15/994-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"06" березня 2007 р. Справа №15/994-А
за позовом Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності м. Хмельницький
до Сільськогосподарського кооперативу "Надзбручанський" с. Поляни Волочиського району
про стягнення 2195,37 грн.
Суддя Муха М.Є.
Секретар судового засідання Капустян А.В.
Представники сторін:
від позивача Чорний О.В. –за довіреністю №07-01-1538 від 02.08.2004р.
від відповідача не з'явився
Ухвалою суду від 16.02.2007року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.
Суть спору
Позивач у позовній заяві та його представник в судовому засіданні наполягають на задоволенні позовних вимог. Просять суд стягнути з відповідача 2195грн. 37коп. заборгованості по сплаті страхових внесків.
Відповідач належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи. Ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі від 16.02.2007р. та повістка про виклик в судове засіданні на 10год. 00хв. 06.03.2007р. отримані відповідачем 22.02.2007р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №1519624.
Відповідач своїми процесуальними правами не скористався, зокрема, письмової позиції з приводу поданого позову не подав, причини неявки суду не повідомив.
З врахуванням викладеного суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача.
Розглядом наявних матеріалів справи встановлено наступне:
Сільськогосподарський кооператив „Надзбручанський” с. Поляни Волочиського району є юридичною особою, включений до Єдиного державного реєстру, що підтверджується довідкою Хмельницького обласного управління статистики №601, і відповідно є платником страхових внесків згідно ст. 22 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”.
На час розгляду справи заборгованість відповідача перед Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності по сплаті страхових внесків становить 2195грн. 37коп., що підтверджується звітом форми Ф4-ФСС з ТВП за 2006 рік, поданого до Фонду страхувальником. Зокрема, в зазначеному звіті в розділі „Розшифровка заборгованості за страхувальником” сума простроченої заборгованості вказана в розмірі 2195грн. 37коп.
Відповідачем заборгованість перед Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в розмірі 2195грн. 37коп. в добровільному порядку не сплачена, що стало підставою для звернення позивача з позовом до суду про її примусове стягнення.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом приймається до уваги наступне.
Відповідно до ст. 22 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” від 18.01.01 р. №2240-ІІІ (із змінами та доповненнями) платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є страхувальники та застраховані особи.
Пунктом 2 ст. 27 вказаного Закону передбачено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Фонду.
Відповідно до ч. 1ст. 9 Закону України №2240, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі-Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.
Нормами статті 8 вказаного Закону визначено, що спори, які виникають з правовідносин за Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” від 18.01.01 р. №2240-ІІІ (із змінами та доповненнями), вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.
Факт наявності заборгованості відповідача по страхових внесках до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.
Враховуючи викладені обставини, зазначені позивачем доводи, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 4, 14, 69-71, 86, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6,7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України , СУД
ПОСТАНОВИВ:
Позов Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності м. Хмельницький до Сільськогосподарського кооперативу „Надзбручанський” с. Поляни Волочиського району про стягнення 2195грн. 37коп. задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського кооперативу „Надзбручанський” (с. Поляни Волочиського району, код 03790103) на користь Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (м. Хмельницький, вул. Соборна, 57, код 00439322) 2195грн. 37коп. (дві тисячі сто дев'яносто п'ять гривень 37коп.) заборгованості по страхових внесках.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя М.Є. Муха
Віддруковано 3 примірники:
1 –до матеріалів справи,
2 –позивачу,
3 –відповідачу.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2007 |
Оприлюднено | 19.05.2009 |
Номер документу | 3586390 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Муха М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні