Рішення
від 03.12.2013 по справі 909/1255/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 грудня 2013 р. Справа № 909/1255/13

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Грици Ю.І.,

при секретарі судового засідання Ковальчук Р. О.

За участю:

представника позивача - Любінець І.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом: комунального підприємства "Івано-Франківський міський рекламно-інформаційний центр", вул. Незалежності, 9/701, м. Івано-Франківськ,76018, код ЄДРПОУ 36732773 до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю "Промбудсервіс", вул. Горбачевського, 11, м. Івано-Франківськ, 76008, код ЄДРПОУ 24678787 про стягнення заборгованості за розміщення рекламних конструкцій в сумі 1 718грн.99коп., з яких 979грн.20коп.- заборгованість за користування місцем, 617грн53коп.- пеня , та 122грн26коп. - 3% річних.,

встановив, що комунальне підприємство "Івано-Франківський міський рекламно-інформаційний центр" звернулось до господарського суду Івано-Франківської області з позовом до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю "Промбудсервіс" про стягнення заборгованості за розміщення рекламних конструкцій в сумі 1 718 грн.99 коп.

Ухвалою суду від 04.11.2013 р. порушено провадження у справі та призначено до розгляду в судовому засіданні на 03.12.2013 р.

Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві. В обґрунтуванні посилається на неналежне виконання відповідачем договірних зобов'язань щодо внесення плати до місцевого бюджету м. Івано-Франківська за тимчасове користування місцями для розміщення рекламних засобів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Івано-Франківська.

За несвоєчасне виконання зобов'язання відповідачу нараховано річні та пеню.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення наявним в матеріалах справи (вх. № 11738/13 від 08.11.2013 р.), вимоги ухвали суду від 04.11.2013 р. не виконав.

Слід зазначити, що у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Беручи до уваги той факт, що неявка в засідання суду відповідача або його представника, належним чином та відповідно до законодавства повідомленого про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи суд дійшов висновку про розгляд справи за наявними у ній матеріалами, згідно ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, враховуючи вимоги чинного законодавства та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає за доцільне, позов задоволити частково, виходячи з наступного:

01.01.2010 р. між комунальним підприємством "Івано-Франківський міський рекламно-інформаційний центр" та товариством з обмеженою відповідальністю "Промбудсервіс" укладено Договір №61/02-10 на право тимчасового користування місцем для розміщення рекламних засобів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м.Івано-Франківська.

Відповідно до п.2.1 вказаного вище договору, уповноважений орган (позивач) надав розповсюджувачу зовнішньої реклами (відповідачу) в тимчасове користування місце для розміщення рекламного засобу на підставі оформленого належним чином дозволу на розміщення зовнішньої реклами, а розповсюджувач зовнішньої реклами використовує надане місце відповідно до Порядку розміщення зовнішньої реклами в м.Івано-Франківську та здійснює оплату за його користування.

Відповідно до Додаткової угоди №1 до Договору від 01.01.2010 р., відповідач зобов'язаний внести до місцевого бюджету м.Івано-Франківська плату за тимчасове користування місцям, для розміщення рекламних засобів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м.Івано-Франківська, у розмірі 163 грн. 20 коп. щомісяця.

Сторонами погоджено, що плата за цим договором перераховується розповсюджувачем зовнішньої реклами (відповідачем) до місцевого бюджету м.Івано-Франківська щомісячно не пізніше 25-го числа поточного місяця (п.4.3. договору).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач взяті на себе зобов'язання за договором щодо своєчасності внесення плати за користування місцями для розміщення рекламних засобів не виконує та як наслідок допустив заборгованість у розмірі 979,20 (за період з 26.11.10 по 01.11.13).

Пунктом 7.4 договору встановлено, що за несвоєчасне або неповне внесення плати розповсюджувач зовнішньої реклами сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діє на момент сплати пені, від суми простроченого платежу. За прострочення внесення платежів за тимчасове користування місцями для розміщення рекламних засобів, що складає більше одного місяця, розповсюджувач зовнішньої реклами додатково сплачує пеню в розмірі 15 відсотків простроченої суми (п.7.5 договору).

Враховуючи викладене, позивач нарахував відповідачу 617 грн. 53 коп. пені за несвоєчасне внесення плати та 122 грн. 26 коп. - 3% річних на підставі ст.625 Цивільного кодексу України).

Позивач звертався до відповідача з письмовою претензією № 09-88 від 18.03.2013 р. з вимогою про сплату боргу, однак відповідач відповіді на претензію не надав, борг не сплатив.

Статтею 11 Цивільного кодексу України встановлено, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема є договори та інші правочини.

В силу ст.629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ч.1 ст.173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Статтею 526 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно з ст. 901 Цивільного кодексу України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно з ч.1 ст.903 Цивільного кодексу України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

У відповідності до умов даного договору сторонами визначено плату за тимчасове користування місцями для розміщення рекламних засобів.

Згідно з ч.1, ч.2, ч.7 ст.193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Відповідно до ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 530 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Як встановлено судом, відповідач допустив заборгованість перед позивачем на суму 979,20 грн.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Згідно ч.1 ст. 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Відповідно до п.п.7.4,7.5 позивач нарахував відповідачу пеню, що становить 617 грн. 53 коп. (за період з 26.11.10 по 01.11.2013 р.).

На підставі ст. 55 Господарського процесуального кодексу України, перевіривши нарахування позивачем пені, суд прийшов до висновку про часткове задоволення зазначених вимог за розрахунком позивача, який наявний в матеріалах справи. Судом встановлено, що позивачем неправильно проведено розрахунок суми пені та 3% річних. Сума пені, що підлягає стягненню з відповідача становить 430грн.58коп.

Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання на вимогу кредитора зобов"язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Сума 3 % річних, що підлягає стягненню з відповідача становить 88грн.13коп.

Відповідно до ст.33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ст. 34 Господарського процесуального кодексу України). Позивачем доведено обставини, на які він посилався. Відповідачем позовні вимоги доказами не спростовано.

Згідно із ч. ч. 1, 2 ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Відповідачем не надано до суду жодних доказів на спростування своєї вини в невиконанні зобов'язання з оплати послуг згідно з договором. Факт наявності заборгованості належним чином доведений, документально підтверджений.

Судові витрати відповідно до ст.49 Господарського процесуального кодексу України слід покласти на відповідача.

Керуючись ст.124 Конституції України, ст. ст. 11, 525, 526, 549, 611, 629, 903 Цивільного кодексу України, ст. ст. 173, 193, 232, Господарського кодексу України, ст.ст.33,43,49,55, ст. 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

позов задоволити частково.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Промбудсервіс" (вул. Горбачевського, 11, м.Івано-Франківськ, 76008, код ЄДРПОУ 24678787) на користь комунального підприємства "Івано-Франківський міський рекламно-інформаційний центр" (вул. Незалежності, 9/701, м. Івано-Франківськ,76018, код ЄДРПОУ 36732773) 979 грн.20коп. (дев'ятсот сімдесять дев'ять гривень 20 коп.) заборгованості за користування місцем для розміщення рекламного засобу, 430грн.58коп. (чотириста тридцять гривень 58 коп.) - пені, 88 грн.13коп. (вісімдесять вісім гривень 13 коп.) - 3% річних та 1720,50 грн. (одна тисяча сімсот двадцять гривень 50 коп.) судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 10.12.13

Суддя Грица Ю. І.

Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"


Дуб'юк Т.Ю. 10.12.13

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення03.12.2013
Оприлюднено11.12.2013
Номер документу35869009
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/1255/13

Рішення від 03.12.2013

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Грица Ю. І.

Ухвала від 04.11.2013

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Грица Ю. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні