Рішення
від 21.04.2009 по справі 6/105
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

6/105

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.04.09                                                                                 Справа № 6/105

За позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю  “Луганське енергетичне об'єднання”,

м. Луганськ

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Преміум-Сегмент», м. Алчевськ Луганської області

про стягнення 7 382 грн. 21 коп.

                                                                                                                            Суддя  Василенко Т.А

в присутності представників сторін:

від позивача –Лавриненко В.С., дов. № 10 від 01.01.09;

від відповідача –не прибув;

Обставини  справи: позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідача 7 382 грн. 21 коп., в тому числі:  заборгованість за перевищення договірної величини споживання електричної енергії в сумі 7 295 грн., 81 коп., пеня в сумі 76 грн. 80 коп., річні в сумі 9 грн. 60 коп.

Суд вважає за необхідне визначити, що у відповідача була фактична можливість з'явитися до судового засідання та надати відповідні заперечення або пояснення з приводу заявлених до нього вимог. Останній, цим правом не скористався, відзив  на позовну заяву не надав, в судові засідання двічі не з'явився, але про дату та час їх проведення був повідомлений належним чином. Приймаючи до уваги викладене, суд вважає можливим  розглянути справу за відсутністю представника відповідача, в порядку ст. 75 ГПК України, за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи та оцінивши доводи представника позивача, суд

      в с т а н о в и в:

05.06.07 між ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання»(позивач у справі)  та ТОВА «Преміям-Сегмент»(відповідач у справі) був укладений договір про постачання електричної енергії № А 5343, за умовами якого позивач зобов'язався постачати на об'єкти відповідача електричну енергію, а останній  зобов'язався оплачувати вартість поставленої електричної енергії та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору.

За розрахунком позивача, в грудні 2008 року  відповідачем було припущено перевищення договірних величин споживання електричної енергії у кількості 6240 кВтч/річ, у зв'язку з чим нарахована двократна вартість  різниці фактично спожитої і договірної величини в сумі 7 295 грн. 81 коп., яку відповідач не оплатив, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду із даним позовом, за яким окрім вказаної суми просить стягнути з відповідача на свою користь пеню в сумі 76 грн. 80 коп., річні в сумі 9 грн. 60 коп.

          Відповідач позовні вимоги не оспорив.

           Як було вказано вище між сторонами укладено договір про постачання електричної енергії № 6343 від 05.06.2007.  з відповідними додатками та додатковими  угодами до нього.

Згідно п.1.1 вищезазначеного договору позивач зобов'язався постачати електроенергію, а відповідач зобов'язався своєчасно оплачувати  одержану електроенергію її вартість та здійснювати  інші платежі згідно з умовами договору та додатками до нього.

Згідно з п. 9 Додатку до договору «Порядок розрахунків»кінцевий розрахунок за спожиту у розрахунковому періоді активну електроенергію, оплату за недораховану електроенергію, за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, надання послуг з компенсації перетікання реактивної електричної енергії, сум на відшкодування збитків, пені за порушення термінів розрахунків та ін., споживач здійснює на підставі наданих постачальником електричної енергії рахунків протягом 5-ти операційних днів, починаючи з наступного дня після їх отримання.

          Відповідно до п.2.3.3 та п. 7.2 договору відповідач зобов'язаний щомісячно 10 числа згідно з Додатком „Графік зняття показів засобів обліку електроенергії” знімати покази розрахункових електролічильників та надавати звіти Постачальнику електричної енергії відповідно до Додатку «Форма «акт про зняття показників розрахункових засобів обліку»,  „Форма „Звіт про використану електроенергію”, позивачу у справі.      

          Відповідно до п.7.9 договору розрахунки за електричну енергію та інші платежі здійснюються Споживачем у порядку передбаченому додатком „Порядок розрахунків”.

Пунктом 5.1. договору передбачено, що договірні величини споживання електричної енергії визначаються у Додатку «Обсяги постачання електроенергії»на підставі заявки Споживача на очікуваний обсяг споживання електричної енергії за місяцями року, яка  надається Споживачем Постачальнику електричної енергії не пізніше, ніж за 45 робочих днів до  початку року.

          Додатком «Обсяги постачання електричної енергії»від 05.06.07 до договору № А

6343 сторони узгодили обсяги споживання відповідачем електричної енергії. Так, на грудень 2008 р. величини споживання електроенергії складали 50,0 тис. кВт/рік.

08.12.08 відповідач звернувся до позивача із заявою щодо коригування договірної величини споживання електричної енергії на грудень 2008 року в обсязі 12 000 кВт/рік.

Позивач, повідомлення від 10.12.08 відкоригував вказаний обсяг, про що повідомив відповідача.

Разом з цим,  відповідно до звіту відповідача, ним у грудні 2008 року було спожито 18240 кВт/рік, що на 6 240 кВт/рік більше очікуваного обсягу.

Тобто, відповідач перевищив договірні величини споживання електроенергії у грудні 2008 року на 6 240 кВт/рік.

Пунктом 5.5 договору передбачено, що у разі необхідності коригування договірної величини споживання електричної енергії у поточному розрахунковому періоді Споживач може звернутися до Постачальника електричної енергії з заявою на очікуваний обсяг споживання електричної енергії в цьому розрахунковому періоді. Як вбачається із матеріалів справи, відповідач не надав доказів, що він звертався до позивача з заявою про коригування договірних величин споживання електричної енергії за лютий 2008 року.

Пунктом 4.4.2 договору передбачено, що за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, визначених згідно з пунктами розділу 5 договору, Споживач сплачує Постачальнику електричної енергії двократну вартість різниці між фактично спожитою та договірною величиною.

Вказане підтверджується матеріалами справи, розрахунком позивача та звітами відповідача про використання електроенергії у вказаний період та не спростовано відповідачем.

Відповідно до абзацу 3 п. 11 Порядку постачання електричної енергії відповідач мав право на протязі поточного розрахункового періоду звернутись до позивача з заявою про корегування договірної величини споживання електроенергії, але доказів такого звернення відповідачем, до суду не надано.

Згідно ч. 5 ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" споживачі ( крім населення, професійно-технічних учбових закладів та вищих учбових закладів 1-4 рівня акредитації державної та комунальної власності) у разі споживання електричної енергії понад договірної величини за розрахунковий період сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці між фактично спожитою та договірною величиною споживання електроенергії.

Відповідно до п.п.7 п. 8.1 Правил користування електричною енергією  постачальник електричної енергії за регульованим тарифом має право на отримання від споживача підвищеної оплати за електричну енергію за обсяг перевищення споживачем договірних величин споживання електричної енергії та величини потужності за розрахунковий період відповідно до актів  законодавства  та  умов договору.

У разі перевищення договірної величини споживання електричної  енергії за розрахунковий період споживачем, який розраховується за тарифами, диференційованими за періодами часу, або якщо відповідно до договору для споживача протягом розрахункового періоду змінювався тариф, він за обсягом перевищення сплачує на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії підвищену згідно з законом вартість  різниці  між  фактично спожитим та договірним обсягами електричної енергії за середньозваженим тарифом.

З огляду на викладене позивачем була визначена двохкратна вартість різниці фактично спожитої договірної величини на суму 7 295 грн. 81 коп.

          Також, позивачем відповідачу був виставлений та вручений  рахунок № А6343/1/1 на перевищення договірних величин споживання електричної енергії на суму 7 295 грн. 81 коп., який останній не оплачений.

Пунктом 4.4.1 договору сторони узгодили, що  в разі порушення строків розрахунку за активну електроенергію, строку внесення плати за перетікання реактивної електричної енергії, оплати за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, тощо, відповідачу нараховується пеня в розмірі подвійної облікової ставки НБУ України, діючої в період, за який сплачується пеня.

          Оскільки відповідачем двохкратна вартість перевищення договірної величини споживання електричної енергії в сумі 7 295 грн. 81 коп., сплачена не була, позивач нарахував пеню в сумі 76 грн. 80 коп. за період з 12.02.09 по 27.02.09. Також,  на підставі ст. 625 ЦК України позивач нарахував 3% річних в сумі 9 грн. 60 коп.

З огляду на викладене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення повністю з віднесенням судових витрат на відповідача згідно ст. 49 ГПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44,49, 75,82,84, 85 ГПК України, суд              

                                                                

 в и р і ш и в :

          1.Позов задовольнити.

2. Стягнути Товариства з обмеженою відповідальністю «Преміям-Сегмент», м. Алчевськ Луганської області, вул. Волгоградська, 195, код 33875287, на користь:

- Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об'єднання”, м. Луганськ, кв. Гайового, 35А, код 31443937,  заборгованість за перевищення договірної величини споживання електричної енергії в сумі 7 295 грн. 81 коп. (на рахунок № 26038309060 у філії ЛОУ ВАТ Державний Ощадний банк, МФО 304665),  пеню в сумі 76 грн. 80 коп., 3% річних в сумі 9 грн. 60 коп., витрати по сплаті державного мита в сумі 102 грн. 00 коп. та витрати на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу у сумі 118 грн. 00 коп. (на  рахунок  № 2600418745  у  ЛОД ВАТ «Райффайзен Банк Аваль», МФО 304007), видати  на виконання наказ позивачу після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили у десятиденний  строк з моменту його прийняття.

Дата підписання рішення –22.04.2009.

          Суддя                                                                                                     Т.А.Василенко

          Помічник судді                                                                                           Т.В.Шкуть

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення21.04.2009
Оприлюднено19.05.2009
Номер документу3596116
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —6/105

Ухвала від 17.01.2023

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Івашкович І.В.

Ухвала від 23.11.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Івашкович І.В.

Ухвала від 03.11.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Івашкович І.В.

Ухвала від 18.10.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Івашкович І.В.

Ухвала від 20.09.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Івашкович І.В.

Ухвала від 08.08.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Івашкович І.В.

Ухвала від 27.07.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Івашкович І.В.

Ухвала від 29.06.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Івашкович І.В.

Ухвала від 23.05.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Івашкович І.В.

Ухвала від 23.05.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Івашкович І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні