Ухвала
від 09.12.2013 по справі 905/8628/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

У Х В А Л А

09.12.2013 № 905/8628/13 Господарський суд Донецької області, у складі суддів Огороднік Д.М. розглянувши матеріали:

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Смарагд-2013" до 1.Товариства з обмеженою відповідальністю "Автовокзали Донбасу"; 2.Публічного акціонерного товариства "Донецьке обласне підприємство автобусних станцій"; провизнання договорів недійсними

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Смарагд-2013" звернувся до господарського суду Донецької області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автовокзали Донбасу", Публічного акціонерного товариства "Донецьке обласне підприємство автобусних станцій" про визнання договорів купівлі-продажу будівлі (споруди) від 28.12.2004, 27.01.2005 недійсними.

Вимоги до позовної заяви та доданих до неї документів встановлено статтями 54-58 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Так, звертаючись до господарського суду з позовом, позивач у відповідному порядку (за встановленими реквізитами для перерахування судового збору по заявам, які розглядаються господарським судом Донецької області) та розмірі сплачують судовий збір до Державного бюджету України.

Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлено Законом України "Про судовий збір".

Пунктами 2.1 та 2.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", встановлені наступні ставки судового збору для звернення до господарського суду: з позовом майнового характеру 2% від суми позову (але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати-1720,50грн. та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат-68820,00грн.); з позовом немайнового характеру в розмірі 1 мінімальної заробітної плати (1147,00 грн.).

У поданій позовній заяві позивачем заявлено дві немайнові вимоги, а саме:

1) визнати недійсним договір купівлі-продажу будівлі (споруди) від 28.12.2004, що укладений між відкритим акціонерним товариством "Донецьке обласне підприємство автобусних станцій" та приватною виробничою фірмою "Меотида" (покупець), посвідчений приватним нотаріусом Харцизького міського нотаріального округу Старко О.П. за реєстровим номером №4699;

2) визнати недійсним договір купівлі-продажу будівлі (споруди) від 27.01.2005, що укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "Автовокзали Донбасу" та приватною виробничою фірмою "Меотида" (покупець), посвідчений приватним нотаріусом Харцизького міського нотаріального округу Старко О.П. за реєстровим номером №247.

Як зазначено в п. 2.11 постанови пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.2013 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог .

Таким чином, якщо позивач об"єднує дві немайнові вимоги, то судовий збір за зазначеним позовом має бути сплачений за кожну з заявлених немайнових вимог, а саме: 1147,00грн.+1147,00грн.=2294,00грн.

Проте позивачем додано до позовної заяви, квитанцію №ПН114 від 06.12.2013 на підтвердження сплати судового збору у розмірі 1218,00грн., тобто позивачем судовий збір сплачено в меншому розмірі, ніж встановлено законодавством, а саме Законом України "Про судовий збір".

Таким чином, до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Окрім того, суд не погоджується з правовою позицією позивача про об"єднання в одній позовній заяві позовних вимог про визнання недійсними двох договорів купівлі-продажу, з огляду на наступне.

Згідно зі ст. 58 Господарського процесуального кодексу України в одній позовній заяві може бути об'єднано кілька вимог, зв'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами.

Як вже зазначалось, у позовній заяві Товариства з обмеженою відповідальністю "Смарагд-2013" просить суд визнати договір купівлі-продажу будівлі (споруди) укладений 28.12.2004 між відповідачем -2 та Приватною виробничою фірмою "Меотида", договір купівлі-продажу будівлі (споруди) укладений 27.01.2005 між відповідачем -1 та риватною виробничою фірмою "Меотида", недійсними.

Позивачем порушено правила об'єднання вимог, оскільки в одній позовній заяві об'єднанні вимоги немайнового характеру і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін та суттєво утруднить вирішення спору.

Заявлені позивачем вимоги немайнового характеру виникають з різних правових підстав (двох окремих договорів купівлі-продажу) і тягнуть за собою різні правові наслідки, що суттєво утруднить вирішення спору.

При вирішенні спору підлягають встановленню обставини щодо правовоих підстав визнання договорів недійснимим, як то відповідність змісту договорів нормам чинного законодавства, відповідності форми укладених договорів вимогам чинного законодавства, наявності необхідного обсягу правосуб"єктоності у осіб, які їх укладали тощо по кожному договору окремо.

Як про те зазначено у коментованій статті Господарського процесуального кодексу (ст. 58 ГПК України) господарському суду не надано права роз'єднати поєднані в одне провадження позовні вимоги.

Відповідно до ч. 2 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України суддя має право об'єднати кілька однорідних позовних заяв або справ, у яких беруть участь ті ж самі сторони, в одну справу, про що зазначається в ухвалі про порушення справи або в рішенні.

Якщо суд, вирішуючи питання про прийняття позовної заяви до розгляду, встановить, що порушено правила поєднання вимог чи об'єднано в одній позовній заяві кілька вимог до одного чи кількох відповідачів і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору, він відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду.

Крім того, згідно з ч.2 ст.36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.

Копії, які видаються органами державної влади України, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та їх об'єднаннями усіх форм власності, повинні бути засвідчені з додержанням вимог пункту 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 №55, а разі якщо інструкціями з діловодства, які діють у відповідних органах, підприємствах, установах і організаціях установлено додаткові вимоги щодо оформлення копій, - також і цих вимог.

Відповідно до п.5.27 зазначеного Стандарту відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Проте копії документів, додані позивачем до позовної заяви, не засвідчені належним чином.

З огляду на вищевикладене, позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Смарагд-2013" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автовокзали Донбасу", Публічного акціонерного товариства "Донецьке обласне підприємство автобусних станцій" про визнання договорів недійсними.

Керуючись п. 5, 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

У Х В А Л И В :

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Смарагд-2013" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автовокзали Донбасу", Публічного акціонерного товариства "Донецьке обласне підприємство автобусних станцій" про визнання договорів недійсними, повернути без розгляду.

Звернути увагу позивача, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки визначені Господарським процесуальним кодексом України.

Додаток: позовна заява з додатками на 192 аркушах та конверт.

Суддя Д.М. Огороднік

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення09.12.2013
Оприлюднено10.12.2013
Номер документу35862082
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/8628/13

Ухвала від 20.01.2014

Господарське

Господарський суд Донецької області

Д.М. Огороднік

Ухвала від 09.12.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

Д.М. Огороднік

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні