Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
09 грудня 2013 р. № 820/11166/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Білової О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів у Харківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,-
В С Т А Н О В И В:
Інспекція з питань захисту прав споживачів у Харківській області звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить суд заборонити фізичній особі підприємцю ОСОБА_1 реалізацію продукції: - настільна лампа Horoz Electric HL 043 Yellow, дата виробництва не зазначено, виробництва Китай, імпортер ТОВ "СК-М-Транс" Херсонська обл., м. Скадовськ, вул.. Куйбишева, 6.98А, ЄДРПОУ 33409023; - настільна лампа Horoz Electric HL 043 Blue, дата виробництва не зазначено, виробництва Китай, імпортер ТОВ "СК-М-Транс" Херсонська обл., м. Скадовськ, вул.. Куйбишева, 6.98А, ЄДРПОУ 33409023; - настільна лампа Horoz Electric HL 043 Green , дата виробництва не зазначено, виробництва Китай, імпортер ТОВ "СК-М-Транс" Херсонська обл., м. Скадовськ, вул.. Куйбишева, 6.98А, ЄДРПОУ 33409023; - настільна лампа TM Delux T04F, дата виробництва 11.2012 р., виробник Китай, до приведення її у відповідність до вимог Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 р. № 785 та Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.10.2009 р. № 1149, а саме нанесення національного знаку відповідності.
Позивач обґрунтовує свої вимоги наступним. Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Харківській області було проведено планову перевірку відповідача, за результатами якої складено акт, який був підписаний відповідачем без заперечень. Висновками акту встановлено, що в ході проведення перевірки виявлено: розповсюдження продукції , на якій відсутній національний знак відповідності, що є порушенням норм чинного законодавства.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів були надіслані відповідачеві та ним отримані 20.11.13 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження та копій документів заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду не подав.
Таким чином, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду, з огляду на що суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Суд зазначає, що відповідно до п. 1 Положення про Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 р. № 465/2011 є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до вимог Закону України „Про основні засади державногсмнагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Закону України „Про загальну безпечність нехарчової продукції", відповідно до плану перевірок з ринкового нагляду на 4 квартал 2013 року(а.с.11), на виконання наказу від 16.09.2013р. № 93(а.с.10) та на підставі направлення на проведення перевірки № 0183 від 09.10.2013 (а.с.12), проведена планова перевірка фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 з питань перевірки характеристик продукції (побутова техніка).
За результатами перевірки було складено акт перевірки характеристик продукції від 29.10.2013 № 167, який було підписано відповідачем без заперечень та зауважень. (а.с.38-41)
У висновках акту перевірки від 29.10.2013 № 167 встановлені порушення: п. 17, 19 Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.09 № 785 та п. 7, 10 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.10.09 № 1149 щодо наступної продукції: - настільна лампа Horoz Electric HL 043 Yellow, дата виробництва не зазначено, виробництва Китай, імпортер ТОВ "СК-М-Транс" Херсонська обл., м. Скадовськ, вул.. Куйбишева, 6.98А, ЄДРПОУ 33409023; - настільна лампа Horoz Electric HL 043 Blue, дата виробництва не зазначено, виробництва Китай, імпортер ТОВ "СК-М-Транс" Херсонська обл., м. Скадовськ, вул.. Куйбишева, 6.98А, ЄДРПОУ 33409023; - настільна лампа Horoz Electric HL 043 Green , дата виробництва не зазначено, виробництва Китай, імпортер ТОВ "СК-М-Транс" Херсонська обл., м. Скадовськ, вул.. Куйбишева, 6.98А, ЄДРПОУ 33409023; - настільна лампа TM Delux T04F, дата виробництва 11.2012 р., виробник Китай.
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності» Кабінет Міністрів України визначає зразок (опис) та затверджує правила застосування Національного знака відповідності, що використовується для засвідчення відповідності технічним регламентам. Національний знак відповідності, визначений у технічному регламенті, застосовується до всієї продукції, яка є об'єктом та відповідає вимогам цього технічного регламенту. У разі оцінки відповідності продукції, що є об'єктом технічних регламентів, призначеним органом оцінки відповідності до Національного знака відповідності додається ідентифікаційний код цього органу. Національний знак відповідності наноситься на упаковку або етикетку продукції та на рекламні матеріали для процесів або послуг, що відповідають вимогам технічних регламентів.
Відповідно до п. 17 Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.09 № 785, на апаратуру, відповідність якої цьому Технічному регламенту було доведено із застосуванням процедури, установленої у пунктах 13 або 14 цього Технічного регламенту, наноситься національний знак відповідності. За нанесення національного знака відповідності відповідає виробник або уповноважений представник.
Відповідно до п. 19 Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.09 № 785, національний знак відповідності наносять на апаратуру або на табличку з її технічними даними згідно з правилами застосування національного знака відповідності, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2001 р. N 1599. У разі коли його нанесення на апаратуру неможливе або невиправдане через її конструкцію, національний знак відповідності повинен бути нанесеним на пакування, якщо таке наявне, та на супровідні документи.
Згідно з положеннями п. 7 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.10.09 № 1149, перед введенням в обіг на електрообладнання повинен бути нанесений національний знак відповідності, який підтверджує відповідність електрообладнання вимогам цього Технічного регламенту, включаючи виконання процедури оцінки відповідності (внутрішній контроль виробництва) згідно з додатком 3 до цього Технічного регламенту.
Відповідно до п. 10 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.10.09 № 1149, національний знак відповідності має відповідати вимогам, наведеним у додатку 4 до цього Технічного регламенту. Національний знак відповідності наноситься виробником чи уповноваженим представником виготовлювача продукції в Україні на кожний виріб електрообладнання або, якщо це неможливо, на пакування, інструкцію або документ, в якому визначені гарантійні зобов'язання, у спосіб, що забезпечує його видимість, розбірливість та незмивність.
Частиною 1 ст. 5 Закону України «Про захист прав споживачів» передбачено, що держава забезпечує споживачам захист їх прав, надає можливість вільного вибору продукції, здобуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання та використання продукції відповідно до їх потреб, і гарантує придбання або одержання продукції іншими законними способами в обсязі, що забезпечує рівень споживання, достатній для підтримання здоров'я і життєдіяльності.
Згідно ст. 1 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» серйозний ризик - будь-яка загроза суспільним інтересам, що потребує оперативного втручання державних органів, у тому числі така, наслідки якої не виявляються негайно, ступінь ризику - рівень небезпеки (загрози) суспільним інтересам, що становить або може становити продукція.
Пунктом 4 Постанови КМУ від 26.12.2011 р. № 1404 затверджено ступені ризику видів нехарчової продукції та критерії, за якими визначається належність нехарчової продукції до відповідних ступенів ризику, відповідно до якого належність продукції до підвищеного ступеня ризику визначається органами державного ринкового нагляду за такими критеріями: призначення продукції для певної категорії споживачів (користувачів) (зокрема, діти залежно від вікових категорій, вагітні жінки, особи похилого віку, особи з обмеженими фізичними можливостями), якими така продукція може використовуватися; використання у продукції хімічних і біологічних речовин, що можуть негативно впливати на стан здоров'я людини чи стан довкілля або становлять серйозний ризик;
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.
Згідно з ч. 7 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
Зібрані по справі докази підтверджують факт відсутності нанесення відповідачем національного знаку відповідності на продукцію: - настільна лампа Horoz Electric HL 043 Yellow, дата виробництва не зазначено, виробництва Китай, імпортер ТОВ "СК-М-Транс" Херсонська обл., м. Скадовськ, вул.. Куйбишева, 6.98А, ЄДРПОУ 33409023; - настільна лампа Horoz Electric HL 043 Blue, дата виробництва не зазначено, виробництва Китай, імпортер ТОВ "СК-М-Транс" Херсонська обл., м. Скадовськ, вул.. Куйбишева, 6.98А, ЄДРПОУ 33409023; - настільна лампа Horoz Electric HL 043 Green , дата виробництва не зазначено, виробництва Китай, імпортер ТОВ "СК-М-Транс" Херсонська обл., м. Скадовськ, вул.. Куйбишева, 6.98А, ЄДРПОУ 33409023; - настільна лампа TM Delux T04F, дата виробництва 11.2012 р., виробник Китай, що у разі їх реалізації створюють загрозу життю та здоров'ю людей.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 160-163, 167, 183-2, 186, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Інспекції з питань захисту прав споживачів у Харківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду - задовольнити.
Заборонити фізичній особі підприємцю ОСОБА_1 реалізацію продукції: - настільна лампа Horoz Electric HL 043 Yellow, дата виробництва не зазначено, виробництва Китай, імпортер ТОВ "СК-М-Транс" Херсонська обл., м. Скадовськ, вул.. Куйбишева, 6.98А, ЄДРПОУ 33409023; - настільна лампа Horoz Electric HL 043 Blue, дата виробництва не зазначено, виробництва Китай, імпортер ТОВ "СК-М-Транс" Херсонська обл., м. Скадовськ, вул.. Куйбишева, 6.98А, ЄДРПОУ 33409023; - настільна лампа Horoz Electric HL 043 Green , дата виробництва не зазначено, виробництва Китай, імпортер ТОВ "СК-М-Транс" Херсонська обл., м. Скадовськ, вул.. Куйбишева, 6.98А, ЄДРПОУ 33409023; - настільна лампа TM Delux T04F, дата виробництва 11.2012 р., виробник Китай, до приведення її у відповідність до вимог Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 р. № 785 та Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.10.2009 р. № 1149, а саме нанесення національного знаку відповідності.
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Білова О.В.
.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2013 |
Оприлюднено | 12.12.2013 |
Номер документу | 35871834 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Білова О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні