Постанова
від 01.02.2007 по справі 19/455-на
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

19/455-НА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

          


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"01" лютого 2007 р.                                                            Справа №19/455-НА

За позовом Приватного підприємства "Агенція ЮВЕЛЛ" м. Хмельницький    

до Осташківецької сільської ради с. Осташки Хмельницького району

про визнання протиправним та скасування рішення

Суддя  Розізнана І.В.                    Секретар судового засідання Комарніцький В.В.

Представники:

позивача: Літвінов Ю.В. –директор

                 Залуцький В.Н. –за довіреністю від 07.06.06р.

відповідача: Забродський О.С. –за довіреністю від 12.12.06р.  

У судовому засіданні згідно ч.3 ст. 160 КАСУ оголошено вступну і резолютивну частини постанови.    

Суть спору:

Представники позивача в судовому засіданні наполягають на задоволенні позовних вимог.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечує, в письмовому поясненні зазначив, що рішення № 1 від 21.11.06р. шостої сесії третього скликання Осташківецької сільської ради було прийняте згідно чинного законодавства, не порушує Констиції України та вимог Закон України „Про місцеве самоврядування в Україні”.

Розглядом матеріалів справи встановлено:

Рішенням четвертої сесії третього скликання Осташківецької сільської ради № 2 від 12.10.2006 року Приватному підприємству «Агенція ЮВЕЛЛ»надано погодження на відведення земельної ділянки на розміщення виробничого підприємства з переробки поношених шин.

Рішенням п'ятої сесії третього скликання Осташківецької сільської ради від 10.11.2006 року вирішено винести рішення № 2 від 12.10.2006 року на громадське слухання, яке відбудеться 16 листопада 2006 року.

За результатами сходу села Осташки прийнято рішення, згідно якого зібрано підписи жителів села, які проти розташування виробничого підприємства з переробки поношених шин на території села.

Рішенням № 1 від 21.11.2006 року шостої сесії третього скликання Осташківецької сільської ради було скасовано рішення четвертої сесії третього скликання Осташківецької сільської ради від 12.10.2006 року про надання погодження на відведення земельної ділянки на розміщення виробничого підприємства з переробки поношених шин.

Позивач вважає, що рішення № 1 від 21.11.2006 року шостої сесії третього скликання Осташківецької сільської ради прийняте з перевищенням повноважень, тому є протиправним та підлягає скасуванню.

Позивач зазначає, що підставами для скасування рішення є Закон України „Про місцеве самоврядування в Україні”, який не надає право сільській раді скасовувати рішення ради та те, що громадські слухання з питання надання погодження на відведення земельної ділянки на розміщення виробничого підприємства з переробки поношених шин не проводилось в порядку, передбаченому ст. 13 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”.

На підтвердження проведення зборів жителів села Осташки та розгляду на зборах питання про рішення Осташківецької сільської ради № 2 від 12.10.2006 року про надання Приватному підприємству «Агенція ЮВЕЛЛ»погодження на відведення земельної ділянки на розміщення виробничого підприємства з переробки шин, відповідач надав суду протокол сходу села Осташки від 16.11.06р.

Аналізуючи надані сторонами докази, наведенні міркування, судом приймається до уваги наступне.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого  самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” визначений перелік питань, які вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради, серед яких не передбачено повноважень сільської, селищної, міської ради щодо скасування прийнятих ними рішеннь.

Натомість п. 10 ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” передбачено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Оскільки Осташківецька сільська рада прийняла рішення № 1 від 21.11.06р. „Про скасування рішення 2 четвертої сесії третього скликання про надання погодження на відведення земельної ділянки на розміщення виробничого підприємства з переробки поношених шин” з перевищенням повноважень, воно підлягає скасуванню, а тому вимоги позивача є правомірними та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 118, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Приватного підприємства "Агенція ЮВЕЛЛ" м. Хмельницький до Осташківецької сільської ради с. Осташки Хмельницького району про визнання протиправним та скасування рішення задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення № 1 від 22.11.06р. шостої сесії третього скликання Осташківської сільської ради „Про скасування рішення 2 четвертої сесії третього скликання про надання погодження на відведення земельної ділянки на розміщення виробничого підприємства з переробки поношених шин”.

Стягнути з бюджету Осташківецької сільської ради на користь Приватного підприємства "Агенція ЮВЕЛЛ" м. Хмельницький, Львівське шосе, б. 43 кв. 32 (код 23652774) 3,40 грн. (три гривні 40 коп.) відшкодування сплаченого держмита.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                      І.В. Розізнана

віддрук. 3 прим.: 1. до справи, 2. позивачу, 3. відповідачу Постанова складена у повному   обсязі і підписана -  19.02.2007р.

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення01.02.2007
Оприлюднено19.05.2009
Номер документу3585824
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —19/455-на

Постанова від 01.02.2007

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Розізнана І.В.

Постанова від 14.02.2007

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Розізнана І.В.

Постанова від 01.02.2007

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Розізнана І.В.

Постанова від 14.02.2007

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Розізнана І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні