11/159
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" листопада 2008 р. м.Чернівці Справа № 11/159
Господарський суд Чернівецької області у складі головуючого судді Гушилик С.М. при секретарі судового засідання Єршовій А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов
прокурора Сокирянського району Чернівецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Сокирянському районі Чернівецької області
до товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес - 2006” с.Романківці Сокирянського району Чернівецької області
про стягнення 67649,64 грн.
За участю представників:
Від позивача –Богачук О.В. –гол. спеціаліст-юрисконсульт (дов. від 10.10.08р.)
Від відповідача –не з'явився В засіданні приймав участь прокурор відділу облпрокуратури –Пацарен В.Я.
СУТЬ СПОРУ:
Прокурор Сокирянського району Чернівецької області звернувся з позовом в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Сокирянськоому районі Чернівецької області до товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес - 2006” с.Романківці Сокирянського району Чернівецької області про стягнення заборгованості в сумі 67649,64 грн.
В обґрунтування своїх вимог прокурор посилається на те, що відповідач, який зареєстрований як платників внесків до ПФУ, в період з жовтня 2006 року по липень 2008 року не сплачував страхові внески до пенсійного фонду України, що призвело до виникнення недоїмки в сумі 67514,06 грн. Крім того за несвоєчасну сплату страхувальником страхових внесків до нього було застосовано штраф в сумі 70,32 грн. та пеню в сумі 65,26 грн.
Ухвалою суду від 12.09.2008 року відкрито провадження у справі та розгляд справи призначено на 08.10.2008 року.
Ухвалою суду від 08.10.2008 року розгляд справи відкладено на 03.11.2008 року в зв'язку з нез'явленням представників сторін.
Ухвалою суду від 03.11.2008 року провадження у справі було зупинено до 24.11.2008 року за клопотанням представника позивача.
До початку судового засідання від позивача надійшло клопотання про зменшення позовних вимог до 67581,85 грн., яка складається з недоїмки по внесках в сумі 67514,06 грн. за період з жовтня 2006 року по липень 2008 року, фінансової санкції в сумі 35,16 грн. та пені в сумі 32,63 грн. згідно рішення № 67 від 28.02.2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду. Прокурор проти поданого клопотання не заперечив. Підстав для відмови в поданій заяві суд не вбачає.
Представник відповідача у судове засідання 24.11.2008 року не з'явився, пояснення на позов не надав, хоча і був повідомлений про час і місце слухання справи належним чином, а тому проаналізувавши надані матеріали, суд прийшов до висновку про можливість вирішення спору без його участі за наявними в ній документами.
Заслухавши представника позивача та прокурора, розглянувши подані документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного Фонду України.
Із розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за період з жовтня 2006 року по липень 2008 року вбачається, що у відповідача існує недоїмка у сумі 67514,06 грн.
01 січня 2004 року за винятками, зазначеними у Прикінцевих положеннях, набув чинності Закон України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон), який визначає, зокрема, принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування в Україні.
Згідно зі статтями 1 та 14 Закону страхувальниками є роботодавці – зокрема, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.
У відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 17 Закону страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Статтею 106 вказаного Закону, передбачено відповідальність страхувальників за несвоєчасну сплату сум страхових внесків, які зобов'язані самостійно обчислити внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Відповідно ж до частини 6 статті 20 цього Закону страхувальники зобов'язуються сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Таким чином, у відповідача, який у встановлені строки у повному об'ємі страхові внески не сплатив, виникла недоїмка у сумі 67514,06 грн.
Відповідно до частини 2 статті 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі –Закон), за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:
10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;
20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;
50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Враховуючи приписи наведеної норми права, позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду № 67 від 28.02.2008 року, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 35,16 грн. і нараховано пеню у сумі 32,63 грн.
Згадане рішення, яке отримане відповідачем, на момент вирішення спору виконане не було, а тому є обов'язковим для виконання останнім.
Відповідно до частини 13 статті 106 Закону про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій. Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення.
Таким чином, у відповідача, який отримав вказані рішення, і який не сплатив протягом десяти робочих днів з дня його одержання нараховані суми, виникла недоїмка із сплати фінансових санкцій та пені у сумі 67,79 грн.
Оскільки судом з достовірністю встановлено наявність з боку відповідача порушень вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині несвоєчасної сплати страхових внесків, сум фінансових санкцій та нарахованої пені, суд приходить до висновку про можливість задоволення позову та стягнення з відповідача 67514,06 грн. недоїмки, фінансової санкції в сумі 35,16 грн. та пені в сумі 32,63 грн.
Судові витрати, у частині державного мита, покласти на відповідача, з вини якого спір безпідставно доведено до розгляду судом.
Керуючись статтями 71, 87, 94, 159, 160, 161, 162, 163, 167, пунктами 3, 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1.Заяву позивача про зменшення позовних вимог задовольнити.
2.Позов задовольнити.
3.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес - 2006” с.Романківці Сокирянського району Чернівецької області, (код 33259730) на користь на користь Управління Пенсійного фонду України в Сокирянському районі, м. Сокиряни, вул. Центральна, 74, – 67514,06 грн. недоїмки, фінансової санкції в сумі 35,16 грн. та пені в сумі 32,63 грн.
4.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес - 2006” с.Романківці Сокирянського району Чернівецької області, (код 33259730) у дохід державного бюджету 675,81 грн. державного мита.
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Після набрання постановою законної сили видати виконавчий лист.
Суддя С.М. Гушилик
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2008 |
Оприлюднено | 19.05.2009 |
Номер документу | 3589304 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні