2/9094-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"11" лютого 2008 р. Справа №2/9094-А
За позовом Управління Пенсійного фонду України в Дунаєвецькому районі
Хмельницької області м.Дунаївці
до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Ірма”
смт.Смотрич Дунаєвецького району
про стягнення 170грн.00коп.
Суддя Дячук Т.В.,
Секретар судового засідання Кордас Ж.А.
Представники :
від позивача : не з'явився.
від відповідача : не з'явився
Суть спору: позивачем подано позов про стягнення з відповідача 170грн.00коп. заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством.
Ухвалою суду від 12.12.2007р. відкрито провадження в адміністративній справі і призначено судовий розгляд.
Оскільки рекомендоване поштове відправлення №03051123 повернено на адресу суду з відміткою про відсутність СТОВ „Ірма” за адресою : смт.Смотрич Дунаєвецького району, вул.Жовтнева, 91, відповідач у судове засідання не з'явився, пояснення на позов не надав і від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, ухвалами від 11.01.2008р. та від 29.01.2008р. судом відкладено розгляд справи, відповідно до п.1 ч.1 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала і повістки надіслані на адресу сторін рекомендованими поштовими відправленнями. Однак, відповідач у судове засідання не з'явився, рекомендовані поштові відправлення №03146094, №03203888 повернено на адресу суду, з відміткою відділення зв'язку про відсутність адресата.
Позивачем на виконання ухвали суду надано довідку державного реєстратора Дунаєвецької районної державної адміністрації від 28.01.2008р. №9, що товариство з обмеженою відповідальністю „Ірма” (код 31424811) зареєстроване в Дунаєвецькій райдержадміністрації 16.07.2001р., за адресою с.Смотрич, вул.Жовтнева, 91 Дунаєвецького району (запис 16571200000000059) і станом на 28.01.2008р. державне реєстрація юридичної особи не припинена.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
СТОВ „Ірма” смт. Смотрич Дунаєвецького району відповідно до п.1 ст. 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” є страхувальником і як страхувальник набуває статусу платника страхових внесків з дня його реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду (п. 3 ст. 15 Закону).
Відповідно до ст. 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” СТОВ „Ірма”, як платник страхових внесків зобов'язане нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
У відповідача станом на 29.11.2007р. існує заборгованість до Пенсійного фонду України в сумі 170 грн. штрафних санкцій застосованих рішенням від 18.10.2006р. №270 на підставі п.5 ч.9 ст.106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування„ за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки визначені законодавством.
Вказане рішення було одержане відповідачем, що засвідчено підписом директора підприємства. У встановлений рішенням 10-денний строк, відповідач штрафні санкції не сплатив.
У зв'язку з цим позивачем подано позов до господарського суду.
Досліджуючи надані докази та оцінюючи їх у сукупності, судом до уваги
приймається наступне:
Відповідно ст.1,14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (надалі –Закону) відповідач є страхувальником на якого відповідно до п.4 ч.2 ст.17 даного Закону покладено обов'язок подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки , в порядку та за формою , встановленою Пенсійним фондом.
Згідно п.5 ч.9 ст.106 Закону та п.9.3.5 Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” від 19.12.2003 р. №21 (затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України), надалі Інструкції, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду, виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно підпунктів 13,14 п. 2 ст. 106 Закону, про нарахування пені та накладення штрафів посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Суми пені та штрафів підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, є виконавчим документом.
Відповідно до п.11.11 Інструкції платники щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків. Оригінал розрахунку подається платником до органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням платника.
Усі примірники розрахунку страхових внесків підписуються керівником, головним бухгалтером підприємства, установи, організації та завіряються печаткою.
Розрахунки подаються зазначеними платниками до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, - не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.
Судом враховується те, що рішення №270 від 18.10.2006р. про застосування штрафних санкцій не оскаржувалось та не скасовано, доказів про сплату штрафних санкцій не подано.
За таких обставин, позовні вимоги позивача обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов управління Пенсійного фонду України в Дунаєвецькому районі м.Дунаївці до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Ірма” смт.Смотрич Дунаєвецького району задоволити.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Ірма” (смт.Смотрич, Дунаєвецького району, ідентифікаційний код 31424811) на користь управління Пенсійного фонду України в Дунаєвецькому районі (м.Дунаївці, вул.Шевченка, 71, ідентифікаційний код 06952405) 170грн.00коп. (сто сімдесят гривень 00коп.) штрафних (фінансових) санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків.
Згідно ст.ст.185-186 Кодексу адміністративного судочинства України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Т.В. Дячук
Віддрук. прим. :
- до справи,
- позивачу,
- відповідачу.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2008 |
Оприлюднено | 19.05.2009 |
Номер документу | 3587305 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Дячук Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні