11/5622-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"17" жовтня 2006 р. Справа №11/5622-А
за позовом Прокурор Хмельницький міжрайонний природоохоронний м. Нетішин Державна податкова інспекція у Чемеровецькому районі смт. Чемерівці
до Фермерське господарство "Олена" с. Вільхівці Чемеровецького району
про стягнення 3366,89 грн.
Суддя Радченя Д.І. Секретар судового засідання
представники:
від позивача : Марусяк В.В. –представник за довіреністю №954 від 06.10.06р.
Монастирський Е.П. –представник за довіреністю №90/10 від 10.01.06р.
від відповідача: не з'явився
від прокуратури: Ільчук Ю.Ф.–прокурор відділу облпрокуратури
Суть спору:
Хмельницьким міжрайонним природоохоронним прокурором м. Нетішин в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Чемеровецькому районі та Чемеровецької районної державної адміністрації смт. Чемерівці подано позов в якому просить стягнути з відповідача Фермерського господарства „Олена” с. Вільхівці Чемеровецького району заборгованості по орендній платі за користування землею загальною площею 30 га ріллі відповідно до договору №219 від 12.02.2004р.
Ухвалою суду від 22 вересня 2006 року відкрито провадження по адміністративні справі та призначено справу до попереднього судового засідання на 09 жовтня 2005 року.
Ухвалою суду від 09 жовтня 2006 року відповідно до заяви представника позивача змінено предмет спору. В судовому засіданні відповідно до ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України зменшив позовні вимоги та просить стягнути з відповідача 1036,59 грн. орендної плати.
Зменшення суми позовних вимог зумовлено тим, що в позов Хмельницького міжрайонного природоохоронного прокурора включено суми, що вже були предметом розгляду в господарському суді Хмельницької області, а саме: постановою суду від 08.02.06 року по справі №6/265 зверненно стягнення в сумі 1484,46 грн., постановою суду від 18.08.06р. по справі 19/14/2493-А стягнено суму 845,84 грн.
Представник прокуратури проти зменшення позовних вимог не заперечує.
В судовому засіданні 17 жовтня 2006 року позивачем та прокурором подано клопотання про закінчення попереднього розгляду справи та вирішити спір по суті звернувши стягнення заборгованої суми на активи боржника.
Данне клопотання судом розглянуте та визнане таким, що підлягає задоволенню.
Відповідач незважаючи на те, що був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, відзив на позов не подав, свого представника в судове засідання не направив.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
25.02.2004р. між Чемеровецькою райдержадміністрацією та ФГ „Олена” було укладено договір оренди земельної ділянки на умовах оренди, що знаходиться за межами населеного пункту: с. Вільхівці Чемеровецького району, загальною площею 30,0 га, терміном на 49 років для ведення селянсько-фермерського господарства.
Відповідно до п.2.1 договору орендна плата вноситься Орендарем щорічно у вигляді орендної плати у грошовій формі у розмірі 2962,21 грн. на рахунок власника землі, не пізніше 15 жовтня.
Згідно вказаного договору ФГ „Олена” подало в державну податкову інспекцію у Чемеровецькому районі податкову декларацію.
Однак свої зобов'язання по договорах відповідач не виконує і станом на 11.09.06 за ним утворилась недоїмка по орендній платі в розмірі 1036,59 грн., підтвердженням чого є детальний розрахунок суми заборгованості та податкові вимоги.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне.
Згідно ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
У випадках встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
Правовідносини, які виникли між сторонами на підставі договору оренди земельної ділянки, від 25.02.04 року., за своїм характером являються господарськими, виходячи зі змісту ст.ст. 173, 174 ГК України, як такі, що виникли з господарського договору, і відповідно до ст. 1 Господарського кодексу України є предметом його регулювання.
У відповідності із ст. 173 Господарського кодексу, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно ст. 174 Господарського кодексу України господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 612 ЦК України).
У відповідності до норм чинного Земельного кодексу України, земельні відносини –це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею.
Право власності на землю –це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками.
Згідно ст. 2 Закону України “Про плату за землю” використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. За земельні ділянки, надані в оренду справляється орендна плата.
Відповідно до ст.22 Закону України “Про оренду землі” своєчасне внесення орендної плати є основним обов'язком орендаря.
За таких обставин, позовні вимоги позивача щодо звернення стягнення заборгованості по орендній платі на активи відповідача в сумі 1036,59 грн. обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
У зв'язку із задоволенням позову судові витрати по справі (судовий збір) покладаються на відповідача у розмірі, передбаченому п.п.2 п.3 Розділу VII прикінцевих та перехідних положень КАС України ( відповідно до підпункту "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" ) .
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 105, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ :
Позов Хмельницького міжрайонного природоохоронного прокурора м. Нетішин в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Чемеровецькому районі та Чемеровецької районної державної адміністрації смт. Чемерівці до Фермерського господарства „Олена” с. Вільхівці Чемеровецького району про звернення стягнення на активи в сумі 1036,59 грн. задовольнити.
Звернути стягнення в сумі 1036,59 грн заборгованості по орендні платі на активи Фермерського господарства „Олена” с. Вільхівці Чемеровецького району (код 32469338) – на користь Вільховецької сільської раді с. Вільхівці Чемеровецького району (р/р №33211812600552 в УДК Хмельницької області, МФО 815013, код платежу 13050200, код 23565118).
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова , якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Д.І. Радченя
Віддрук. прим. :
- до справи,
- позивачу,
- відповідачу.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2006 |
Оприлюднено | 19.05.2009 |
Номер документу | 3585220 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Радченя Д.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні