21/4-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"23" січня 2007 р. Справа № 21/4-А
за позовом Прокурора Старосинявського району в інтересах держави в особі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Старокостянтинівському районі м. Старокостянтинів
до Сільськогосподарського кооперативу "Синявський" смт. Стара Синява
про стягнення 581,01 грн.
Суддя Огороднік К.М. Секретар судового засідання Гуменюк О.С.
Представники сторін:
Від позивача - Павлюк М.С. - керівник
Від відповідача –не з'явився
За участю Шкадко В.В. - прокурора відділу облпрокуратури.
Прокурор у позовній заяві, представник позивача та прокурор у судовому засіданні просить стягнути з відповідача заборгованість з внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в сумі 581,01 грн. згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".
Відповідач в судове засідання не з'явився, представника для участі у засіданні не направив, своїми процесуальними правами не скористався. Тому справа розглядається з врахуванням п.8 ст.35 КАС України.
Розглядом наявних матеріалів справи встановлено наступне.
На дату звернення позивача з позовом до суду за відповідачем рахується заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в сумі 581,01 грн. згідно розрахункової відомості про нарахування та перерахування страхових внесків та витрачання коштів фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2006 рік.
На момент розгляду справи сума заборгованості не змінилась.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом приймається до уваги наступне.
Згідно ст. 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили страту працездатності" страхування від нещасного випадку здійснює Фонду соціального страхування від нещасних випадків, який є некомерційною самоврядною організацією, що діє на підставі статуту, і є окремою юридичною особою. Виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків, відповідно до ст. 18 цього Закону є постійно діючим виконавчим органом правління Фонду соціального страхування. Робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділення в районах та містах обласного значення. Управління та відділення виконавчої дирекції Фонду є окремими юридичними особами.
Згідно ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" відповідач як роботодавець є страхувальником і зобов'язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Згідно ст. 46 зазначеного Закону передбачено одним із видів фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків внески роботодавців.
При цьому Законом України "Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", із змінами і доповненнями встановлено, що розміри страхових внесків страхувальників обчислюються: для роботодавців у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати інших заохочувальних та соціальних виплат, в т.ч. в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", які підлягають обов'язковому обкладанню прибутковим податком з громадян.
Як вбачається з матеріалів справи, недоїмка по сплаті страхових внесків до Фонду підтверджується належними доказами. При цьому відповідачем не подано доказів про її погашення.
Враховуючи вищезазначене, позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 4, 14, 69-71, 86, 104, 158-163, 167, 254-255, п. 6 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД
П О С Т А Н О В И В :
Позов Прокурора Старосинявського району в інтересах держави в особі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Старокостянтинівському районі м. Старокостянтинів до Сільськогосподарського кооперативу "Синявський" смт. Стара Синява про стягнення 581,01 грн. задоволити повністю.
Стягнути з Сільськогосподарського кооперативу "Синявський" смт. Стара Синява (вул. Грушевського, 32, код 32481308) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Старокостянтинівському районі м. Старокостянтинів (м. Старокостянтинів, вул. К.Острозького, 43, код 25939866) заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 581,01 грн. (п'ятсот вісімдесят одна гривня 01 коп.).
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя К.М. Огороднік
Помічник судді О.С. Гуменюк
Віддрук. 5 прим. : 1 - до справи, 2 - позивачу, 3 - відповідачу. 4, 5 - прокуратурі області та району
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2007 |
Оприлюднено | 19.05.2009 |
Номер документу | 3586017 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Огороднік К.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні