ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/22011/13 28.11.13
За позовом Прокурора Солом`янського району м. Києва в інтересах держави в особі Соломянської районної в м. Києві державної адміністрації (позивач 1); Комунального підприємства "Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду Солом`янської районної в м. Києві державної адміністрації (позивач 2);
до Приватного підприємства "Євросмайл";
про стягнення 2 311,26
Суддя Мандриченко О.В.
Представники:
Від прокуратури: Гузир Д. В., прокурор, посвідчення № 022719 від 11.11.2013 р.;
Від позивача1: не з'явилися;
Від позивача2: не з'явилися;
Від відповідача: не з'явилися.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.11.2013 р. порушено провадження у справі №910/22011/13; розгляд справи призначено на 28.11.2013 р.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Прокурор Солом`янського району м. Києва звернувся до господарського суду в інтересах держави в особі позивачів з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача на користь позивача 2 за неналежне виконання умов договору оренди №456/3 від 21.05.2008 року заборгованість з орендної плати в розмірі 2 249,67 грн. та компенсації плати за землю у розмірі 61,59 грн. з мотивів, вказаних у позовній заяві.
У судовому засіданні представник від прокуратури позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі.
Позивач 1 та позивач 2 через канцелярію суду надали письмові клопотання, в яких зазначили, що позовні вимоги підтримують в повному обсязі, просять про задоволення позовних вимог та про слухання справи у відсутності їх представників.
Відповідач був належним чином повідомлений про час, день та місце розгляду справи, однак повноважних представників в судове засідання не направив, письмовий відзив на позовну заяву не надав, позовні вимоги по суті не заперечив.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представника від прокуратури, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд
В С Т А Н О В И В:
Між Комунальним підприємством "Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду" Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації (орендодавець) та Приватним підприємством "Євросмайл" (орендар) 21.05.2008 року було укладено договір оренди нерухомого майна комунальної власності територіальної громади Солом`янського району м. Києва № 456/3 зі строком дії до 21.04.2011 р.
Відповідно до акту прийому-передачі від 21.05.2008 р. відповідач прийняв в орендне користування приміщення загальною площею 7,4 кв.м. за адресою: м. Київ, вул. Шовкуненко, 4.
Згідно з п. 3.1 договору, за користування об'єктом оренди орендар сплачує орендодавцю орендну плату, розрахунок якої здійснюється на підставі методики розрахунку та порядку використання орендної плати, затвердженої рішенням Соломянської районної в м. Києві радою від 20.12.2006 року № 101, або за результатами конкурсу на право оренди обєкту комунальної власності. Орендна плата на момент укладання договору встановлюється у розмірі 15% від вартості майна і становить 328, 85 грн. на місяць..
Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається з урахуванням індексу інфляції за поточний місяць. (п. 3.2 Договору).
Крім орендної плати орендар компенсує орендодавцеві його видатки по платі за землю (п. 3.5 договору).
Відповідно до п.3.8. договору, орендар повинен сплачувати орендну плату та інші платежі незалежно від господарської діяльності щомісячно, до 1го числа місяця наступного за звітним, з урахуванням щомісячного індексу інфляції.
Згідно з п. 4.2 договору орендар зобов'язаний вносити орендні платежі своєчасно і в повному обсязі.
За несвоєчасну сплату орендних платежів орендар сплачує на користь балансоутримувача пеню в розмірі 0,5 % від розміру несплачених орендних платежів за кожний день прострочення (п. 6.2 договору).
Відповідно до п. 3.9. договору орендна плата та інші передбачені договором платежі сплачуються орендарем починаючи з дати підписання акту прийому-передачі. Орендна плата нараховується до:
- дати підписання сторонами акту прийому-передачі при поверненні об'єкта оренди орендодавцеві;
- дати складання акту державним виконавцем при виселення, на підставі рішення суду.
У разі закінчення строку дії договору або при його розірванні орендар зобов'язаний за актом приймання-передачі повернути об'єкт оренди орендодавцю (п. 7.5 договору).
Згідно зі статтею 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до частини 1 статті 759 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно зі статтею 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.
Частина 2 статті 218 Господарського кодексу України зазначає, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.
Відповідно до статті 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням визначених змістом зобов'язання умов (неналежне виконання).
На виконання умов договору позивач передав, а відповідач прийняв об'єкт оренди, що підтверджується актом приймання-передачі об'єкта оренди від 21.05.2008 року.
Тобто, у відповідача з цього моменту виникає обов'язок здійснювати сплату орендних платежів на користь орендодавця.
Згідно з частиною 1 статті 762 Цивільного кодексу України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Пунктом 3 статті 18 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" встановлено обов'язок орендаря вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі.
Відповідно до пунктів 1, 3 статті 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.
Таким чином, укладаючи спірний договір оренди нежилого приміщення, відповідач взяв на себе зобов'язання вчасно та в повному обсязі виконувати свої зобов'язання щодо сплати орендних платежів, незалежно від наслідків своєї господарської діяльності.
Матеріалами справи встановлено, що всупереч умовам договору, після його закінчення відповідач об'єкт оренди за актом прийому-передачі позивачу не повернув та продовжує фактично використовувати приміщення.
Відповідно до п. 3.9. договору орендна плата та інші передбачені договором платежі сплачуються орендарем починаючи з дати підписання акту прийому-передачі. Орендна плата нараховується до:
- дати підписання сторонами акту прийому-передачі при поверненні об'єкта оренди орендодавцеві;
- дати складання акту державним виконавцем при виселення, на підставі рішення суду.
Позивачем 2 було нарахована відповідачу плату за фактичне користування об'єктом оренди за період червень 2013 року - вересень 2013 року у розмірі 2 249,67 грн. по орендній платі та 61,59 грн. компенсації плати за землю. Відповідач вищезазначені платежі не здійснив, внаслідок чого у нього виникла заборгованість перед позивачем в частині сплати орендної плати та компенсації плати за землю у розмірі 2 311,26 грн.
Станом на день розгляду справи в суді відповідач боргу не сплатив, належних заперечень та доказів на спростування обставин, викладених прокурором, суду не надав.
Статтею 33 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до статті 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно статті 33 ГПК України доведено факт не виконання відповідачем зобов'язань за договором оренди нерухомого майна № 456/3 від 21.05.2008 року, надано суду первинні документи на підтвердження суми боргу. Відповідачем, в свою чергу, доказів виконання зобов'язань за договором щодо повного та своєчасного внесення ним орендної плати, суду надано не було. За таких обставин позовні вимоги щодо стягнення з відповідача заборгованості по орендній платі та компенсації плати за землю сумі 2 311,26 грн. обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 33, 34, 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Євросмайл" (інд. 03186, м. Київ, Чоколівський бульвар, 22, код ЄДРПОУ 31281104) на користь Комунального підприємства "Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду "Солом`янської районної в м. Києві державної адміністрації (інд. 03186, м. Київ, вул. Соціалістична, 6, код ЄДРПОУ 35756919) 2 249 (дві тисячі двісті сорок дев'ять) грн. 67 коп. заборгованості по орендній платі, 61 (шістдесят одну) грн. 59 коп. заборгованості по компенсації плати за землю. Видати наказ.
3. Стягнути з Приватного підприємства "Євросмайл" (інд. 03186, м. Київ, Чоколівський бульвар, 22, код ЄДРПОУ 31281104) в дохід Державного бюджету України 1 720 (одна тисяча сімсот двадцять) грн. 50 коп. судового збору. Видати наказ.
4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.
5. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя О.В. Мандриченко Дата складання рішення 09.12.2013 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2013 |
Оприлюднено | 10.12.2013 |
Номер документу | 35860520 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні