11/1584-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"21" квітня 2008 р. Справа №11/1584-А
за позовом Прокурор Ярмолинецького району в інтересах держави в особі Державна податкова інспекція у Ярмолинецькому районі смт. Ярмолинці
до Приватне підприємство "Орхідея" смт. Ярмолинці
про стягнення 680,00 грн. фінансових санкцій
Суддя Радченя Д.І. Секретар судового засідання Уманціва Н.М.
Представники сторін:
позивача Польовий В.А. за довіреністю від 04.04.2008 року № 694/9/10-029
відповідача не з'явився
за участю прокурора відділу прокуратури Хмельницької області Шкадько В.В.
Суть спору: Прокурор Ярмолинецького району звернувся до суду з позовом в інтересах держави в державної податкової інспекції особі у Ярмолинецькому районі про стягнення з відповідача –приватного підприємства „Орхідея” 680, 00 грн. фінансових санкцій.
Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 14.03.2008 року по позовній заяві відкрито провадження в адміністративній справі №11/1584-А та призначено судовий розгляд справи.
Повноважні представники позивача та прокуратури в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, вказуючи, що вони підтверджені матеріалами справи та відповідають вимогам чинного законодавства.
Відповідач про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, однак своїми процесуальними правами не скористався, відзив на позов не подав, повноважного представника для участі у судовому засіданні не направив. При цьому повістки та ухвали йому вручені 27.03.2008р., що підтверджується повідомленням №3388853.
Згідно ч. 2 ст. 158 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Тому, для уникнення зловживання правом з боку відповідача, суд вважає за необхідне вирішити дану справу по суті відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України на основі наявних у ній доказів.
Суд оцінивши подані сторонами по справі документи рахує їх достатніми для прийняття рішення по суті.
Розглядом наданих матеріалів справи встановлено :
Приватне підприємство „Орхідея” зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців.
29 грудня 2007р. працівниками ДПІ у Ярмолинецькому районі проведено перевірку кафе „Орхідея”, який розташований за адресою: вул. Хмельницька, 13 в смт. Ярмолинці та належить відповідачу, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності.
За результатами вказаної перевірки складено акт перевірки №222100003/2302 від 29.12.2007р., в якому позивачем зафіксовано порушення відповідачем п. 5 та9 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.95 р.
На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення №0000032302 від 12.01.2008р. на суму 680,00 грн., яке направлялося відповідачу рекомендованою кореспонденцією, підтвердженням чого є корінець рішення.
На момент розгляду справи, фінансові санкції у розмірі 680, 00 грн. відповідачем не сплачені. Наявність заборгованості відповідача підтверджується розрахунком застосованих фінансових санкцій, довідкою про заборгованість.
В зв'язку з наявною заборгованістю відповідача по сплаті штрафних санкцій, позивачем подано до суду позов про примусове їх стягнення.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне:
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно ст.1 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.95р. із змінами та доповненнями, Реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
П. 5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;
П. 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
Ст. 15 Закону вказує, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби шляхом проведення планових або позапланових перевірок.
Згідно ст.17 Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
П. 3) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян –у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну;
п. 4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян –у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Нарахована сума штрафних санкцій, які визначені ст.ст.17-22 Закону підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного бюджету протягом 10–ти днів з дня прийняття органом ДПІ рішення про застосування фінансової санкції.
Судом враховується, що актом перевірки №222100003/2302 від 29.12.2007р. встановлено порушення відповідачем вищезазначених норм Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, що стало підставою для прийняття рішення №0000032302 від 12.01.2008р. про застосування штрафних санкцій відповідачем у встановленому Законом порядку, яке не оскаржено та не скасовано, та не визнано нечинним.
За таких обставин, позовні вимоги щодо стягнення 680,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій за порушення відповідачем вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” підтвердженні належними доказами, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104,105, 158-163, 162, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД -
П О С Т А Н О В И В :
Позов прокурора Ярмолинецького району в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі смт. Ярмолинці до приватного підприємства „Орхідея” смт. Ярмолинці про стягнення 680 грн. фінансових санкцій задоволити.
Стягнути з приватного підприємства „Орхідея” смт. Ярмолинці, вул. Хмельницька, 13, кв. 13 (код 32512744) на користь в державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі (смт. Ярмолинці, пл.600-річчя Ярмолинець,1, код. 33924297) 680,00 грн. фінансових санкцій.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Д.І. Радченя
Віддрук. прим. :
- до справи,
- позивачу,
- відповідачу.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2008 |
Оприлюднено | 19.05.2009 |
Номер документу | 3587888 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Радченя Д.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні