cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34 УХВАЛА
Справа № 15/417-б 04.12.2013
За заявою Дочірнього підприємства "Трейд Лайн ЛТД" (ідентифікаційний код 24338761) Про банкрутство
Суддя Д.О. Баранов За участю представників:
Від комітету кредиторівне з'явився Арбітражний керуючийКовеза А.І. (ліквідатор) Від скаржниківне з'явилися
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У провадженні Господарського суду міста Києва знаходиться справа № 15/417-б про банкрутство Дочірнього підприємства "Трейд Лайн ЛТД", визнаного банкрутом в порядку ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відповідно до постанови від 03.08.2011 р. (суддя Хоменко М.Г.).
07.02.2013 р. строк ліквідаційної процедури банкрута та повноваження його ліквідатора - арбітражного керуючого Ковези А.І. було продовжено судом на шість місяців.
Ухвалою суду від 14.08.2013 р. розгляд справи було відкладено на 06.09.2013 р.
У зв'язку з припиненням повноважень судді Хоменка М.Г. було проведено автоматичний розподіл справ, внаслідок якого справу № 15/417-б передано для розгляду судді Баранову Д.О.
06.09.2013 р. від ліквідатора банкрута через канцелярію суду надійшов звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс з додатками.
Ухвалою від 06.09.2013 р. справу № 15/417-б було прийнято до свого провадження, розгляд справи призначено на 20.09.2013 р.
Ухвалами суду від 20.09.2013 р., 27.09.2013 р., 11.10.2013 р. та 06.11.2013 р. розгляд справи відкладався у зв'язку з неподанням ліквідатором витребуваних судом документів.
18.11.2013 р. до суду надійшла скарга на дії ліквідатора від Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області.
Ухвалою від 20.11.2013 р. суд зобов'язав ліквідатора банкрута надати пояснення щодо поданої скарги на його дії та виконати вимоги попередніх ухвал суду, розгляд відклав на 04.12.2013 р.
20.11.2013 р. ліквідатором подано до суду клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури на шість місяців.
25.11.2013 р. до суду надійшла скарга на дії ліквідатора від Основ'янської ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області, яку було призначено до розгляду в судовому засіданні на 04.12.2013 р.
Станом на час розгляду справи від арбітражного керуючого Шаргала Р.В. надійшла заява про участь у справі про банкрутство.
В судове засідання 04.12.2013 р. з'явився ліквідатор банкрута, який вимоги попередніх ухвал суду в черговий раз не виконав, додаткові документи не подав.
В ході розгляду отриманих судом скарг на дії ліквідатора банкрута останній проти їх задоволення заперечував, посилаючись на відсутність у Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області та Основ'янської ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області права на оскарження до господарського суду дій ліквідатора, яким наділений в свою чергу лише комітет кредиторів, інших ґрунтовних спростувань тверджень скаржників ліквідатор не надав.
Виходячи з положень ст.ст. 23, 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня свого призначення ліквідатор виконує повноваження та має права керівника (органів управління) банкрута та очолює ліквідаційну комісію.
Згідно з ч. 1 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня свого призначення ліквідатор здійснює, зокрема, такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб тощо.
Згідно з ч. 6 ст. 3 вказаного Закону при реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.
Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" дії ліквідатора (ліквідаційної комісії) можуть бути оскаржені до господарського суду власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) банкрута; особою, яка відповідає за зобов'язаннями банкрута; кожним кредитором окремо або комітетом кредиторів; особою, яка, посилаючись на свої права власника або іншу підставу, передбачену законом чи договором, оспорює правомірність віднесення майнових активів або коштів до ліквідаційної маси.
Дане положення надає права скаржникам у даній справі (податковим органам), які визнані судом поточними кредиторами Дочірнього підприємства "Трейд Лайн ЛТД", оскаржувати дії ліквідатора банкрута до господарського суду.
Як слідує зі змісту скарги Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області, кредитор просить суд усунути арбітражного керуючого Ковезу А.І. від виконання його обов'язків як ліквідатора банкрута у зв'язку з неналежним виконанням покладених на нього обов'язків, виходячи з наступних обставин.
Виходячи з матеріалів справи, актом інвентаризації основних засобів (активів) Дочірнього підприємства "Трейд Лайн ЛТД" від 29.05.2011 р. встановлено фактичну наявність на балансі підприємства об'єктів нерухомого майна, а саме: 1) нежитлова будівля літ. «А-2», площею 373,6 кв.м., що розташована за адресою: Харківська обл., м. Лозова, вул. Червоногвардійська, 48-а/2; 2) нежитлова будівля літ. «В», площею 546,7 кв.м., що розташована за адресою: Харківська обл., м. Лозова, вул. Червоногвардійська, 48-а/3.
Відповідно до звіту ліквідатора, поданого ним до суду лише 06.09.2013 р., між ліквідатором банкрута та експертною фірмою "БОНС" укладено договір на проведення незалежної експертної оцінки вартості вказаного вище нерухомого майна, належного банкруту, за результатами здійснення чого було складено експертний висновок про вартість нерухомого майна, яка становить 55 561,00 грн. та 90 370,00 грн.
Проте, в матеріалах справи наявні висновки про вартість нежитлових будівель, складені Українською універсальною біржою "Капітал", в той час як будь-які документи від вказаної ліквідатором експертної фірми "БОНС" в матеріалах справи відсутні.
В подальшому між ліквідатором банкрута та Українською універсальною біржою "Капітал" було укладено договори на організацію та здійснення аукціону з продажу нерухомого майна. На підставі укладених договорів 05.07.2012 р. було проведено аукціон, переможцем якого стало Приватне підприємство "Фарммаркет".
09.11.2012 р. Приватне підприємство "Фарммаркет" подало до суду скаргу на дії ліквідатора, який ухилився від укладення з переможцем прилюдних торгів договору купівлі-продажу нерухомого майна, у зв'язку з чим скаржник просив суд визнати дійсним договір купівлі-продажу нежитлових будівель: 1) нежитлова будівля літ. «А-2», площею 373,6 кв.м., що розташована за адресою: Харківська обл., м. Лозова, вул. Червоногвардійська, 48-а/2; 2) прибудована нежитлова будівля літ. «В», площею 546,7 кв.м., що розташована за адресою: Харківська обл., м. Лозова, вул. Червоногвардійська, 48-а/3, а також визнати за Приватним підприємством "Фарммаркет" права власності на вказані нежитлові будівлі.
При цьому, арбітражний керуючий Ковеза А.І. у своїх заявах, що наявні в матеріалах справи № 15/417-б, підтвердив факт здійснення оплати Приватним підприємством "Фарммаркет" вказаного нерухомого майна та просив задовольнити скаргу на дії ліквідатора шляхом визнання права власності скаржника на нежитлові будівлі банкрута, що знаходяться в м. Лозова Харківської обл.
Ухвалою від 09.01.2013 р. скаргу Приватного підприємства "Фарммаркет" на дії ліквідатора судом залишено без розгляду.
У своєму звіті ліквідатор стверджує, що грошові кошти, сплачені покупцями за договорами купівлі-продажу, надійшли на розрахунковий рахунок банкрута та спрямовані на погашення кредиторських вимог в повному обсязі.
Поряд з цим, у звіті ліквідатором зазначено, що погашення кредиторських вимог в ліквідаційній процедурі не відбулося у зв'язку з невиявленням ліквідатором майнових активів Дочірнього підприємства "Трейд Лайн ЛТД".
Натомість, в матеріалах справи відсутні докази укладення договорів купівлі-продажу нерухомого майна банкрута та отримання за нього коштів, а тим більше і направлення їх на погашення кредиторських вимог, що дає підстави вести мову про те, що ліквідатором було реалізовано вказані вище об'єкти нерухомого майна поза судовою процедурою банкрутства, що є грубим порушенням чинного законодавства та тягне для арбітражного керуючого Ковези А.І. невідворотні наслідки.
Окрім того, незважаючи на неодноразове продовження строку ліквідаційної процедури Дочірнього підприємства "Трейд Лайн ЛТД" за клопотанням ліквідатора банкрута, до цього часу ним не подано усіх необхідних для розгляду та затвердження звіту документів.
Основ'янська ОДПІ м. Харкова, оскаржуючи дії ліквідатора банкрута, просить усунути його від виконання обов'язків у даній справі та посилається на відсутність станом на даний час інформації від ліквідатора про розгляд її кредиторських вимог, неодноразово направлених на його адресу у вигляді відповідних заяв, а також невжиття заходів з реалізації основних фондів банкрута та свідоме затягування ліквідаційної процедури понад встановлений законодавством термін.
За приписами ч. 9 ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" невиконання або неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого згідно з цим Законом, за відсутності наслідків, передбачених цією статтею, може бути підставою для усунення арбітражного керуючого від виконання ним своїх обов'язків, про що господарський суд виносить ухвалу.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши в засіданні пояснення ліквідатора банкрута, суд погоджується зі скаржником щодо наявності численних суперечностей у звіті ліквідатора щодо ходу процедури та наслідків реалізації нерухомого майна банкрута, яке за твердженнями ліквідатора було реалізовано Приватному підприємству "Фарммаркет", отримано за нього кошти, проте доказів отримання цих коштів та їх направлення на погашення вимог кредиторів ліквідатором подано не було.
Численні ухвали суду з вимогами про надання доказів на підтвердження реалізації нерухомого майна Дочірнього підприємства "Трейд Лайн ЛТД" та інших документів, необхідних для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, чіткий перелік яких наводиться в ухвалах від 06.09.2013 р., 20.09.2013 р., 27.09.2013 р., 11.10.2013 р., 06.11.2013 р. та 20.11.2013 р., арбітражний керуючий Ковеза А.І. не виконував, в засіданнях клопотав про відкладення розгляду справи, затягуючи процедуру банкрутства Дочірнього підприємства "Трейд Лайн ЛТД".
Поряд з цим, суд звертає увагу на те, що ліквідаційна процедура Дочірнього підприємства "Трейд Лайн ЛТД" триває понад встановлений законодавством термін, оскільки звіт про виконану роботу та ліквідаційний баланс ліквідатор подав лише у вересні 2013 року, при цьому строк ліквідаційної процедури, що закінчився у серпні 2012 року, продовжувався судом за клопотанням арбітражного керуючого до 03.02.2013 р. та 07.08.2013 р.
Враховуючи встановлені обставини та аналізуючи у сукупності хід ліквідаційної процедури за час виконання арбітражним керуючим Ковезою А.І. повноважень ліквідатора банкрута, суд доходить висновку про недостатній та неналежний характер дій, вчинених арбітражним керуючим Ковезою А.І. для належного виконання функцій ліквідатора боржника, захисту інтересів боржника і кредиторів, а тому, суд вважає за належне задовольнити подану скаргу та усунути арбітражного керуючого Ковезу А.І. від виконання ним обов'язків ліквідатора у справі № 15/147-б.
Виходячи з аналізу приписів Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", така стадія провадження у справі про банкрутство як ліквідаційна процедура безпосередньо пов'язана з особою ліквідатора, на якого покладаються численні обов'язки у такій процедурі, а тому припинення повноважень арбітражного керуючого Ковези А.І. вимагає призначення нового ліквідатора банкрута, без якого неможливе проведення ліквідаційної процедури, а також продовження її строку у порядку ч. 2 ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Як встановлено судом, арбітражний керуючий Шаргало Р.В. подав заяву про участь у справі про банкрутство Дочірнього підприємства "Трейд Лайн ЛТД" з документами, що підтверджують його статус і можливість виконання функцій ліквідатора.
Відповідно до ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатором може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів.
Обставин, передбачених п. 3 ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо Шаргала Р.В., в ході судового засідання не встановлено.
Пропозицій від інших арбітражних керуючих щодо призначення ліквідатором Дочірнього підприємства "Трейд Лайн ЛТД" станом на час розгляду справи до суду не надійшло, а відкладення у зв'язку з цим розгляду справи затягуватиме процедуру ліквідації банкрута, яка триває значний проміжок часу, що незадовільним чином впливає на права та інтереси як боржника, так і його кредиторів.
За таких обставин, суд вважає за можливе призначити ліквідатором Дочірнього підприємства "Трейд Лайн ЛТД" арбітражного керуючого Шаргала Р.В.
На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 32, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Продовжити строк ліквідаційної процедури Дочірнього підприємства "Трейд Лайн ЛТД" (01033, м. Київ, вул. Либідська, 1А, ідентифікаційний код 24338761).
2. Скаргу на дії ліквідатора Дочірнього підприємства "Трейд Лайн ЛТД" задовольнити.
3. Усунути арбітражного керуючого Ковезу Андрія Івановича (01042, м. Київ, бул. Дружби Народів, 11, кв. 17) від виконання обов'язків ліквідатора Дочірнього підприємства "Трейд Лайн ЛТД".
4. Призначити ліквідатором Дочірнього підприємства "Трейд Лайн ЛТД" (01033, м. Київ, вул. Либідська, 1А, ідентифікаційний код 24338761) арбітражного керуючого Шаргала Романа Вікторовича (свідоцтво № 953 від 30.05.2013 р., адреса для листування: 04071, м. Київ, а/с 147).
5. Зобов'язати Ковезу А.І. протягом п'ятнадцяти днів з дня прийняття даної ухвали передати арбітражному керуючому Шаргалу Р.В. бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності Дочірнього підприємства "Трейд Лайн ЛТД".
6. Зобов'язати арбітражного керуючого Шаргала Р.В. надати суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута у строк до 22.01.2014 р.
7. Зобов'язати ліквідатора розглянути невирішені заяви з вимогами до банкрута, про наслідки чого письмово повідомити кредиторів та суд.
Суддя Д.О. Баранов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2013 |
Оприлюднено | 12.12.2013 |
Номер документу | 35954346 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні