ухвалюють рішення про перетворення товариства, про порядок і умови здійснення перетворення, порядок обміну акцій товариства на частки (паї) підприємницького товариства-правонаступника.
Згідно із пунктами 5, 7 Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 30 грудня 1998 року N 222 акціонерне товариство, що прийняло рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації, зобов'язано здійснити оцінку та викуп акцій акціонерів, які вимагають цього, у разі, коли ці акціонери не голосували за прийняття загальними зборами акціонерів рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації та вернулись до товариства з письмовою заявою. Акціонерне товариство, що прийняло рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації, зобов'язано здійснити обмін акцій на частки у статутному фонді товариств, що створюються під час реорганізації, та викуп акцій до їх державної реєстрації.
Відповідно до пункту 1.7. Положення про порядок реєстрації випуску акцій та інформації про їх емісію під час реорганізації товариств, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 30 грудня 1998 року № 221, викуп акцій повинен бути здійснений товариством не пізніше одного місяця з дати прийняття загальними зборами рішення про реорганізацію, або про виділення, або про погодження проекту договору про приєднання на підставі письмових заяв акціонерів про викуп акцій, які можуть бути подані протягом зазначеного строку викупу акцій.
Згідно із Листом Державного комітету із регуляторної політики та підприємництва від 07.05.2009 р. № 5233 обмін акцій на частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, що створюються під час реорганізації акціонерного товариства, проводиться в два етапи. На першому етапі в обмін на акції акціонери отримують письмові зобов'язання про видачу частки у статутному капіталі правонаступника акціонерного товариства, що реорганізується (далі - письмові зобов'язання). Результати проведення такого обміну фіксуються відповідно у Звіті про наслідки обміну акцій у статутному фонді товариства, що реорганізовується, на письмові зобов'язання про видачу відповідної кількості часток товариств, що створюються внаслідок реорганізації, який засвідчується підписом голови комісії з припинення акціонерного товариства та печаткою акціонерного товариства, яке прийняло рішення про реорганізацію, підписами та печатками аудитора (аудиторської фірми). На другому етапі відбувається обмін письмових зобов'язань на частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю відповідно до отриманих на першому етапі письмових зобов'язань. При цьому отримання часток у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, що створюється внаслідок реорганізації акціонерного товариства, в обмін на видані акціонерам письмові зобов'язання строками не обмежується.
Закрите акціонерне товариство «Санаторій «Золотий Колос» 23.06.2011 р. направило на адресу КСП «Родіна» (правонаступником якого є СВК «Агрофірма «Родіна») персональне повідомлення про скликання позачергових загальних зборів акціонерів, які відбудуться 29.07.2011 р. із зазначенням місця та часу зборів, а також із зазначенням порядку денного, у який входило прийняття рішення про припинення діяльності товариства шляхом перетворення, затвердження порядку обміну акцій на частки у товаристві-правоприємнику та прийняття рішення про здійснення оцінки та викупу власних акцій у акціонерів, які не голосували за прийняття рішення про припинення діяльності товариства, що підтверджується Реєстром поштових відправлень за вих. № 247/1. Також, у зазначеному повідомлені було запропоновано ознайомитися із матеріалами порядку денного з 04.07.2011р.
Також повідомлення було оприлюднено шляхом розміщення в офіційному виданні ДКЦПФР «Відомості ДКЦПФР» № 116 (1121) від 24.06.2011 р.
Протоколом позачергових загальних зборів акціонерів ЗАТ «Санаторій «Золотий-Колос» від 29.07.2011 р. було вирішено припинити діяльність товариства шляхом його перетворення у ТОВ «Санаторій «Золотий-Колос». Також цим Протоколом було вирішено здійснити обмін акцій акціонерів на частки у статутному капіталі ТОВ «Санаторій «Золотий-Колос» пропорційно кількості належних їм акцій, а також встановлено строк для подання заяв про здійснення такого обміну шляхом подання заяв на отримання письмових зобов'язання, які у майбутньому обмінюються на частки у статуті з 17.10.2011 р. до 22.10.2011 р., вирішено з метою захисту прав акціонерів здійснити викуп акцій ЗАТ «Санаторій «Золотий-Колос» у акціонерів, які вимагають цього, в разі, коли ці акціонери не голосували за прийняття рішення про припинення товариства та встановлений строк для подачі заяв про такий викуп з 01.08.2011 р. по 25.08.2011 р. Участі у зазначених загальних зборах акціонерів КСП «Родіна» не приймало, що підтверджується Протоколом про підсумки реєстрації учасників від 29.07.2011 р.
14.12.2011 р. на адресу КСП «Родіна» було направлене особисте повідомлення про скликання позачергових загальних зборів 16.01.2012 р., про час та місто скликання, у якому містився порядок денний, згідно із яким планувалося прийняти рішення про затвердження звіту про наслідки обміну акцій, та було запропоновано ознайомитися із матеріалами зборів, що підтверджується Реєстром поштових відправлень за вих № 454/1- 1.
Повідомлення про скликання зазначених зборів із вказанням на порядок денний було оприлюднено шляхом розміщення в офіційному виданні ДКЦПФР «Відомості ДКЦПФР» № 236 (1241) від 14.12.2011 р.
Протоколом позачергових загальних зборів акціонерів ЗАТ «Санаторій «Золотий-Колос» від 16.01.2012 р. було вирішено затвердити звіт про наслідки обміну акцій у статутному фонді товариства на письмові зобов'язання про видачу відповідної кількості часток ТОВ «Санаторій «Золотий-Колос», згідно із яким датою закінчення обміну акцій є 16.01.2012 р., причинами, по яким не були видані письмові зобов'язання є те, що акціонери не звернулися до товариства у встановлений строк із відповідною заявою.
Участі у зазначених загальних зборах акціонерів КСП «Родіна» не приймав, що підтверджується Протоколом про підсумки реєстрації учасників від 16.01.2011 р.
На виконання вимог статті 105 Цивільного кодексу України та ст. 59 Господарського кодексу України ЗАТ «Санаторій «Золотий-Колос» повідомлення про прийняття рішення про припинення товариства шляхом його перетворення, про припинення товариства були опубліковані у Бюлетені державної реєстрації № 186 (21) від 2011 р., № 206 (6) від 2012 р.
Відповідно до Роз'яснення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 21.05.2010 р. № 6 «Щодо перетворення акціонерних товариств у товариства з обмеженою відповідальністю» учасниками товариства з обмеженою відповідальністю, що створюється в наслідок перетворення акціонерного товариства (на дату державної реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю), можуть бути тільки акціонери товариства, що прийняло рішення про припинення шляхом перетворення (на дату прийняття такого рішення), та які обміняли належні їм акції на частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, що створюється.
Відповідно до Листа Державного комітету із регуляторної політики та підприємництва від 16.03.2011 р. № 2626 у випадку, коли акціонер у встановлений строк не подав заяву про викуп власних акцій або заяву про вступ у новостворюване товариство, то виконання обов'язку виплатити колишнім акціонерам грошову компенсацію можна покласти на товариство-правонаступника.
Так у Протоколі ТОВ «Санаторій «Золотий-Колос» від 16.01.2012 р. на товариство було покладено обов'язок виплатити грошову компенсацію колишнім акціонерам ЗАТ Санаторій «Золотий Колос», які не виявили бажання вступити до товариства, та у встановлений строк не подали заяву про обмін належних їм акцій на відповідну кількість часток товариства.
Враховуючи вищевикладене, суд не знаходить підстав для задоволення заяви ліквідатора боржника щодо відновлення майнового права СВК "Агрофірма "Родіна", що виражається в праві на частку в статутному фонді ТОВ "Санаторій "Золотий - Колос", оскільки СВК "Агрофірма "Родіна" було належним чином повідомлено про засідання загальних зборів ЗАТ «Санаторій «Золотий- Колос", які відбулись 29.07.2011 р. та 16.01.2012 р., але не звернувся до акціонерного товариства з приводу порядоку викупу та обміну належних йому акцій, отже права СВК «Агрофірма «Родіна» не порушені.
Суд зазначає, що Сільськогосподарський виробничий кооператив «Агрофірма «Родіна» має право на компенсацію вартості 31 акції, номінальної вартості по 80 гривень кожна, які належали йому у ЗАТ «Санаторій «Золотий-Колос».
Керуючись ст.3-1, п.1 ст.5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ліквідатора щодо відновлення майнового права СВК "Агрофірма "Родіна", що виражається в праві на частку в статутному фонді ТОВ "Санаторій "Золотий - Колос" відмовити.
Суддя М.М. Іллічов
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2013 |
Оприлюднено | 06.12.2013 |
Номер документу | 35794532 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
М.М. Іллічов
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні