ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 листопада 2013 р. (10:55) Справа №801/9801/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Криму складі головуючого судді Євдокімової О.О., при секретарі судового засідання Шуміло В.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Керченської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим
до Державного підприємства "Керченський судноремонтний завод"
про стягнення заборгованості у розмірі 545507,94 грн.
Обставини справи: Керченська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в АР Крим (далі - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Державного підприємства "Керченський судноремонтний завод" (далі - відповідач), про стягнення з відповідача податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб у сумі 545507,94 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач знаходиться на обліку у Керченській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим, як платник податків та зборів, які повинен сплачувати у встановлений законодавством строк. Згідно акту звірки, який погоджено позивачем та відповідачем, відповідач має податковий борг з податку на доходи фізичних осіб у сумі 545507,94 грн., який не сплачений останнім в встановлені строки.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи за відсутністю свого представника.
Відповідач жодного разу у судові засідання не з'явився, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, день та місце розгляду справи сповіщений належним чином - судовими повістками, про що свідчить наявне в матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, надіслав на адресу суду лист, з якого вбачається, що відповідач не заперечує проти розгляду справи за відсутності його представника.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим, на підставі ч. 6 ст. 71, ст. 128 КАС України, розглядати справу за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Керченський судноремонтний завод", ідентифікаційний номер 01124997, є юридичною особою, платником податків та зборів, який використовує працю найманих працівників, а відтак є податковим агентом щодо нарахування та перерахування податку на доходи фізичних осіб.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Порядок, підстави та строки сплати податку з доходів фізичних осіб передбачені Податковим кодексом України.
Пунктом 14.1.180. статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що, податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.
Відповідно до пп. 162.1.3. ст. 162 Податкового кодексу України платником податку на доходи фізичних осіб є податковий агент.
Відповідно до пп. 163.1.1 п. 163.1 ст.163 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування резидента по податку з доходів фізичних осіб є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Згідно пп. 168.1.1. пункту 168.1. статті 168 Податкового кодексу України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.
Підпунктом 168.1.2. п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України встановлено, що податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.
Згідно пп. 168.1.5 п. 168.1. ст. 168 Податкового кодексу України 168.1.5. якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.
Таким чином, відповідач був зобов'язаний утримувати та перераховувати до бюджету податок з доходів фізичних осіб з заробітної плати, виплаченої (нарахованої) найманим працівникам.
Підпунктом 62.1.3. п. 62.1. ст. 62 Податкового кодексу України встановлено, перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Згідно акту звірки взаєморозрахунків з податку на доходи фізичних осіб позивача та відповідача від 13.08.2013 р. № 142/10/17.2/01124997, заборгованість станом на 30.06.2013 складає 1971339,01 грн. (у т.ч. 1425831,07, що задоволено Постановою Окружного адміністративного суду від 18.12.2012, та 545507,94 грн. за період з серпня 2012 року по червень 2013 року). Вказаний акт звірки підписаний позивачем та відповідачем.
Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Податковий агент зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом.
Згідно з пп. 49.18.1 ПКУ податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Тобто в разі невиплати оподатковуваного доходу задекларований (зазначений у поданій податковій декларації, розрахунку) ПДФО потрібно сплатити протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання місячної податкової декларації.
Таким чином, відповідач був зобов'язаний утримувати та перераховувати до бюджету податок з доходів фізичних осіб.
Відповідно до підпункту 14.1.156. пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, у розумінні норм Податкового кодексу України заборгованість з податку на доходи фізичних осіб, яка є предметом спору, є податковим боргом платника податку.
Заходи впливу контролюючого органу на платника податків, що не виконує приписи податкового законодавства, кореспондовані з положень статті 67 Конституції України, визначено положеннями п. 59.1 ст. 59 ПК України, відповідно до яких, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Відповідно до пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковою вимогою є письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Так, позивачем на адресу відповідача була направлена податкова вимога № 1234/10/172 від 13.08.2013 на загальну суму 545507,94 грн., яка була отримана відповідачем 13.08.2013.
Відповідно до п. 20.1.18. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно пп. 95.1, 95.2, 95.3 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідач не надав суду доказів оскарження, вимоги про сплату боргу або доказів погашення податкової заборгованості у розмірі 545507,94 грн., у той час як відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
За таких обставин позовні вимоги Керченської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.
За правилами до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 25.11.2013 року.
У повному обсязі постанову складено та підписано 02.12.2013 року
Керуючись ст. ст. 7, 9, 69-71, 94, 98, 158-159, 161-163, 167 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з рахунків у банках, що обслуговують Державне підприємство "Керченський судноремонтний завод" (ідентифікаційний номер 01124997, 98300, м. Керч, вул. Кірова, 22) в дохід місцевого бюджету м. Керчі АР Крим, на р/р 33216800700019 в ГУ ДКС України АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, код платежу 5311010100, ОКПО 37978388 податковий борг з податку на доходи фізичних осіб в сумі 545507,94 грн. (п'ятсот сорок п'ять тисяч п'ятсот сім гривень дев'яносто чотири копійки) .
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Євдокімова О.О.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2013 |
Оприлюднено | 12.12.2013 |
Номер документу | 35941602 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Євдокімова О.О.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Євдокімова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні