Б24/43-09 (Б15/209-08)
УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.04.09 р.
Справа № Б24/43-09 (Б15/209-08)
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Калиниченко Л.М.
при секретарі судового засідання Паніна К.О.
за участю представників сторін:
від кредитора - не з'явився
від боржника - Ромашко Р.М., дор. № б/н від 01.08.08р.
розглянувши справу
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерфор", м. Дніпропетровськ
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Галан - Групп" , м. Дніпропетровськ (поштова адреса: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Гладкова, 4/30)
про визнання банкрутом
встановив:
Ухвалою господарського суду від 19.03.09р. призначено підготовче засідання на 14.04.09р., визнано обов'язковою явку представників сторін.
Відповідно до вимог ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі –Закон) у підготовчому засіданні суддя оцінює подані документи, заслуховує пояснення сторін, розглядає обґрунтованість заперечень боржника.
У відповідності до п.1 ст.52 Закону, у разі, якщо громадянин-підприємець-боржник або керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Отже, за змістом цієї статті справа про банкрутство відсутнього боржника може бути порушена у разі, якщо боржник без поважних причин допускає порушення законодавства, передбачені п.1 ст.52 Закону.
Таким чином, для порушення справи про банкрутство відсутнього боржника кредитор зобов'язаний зазначити про наявність однієї з таких обставин в заяві, до заяви додати докази, що надають можливість віднести боржника до відсутнього у розумінні ст.52 цього Закону.
Як свідчить з матеріалів справи, боржник має заборгованість перед кредитором в сумі 31 780,44грн., яка на теперішній час не погашена, за юридичною адресою боржник не знаходиться, останній звіт до державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська надав у першому кварталі 2008 року. На розрахункових рахунках боржника відсутні кошти з дня порушення провадження у справі.
Відповідними довідками підтверджено про відсутність у боржника майна, автотранспорту, нерухомості, земельної ділянки.
Відповідно до вимог ст.17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", який набув чинності з 01.07.04р., в ЄДР містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.
Відповідно до вимог ч.1, 3 ст.18 вищевказаного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до ЄДР були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до ЄДР не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.
Вказаний Закон, також, визначає порядок внесення до ЄДР записів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, які здійснюються державним реєстратором (ч.7 ст.19 вищевказаного Закону).
Виходячи з викладеного, при встановленні факту відсутності керівних органів боржника-юридичної особи за її місцезнаходженням як ініціюючий кредитор, так і суд мають керуватися відомостями, які містяться в ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, в іншому випадку вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.
В матеріалах справи (а/с 121, том 1) знаходиться витяг з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, з яких вбачається, що статус відомостей про юридичну особу - не підтверджено та підприємство боржника знаходиться в стані припинення підприємницької діяльності.
Відповідно до ст.43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись Законом.
Відповідно до ст.32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ч.2 ст.34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Отже, обставини справи, на які посилається кредитор, підтверджені певними засобами доказування, які знаходяться в матеріалах справи.
Свою згоду на призначення ліквідатором у даній справі надала арбітражний керуючий Ромашко Роза Миколаївна, ліцензія серія АВ № 158510, яку суд вважає за можливе задовольнити.
Враховуючи викладене, господарський суд прийшов до висновку про необхідність визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури строком на 1 рік, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Ромашко Розу Миколаївну, ліцензія серія АВ № 158510.
З метою виявлення кредиторів, перевірки наявності грошових коштів на всіх рахунках, відкритих банкрутом, у банківських установах, слід зобов'язати ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська у строк до 14.05.09 р. надати господарському суду та ліквідатору дані про рахунки, відкриті банкрутом, та наявність податкового боргу.
Ліквідатора слід зобов'язати:
- письмово повідомити про визнання відсутнього боржника банкрутом господарським судом всіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута;
- вжити заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;
- у випадку виявлення майна, його реалізацію та задоволення вимог кредиторів провести з дотриманням положень ст.ст. 26-31 Закону.
Після завершення заходів ліквідаційної процедури ліквідатор має подати на затвердження до господарського суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
Виходячи із положень статті 11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” копію цієї постанови направити до органу державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута для розгляду питання щодо проведення позапланової перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Матеріали за результатами перевірки направити для долучення до справи про банкрутство.
Керуючись ст.ст. 22-32, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю "Галан - Групп" , м. Дніпропетровськ (поштова адреса: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Гладкова, 4/30), код ЄДРПОУ 33473999 - банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру у справі строком на 1 рік, до 14.04.10р..
Ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Галан - Групп", м.Дніпропетровськ призначити арбітражного керуючого Ромашко Розу Миколаївну, ліцензія серія АВ № 158510 (поштова адреса: вул.Московська, 6, оф.301, м.Дніпропетровськ, 49000).
З метою виявлення кредиторів, перевірки наявності грошових коштів на всіх рахунках, відкритих банкрутом, у банківських установах, слід зобов'язати ДПІ у Бабушкінському районі у строк до 14.05.09р. надати господарському суду та ліквідатору дані про рахунки, відкриті банкрутом, та наявність податкового боргу.
Зобов'язати ліквідатора:
- письмово повідомити про визнання відсутнього боржника банкрутом господарським судом всіх відомих йому кредиторів банкрута, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута;
- вжити заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;
- у випадку виявлення майна, його реалізацію та задоволення вимог кредиторів провести з дотриманням положень ст.ст. 26-31 Закону;
- після завершення заходів ліквідаційної процедури подати на затвердження в строк до 14.04.10р. до господарського суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
Копію цієї постанови направити до органу державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута для розгляду питання щодо проведення позапланової перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Матеріали за результатами перевірки направити для долучення до справи про банкрутство.
Суддя Л.М. Калиниченко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2009 |
Оприлюднено | 19.05.2009 |
Номер документу | 3588840 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні