20/5845-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"08" листопада 2006 р. Справа №20/5845-А
за позовом Державної податкової інспекції у Хмельницькому районі, м. Хмельницький
про припинення юридичної особи
Суддя Гладій С.В.
Секретар судового засідання Микитюк О.А.
Представники:
Від позивача - Кохан Б.П. - за довіреністю № 169/к/10-029 від 18.01.2006р.
Від відповідача - не з'явився.
Позивач у позовній заяві просить припинити юридичну особу, згідно п. 2 ст. 38 Закону України “ Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців “ від 15.05.2003р. із неподанням останнім на протязі року до державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності згідно чинного законодавства .
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, обґрунтовуючи наданими в матеріали справи доказами.
Відповідач належним чином повідомлений про час і дату судового засідання (поштове повідомлення вручене 01.11.2006р.), витребуваних судом документів не подав, в судове засідання за викликом не з'явився.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Ключ", Шосе Умань-Львів-Краковець 297 км, Хмельницького району зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності Хмельницькою районною державною адміністрацією 26.03.1999р., що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності –юридичної особи, довідкою Головного управління статистики у Хмельницькій області № 1020.
Проведеною позивачем перевіркою встановлено, що відповідач перебуває на обліку у позивача, не подає передбачену податковим законодавством фінансову звітність в податковий орган з 29.07.2005р., що підтверджується актом позивача № 152 від 16.08.2006р.
У зв'язку з цим позивачем подано позов.
Досліджуючи надані сторонами докази, наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне.
Згідно ст. 104 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. та ст.33 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Згідно п.1 та п.2 частини 4 ст. 38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” державна реєстрація припинення підприємницької діяльності юридичної особи проводиться крім іншого у разі постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи. При цьому підставою для винесення рішення про припинення підприємницької діяльності юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Судом враховується, що відповідно до ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. №1251-ХІІ, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно ст.124 Конституції України 1996року, згідно якої юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, а згідно статті 38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” підставою для винесення рішення про припинення підприємницької діяльності юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, суд вважає обґрунтованим звернення позивача до суду з вимогою припинити юридичну особу саме з наведеної підстави.
У зв'язку з наявністю документально підтвердженої підстави для припиненням юридичної особи, позовні вимоги позивача обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству і підлягають задоволенню.
Згідно ст. 105 Цивільного Кодексу України від 16.01.03р. необхідно встановити порядок та строки припинення юридичної особи, а виконання функції комісії з припинення юридичної особи покласти на орган управління юридичної особи.
Керуючись ст. 105 Цивільного Кодексу України, ст. ст. 38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців“ від 15.05.2003 р. та ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104,105, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Хмельницькому районі, м. Хмельницький до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ключ", Шосе Умань-Львів-Краковець 297 км, Хмельницького району про припинення юридичної особи задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Ключ", Шосе Умань-Львів-Краковець 297 км, Хмельницького району ( код 30349192 ).
Виконання функції комісії з припинення юридичної особи покласти на орган управління юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Ключ", Шосе Умань-Львів-Краковець 297 км, Хмельницького району ( код 30349192 ).
Зобов'язати комісію провести роботу в порядку, визначеному ст.ст. 105, 110 - 112 Цивільного кодексу України в строк не більше дванадцяти місяців з моменту набрання рішенням суду законної сили.
Копії рішення направити сторонам, державному реєстратору Хмельницької районної державной адміністрації ( державному реєстратору - після набрання рішення законної сили ).
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова , якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.В. Гладій
Віддрук. 4 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу.
4- дер. реєстратору.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2006 |
Оприлюднено | 19.05.2009 |
Номер документу | 3585338 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Гладій С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні