ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/2631/13-a
06 грудня 2013 року м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючої судді Мірінович У.А.
розглянувши у скороченому провадженні у місті Тернополі адміністративну справу
за позовом Державної екологічної інспекції у Тернопільській області
до товариства з обмеженою відповідальністю «Розан»
про зупинення господарської діяльності, -
ВСТАНОВИВ:
Державна екологічна інспекція у Тернопільській області звернулася до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Розан» про зупинення господарської діяльності ТОВ «Розан» у частині спеціального водокористування (зупинення виконання робіт щодо здійснення самовільного забору підземних вод із експлуатаційної свердловини для промислових та господарсько - побутових потреб) до моменту отримання дозволу на спеціальне водокористування; про зупинення господарської діяльності ТОВ «Розан» у частині здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (зупинення виконання робіт щодо експлуатації стаціонарного джерела - газового котла «Ekotec») до моменту отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
На підставі статті 183 - 2 Кодексу адміністративного судочинства України Тернопільським окружним адміністративним судом винесено ухвалу від 14.11.2013 року про відкриття скороченого провадження у справі, у якій зазначено строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення.
Копія даної ухвали надіслана відповідачу та отримана відповідачем, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення. Однак, заяви про визнання позову або заперечень на позов до суду відповідач не подав.
Відповідно до ч. 5 ст. 183 - 2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача
Відповідно до ч. 4 ст. 183 - 2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому проваджені суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Враховуючи викладене та оцінивши повідомлені позивачем обставини, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до пп. 4.2, 4.3 п.4 Положення про Державну екологічну інспекцію у Тернопільській області, затвердженого Наказом Державної екологічної інспекції України № 136 від 12.12.2011 року (далі - Положення № 136) Держекоінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог:
в) законодавства про охорону і раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів щодо: реалізації державних, цільових, міждержавних та регіональних програм з оздоровлення, використання і охорони вод, відтворення водних ресурсів; наявності та дотримання умов виданих дозволів, установлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин, лімітів забору і використання води та скидання забруднюючих речовин; права державної власності на води; дотримання правил ведення водокористувачами первинного обліку кількості вод, що забираються із водних об'єктів і скидаються до них, та визначення якості води та інших вимог;
г) законодавства про охорону атмосферного повітря щодо: наявності та додержання дозволів на викиди забруднюючих речовин; забезпечення безперебійної ефективної роботи і підтримання у справному стані споруд, устаткування та апаратури для очищення викидів і зменшення рівнів впливу фізичних та біологічних факторів; додержання нормативів у галузі охорони атмосферного повітря та інших вимог.
Складає протоколи про адміністративні правопорушення та розглядає справи про адміністративні правопорушення, накладає адміністративні стягнення у випадках, передбачених законом.
Частиною першою ст.1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V (далі - Закон № 877-V) передбачено, що заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 7 Закону № 877-V для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.
На підставі наказу оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу, яке підписується керівником або заступником керівника органу державного нагляду (контролю) (із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові) і засвідчується печаткою.
Судом встановлено, що 24.10.2013 року держінспектором з ОНПС Тернопільської області Глущенком М.Г. на підставі наказу № 362 від 21.10.2013 року та згідно направлення № 1447 від 21.10.2013 року було проведено планову перевірку ТОВ «Розан» з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами. Перевірка проводилась в присутності директора ТОВ «Розан» Судомира П.Л.
За результатами проведеної перевірки складено акт, у якому встановлено порушення відповідачем п.9 ч.1 ст. 44 Водного кодексу України, а саме те, що ТОВ «Розан» у своїй господарській діяльності здійснюється забір підземних вод із експлуатаційної свердловини для промислових та господарсько - побутових потреб без дозволу на спеціальне водокористування.
Згідно довідки № 2410-02 від 24.10.2013 року (а.с.21), виданої ТОВ «Розан» за період з 02.01.2013 року по 24.10.2013 року забрано 118 м 3 підземних вод.
Крім того, перевіркою встановлено, що ТОВ «Розан» проводить господарську діяльність з порушенням порядку здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарного джерела (газового котла «Ekotec») без відповідного дозволу, чим було порушено ст.11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16.10.1992 року № 2707-XII.
Згідно довідки № 2410-01 від 24.10.2013 року (а.с.20), виданої ТОВ «Розан» за період з 01.02.2009 року по 24.10.2013 року використано 7087 м 3 природного газу.
Акт перевірки підписаний та отриманий директором ТОВ «Розан» Судомиром П.Л., про що свідчить підпис відповідача.
На підставі акта перевірки позивачем 24.10.2013 року на директора ТОВ «Розан» складено протокол про адміністративне правопорушення № 001708 за ч.1 ст.78 КУпАП (порушення порядку здійснення викидів забруднюючих речовин) та протокол про адміністративне правопорушення № 001709 за ст. 48 КУпАП (самовільне водокористування без дозволу).
Вищевказані протоколи підписані та отримані відповідачем, про що свідчить підпис директора ТОВ «Розан» Судомира П.Л.
На підставі протоколів про адміністративне правопорушення № 001708 та № 001709 від 24.10.2013 року держінспектором з ОНПС Тернопільської області Глущенком М.Г. 24.10.2013 року винесено постанову № 26 про притягнення відповідача до адміністративної відповідальності.
Вищевказана постанова підписана відповідачем, про що свідчить підпис директора ТОВ «Розан» Судомира П.Л.
Доказів оскарження чи скасування у встановленому порядку вищевказаної постанови відповідачем не надано та судом не здобуто.
Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону № 877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
Частиною п'ятою статті четвертої Закону № 877-V передбачено, що повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.
Таким чином, враховуючи те, що товариством з обмеженою відповідальністю «Розан» здійснюється спеціальне водокористування (забір підземних вод із експлуатаційної свердловини) без дозволу на спеціальне водокористування та проводить свою господарську діяльність з порушенням порядку здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (експлуатує стаціонарне джерело - газовий котел «Ekotec») без відповідного дозволу, то суд приходить до висновку про наявність підстав для зупинення господарської діяльності ТОВ «Розан» у частині спеціального водокористування (зупинення виконання робіт щодо здійснення самовільного забору підземних вод із експлуатаційної свердловини для промислових та господарсько - побутових потреб) до моменту отримання дозволу на спеціальне водокористування та у частині здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (зупинення виконання робіт щодо експлуатації стаціонарного джерела - газового котла «Ekotec») до моменту отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Відповідно до п.п.6.17. п. 6 Положення № 136 Держекоінспекція має право виступати позивачем та відповідачем у судах.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за доведені обставини на які посилається позивач, та адміністративний позов таким, що є обґрунтованим і підлягає задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 5, 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Положенням про Державну екологічну інспекцію у Тернопільській області та ст.ст. 2, 3, 6-12, 17, 18, 160-163, 167, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Зупинити господарську діяльність товариства з обмеженою відповідальністю «Розан» (вул. Тернопільська, 2 Б, с. Смиківці, Тернопільський район, Тернопільська область, код ЄДРПОУ 33992922) у частині спеціального водокористування (зупинення виконання робіт щодо здійснення самовільного забору підземних вод із експлуатаційної свердловини для промислових та господарсько - побутових потреб) до моменту отримання дозволу на спеціальне водокористування.
Зупинити господарську діяльність товариства з обмеженою відповідальністю «Розан» (вул. Тернопільська, 2 Б, с. Смиківці, Тернопільський район, Тернопільська область, код ЄДРПОУ 33992922) у частині здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (зупинення виконання робіт щодо експлуатації стаціонарного джерела - газового котла «Ekotec») до моменту отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Державна екологічна інспекція у Тернопільській області (код ЄДРПОУ 37977693; Тернопільська область, м. Тернопіль, вул. Шашкевича, буд. 3) судові витрати пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 34 (тридцять чотири) гривні 41 копійка.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ч. 12 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, він має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Постанова суду підлягає негайному виконанню, відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку передбаченому ст.ст. 185-187 КАС України. Строк для оскарження обчислюється з дня отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Мірінович У.А.
копія вірна
Суддя Мірінович У.А.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2013 |
Оприлюднено | 10.12.2013 |
Номер документу | 35842483 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мірінович У.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні