7/5687-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"10" жовтня 2006 р. Справа №7/5687-А
за позовом Прокурора Віньковецького району в інтересах держави в особі Віньковецького районного центру зайнятості - виконавча дирекція Фондузагальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, смт.Віньківці
до Сільськогосподарського кооперативу "Майдан", с. Майдан-Олександрівський Віньковецького району
про стягнення 1214,54 грн.
Суддя Крамар С.І. Секретар судового засідання Цимбалюк І.О.
Представники сторін:
від позивача: Словіцький І. В. - доручення №21-04/587 від 10.10.2006р.
від відповідача: не з'явився
за участю прокурора відділу прокуратури області: Ільчука Ю. Ф.
Прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить у відповідності до вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" стягнути з відповідача на користь Віньковецького районного центру зайнято сті - виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття заборгованість в розмірі 1214,54грн. (недоїмки по страхових внесках), що виникла станом на 01.07.2006р.
Посилається на те, що згідно ст.ст.16, 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", відповідач є платником страхових внесків по державному соціальному страхуванню на випадок безробіття і зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.
Відповідач в судове засідання не з'явився, представника для участі під час розгляду справи не направив, своїми процесуальними правами не скористався. Однак, судом враховується, що кореспонденція відповідачу направлялась на його юридичну адресу та йому вручена, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Розглядом наданих матеріалів справи встановлено наступне.
Сільськогосподарський кооператив "Майдан", с. Майдан-Олександрівський Віньковецького району як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, зареєстроване як платник страхових внесків у Віньковецькому районному центрі зайнятості за №22020092 від 13.03.2003р.
За результатами проведеної Дунаєвецьким районним центром зайнятості перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за перше півріччя 2006року встановлено наявність у відповідача простроченої заборгованості (недоїмки) у розмірі 4545,85грн., що підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вказану заборгованість відповідач зобов'язаний був сплатити в десятиденний строк.
Відповідач в добровільному порядку заборгованість не сплатив. Відповідно до рішення господарського суду Хмельницької області від 07.11.2005р. по справі №10/5785 задоволено вимоги позивача щодо стягнення заборгованості в сумі 3331,31грн.
За таких обставин прокурором в інтересах позивача подано позов до суду про стягнення з відповідача 1214,54грн. заборгованості (недоїмки).
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом приймається до уваги наступне.
Відповідно до ст.ст.16, 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000р. №1533-III (із змінами і доповненнями) надалі-Закону, відповідач як роботодавець є платником страхових внесків по державному соціальному страхуванню на випадок безробіття і зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.
З аналізу положень ст.12 Закону та п.п.7.1-7.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття ( зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 16.01.2001р., №30/5221) вбачається, що центри зайнятості здійснюють контроль за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою перерахування та надходження страхових внесків, інших платежів до Фонду, а також за цільовим і правильним витрачанням його коштів.
Згідно п.1 ст.38 Закону та ч.2 п.9.1 Інструкції у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи із 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Судом враховується, що позивачем подано необхідні докази на підтвердження заявленої до стягнення заборгованості.
З огляду на викладене, враховуючи неподання відповідачем доказів погашення заборгованості, позовні вимоги про стягнення 1214,54грн. заявлені правомірно, відповідають чинному законодавству та фактичним обставинам справи, підтверджені належними доказами та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 4, 14, 69-71, 86, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6,7 Розділу 7 Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України , СУД,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з сільськогосподаського кооперативу "Майдан"(Віньковецький район, с. майдан-Олександрівський, код 31424982) на користь Віньковецького районного центру зайнятості (смт. Віньківці, вул. Л. Українки, б. 1а, код 22986869) заборгованість в розмірі 1214,54грн. (одну тисячу двісті чотирнадцять гривень 54коп.).
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова , якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.І. Крамар.
Віддрук. 5 прим. :1 - до справи,2 - позивачу,3 - відповідачу,4-5 - прокуратурі.Спеціаліст - Цимбалюк І.О.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2006 |
Оприлюднено | 19.05.2009 |
Номер документу | 3585270 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Крамар С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні