1499-2009
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 309
РІШЕННЯ
Іменем України
15.04.2009Справа №2-22/1499-2009
За позовом - ТОВ «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ», м. Сімферополь, вул. Яблочкова, 20/6, кв. 47
до відповідачів – ГО «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ» м. Сімферополь, вул. Р. Люксембург, 10;
ПП «ТЕХНОЦЕНТР КАМАЗ» м. Сімферополь, вул. Київська, 7 корпус Б, кв. 8
про визнання права власності
Суддя Калініченко А.А.
представники сторін:
від позивача – Сущенко Д.В., дов. від 15.03.2009 р.
від відповідача – Олейник С.В., дов. від. 04.09.2008 р., Дюкарь Е.С., дов. від 20.03.2009 р.
Обставини справи:
Позивач – ТОВ «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ» звернулось до Господарського суду АР Крим із позовом до ГО «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ», ПП «ТЕХНОЦЕНТР КАМАЗ» про визнання права власності за позивачем на автостоянку №7, яка знаходиться за адресою: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Караїмська, 25, розташовану на території 2551 м.кв. Позовні вимоги обґрунтованим тим, що автостоянку передано до статутного капіталу позивача ГО «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ» в якості внеску, в той же час відповідав вийшов із складу учасників товариства та отримав в якості компенсації вартість частки майна товариства, яка пропорційна його частці у статному капіталі, отже відповідно до статей 115 ЦК України, статті 12 Закону України «Про господарські товариства» позивач набув право власності на спірне майно.
Відповідачи відзиву не надали, у судовому засіданні представник ПП «ТЕХНОЦЕНТР КАМАЗ» проти задоволення позовних вимог не заперечував, представник ГО«КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ» факт отримання грошової компенсації у сумі 8 708 грн. підтвердив, заперечував проти задоволення позовних вимог, посилаючись на недоцільність реєстрації права власності за позивачем.
У судовому засіданні було оголошено перерву до 15 квітня 2009 року до 11 годин 00 хвилин.
Розглянувши матеріали справи, надані сторонами докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд -
встановив:
31 жовтня 1997 року автостоянка №7, розташована за адресою: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Караїмська, 25 передана за актом про безоплатну передачу з балансу КОВО «Кримавтотехобслуговування» у власність Добровільного товариства «Автолюбитель УРСР».
08 грудня 1989 року IV з'їздом Українського республіканського добровільного товариства автомобілістів прийнято рішення про перетворення Українського добровільного товариства в Українську республіканську спілку автомобілістів.
26 листопада 1992 р. Українську республіканську спілку автомобілістів перейменована в ГО «ВСЕУКРАЇНСЬКА СПІЛЬКА АВТОМОБІЛІСТІВ».
Згідно протоколу №1 зборів учасників ТОВ «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ» від 18 жовтня 2006 року відповідачами прийнято рішення створити ТОВ «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ».
За актом прийому-передачі майнових внесків учасників ТОВ «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ» в якості внеску до статутного капіталу позивача передано ГО «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ» автостоянку вартістю 8 708 грн., що становить 96,75 % його частки у статутному капіталу.
Листом ГО «ВСЕУКРАЇНСЬКА СПІЛЬКА АВТОМОБІЛІСТІВ» ГО «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ» повідомлена про те, що у зв'язку із складним фінансовим становищем в організації, виділення капітальних вкладень на будівництво нової будівлі автомобільної школи в планах на 2007 – 2008 роки не передбачено, у зв'язку з чим відповідачу запропоновано здійснити проектування та будівництво за власний рахунок або вийти із складу засновників позивача та шукати інші можливості для розширення бази школи.
Ухвалою Президії Кримської республіканської ради Всеукраїнської спілки автомобілістів №21-1 від 26.07.2007 р. надано згоду ГО «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ» вийти зі складу учасників ТОВ «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ» та отримати компенсацію у зв'язку з виходом із складу учасників.
15 листопада 2007 року ГО «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ» отримала компенсацію у зв'язку з виходом із складу учасників позивача у сумі 8 708 грн., що підтверджується платіжним дорученням №1 від 15 листопаду 2007 року.
Рішенням 24 сесії V скликання Сімферопольської міської ради №341 від 26.07.2007 р. припинено право користування частиною земельної ділянки площею 0,2551 га по вул. Караїмська/вул. Козлова, договір оренди земельної ділянки від 10.01.2003 р. №350 визнано таким, що втратив чинність, надано зазначену земельну ділянку ТОВ «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ» у короткострокову оренду на 2 роки до 26.07.2009 р. для будівництва автошколи.
Розглянуши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задовленню виходячи з наступного.
Відповідно до статті 115 ЦК України господарське товариство є власником: 1) майна, переданого йому учасниками товариства у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу; 2) продукції, виробленої товариством у результаті господарської діяльності; 3) одержаних доходів; 4) іншого майна, набутого на підставах, що не заборонені законом. Вкладом до статутного (складеного) капіталу господарського товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом. Грошова оцінка вкладу учасника господарського товариства здійснюється за згодою учасників товариства, а у випадках, встановлених законом, вона підлягає незалежній експертній перевірці.
Аналогічні положення містіть стаття 12 Закону України «Про господарські товариства».
Згідно статті 148 ЦК України учасник товариства з обмеженою відповідальністю має право вийти з товариства, повідомивши товариство про свій вихід не пізніше ніж за три місяці до виходу, якщо інший строк не встановлений статутом. Учасник, який виходить із товариства з обмеженою відповідальністю, має право одержати вартість частини майна, пропорційну його частці у статутному капіталі товариства. За домовленістю між учасником та товариством виплата вартості частини майна товариства може бути замінена переданням майна в натурі. Якщо вклад до статутного фонду був здійснений шляхом передання права користування майном, відповідне майно повертається учасникові без виплати винагороди. Порядок і спосіб визначення вартості частини майна, що пропорційна частці учасника у статутному фонді, а також порядок і строки її виплати встановлюються статутом і законом.
В матеріалах справи знаходить копія акту прийому-передачі майнових внесків учасників ТОВ «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ» згідно якому в якості внеску до статутного капіталу позивача передано ГО «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ» автостоянку вартістю 8 708 грн., що становить 96,75 % його частки у статутному капіталу.
15 листопада 2007 року ГО «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ» отримала компенсацію у зв'язку з виходом із складу учасників позивача у сумі 8 708 грн., що підтверджується платіжним дорученням №1 від 15 листопаду 2007 року.
Відповідно до п. 33 постанови Пленуму Верховного Суду України №13 від 24.10.2008 р. «Про практику розгляду корпоративних спорів» при вирішенні спорів, пов'язаних із формуванням та зміною розміру статутного капіталу господарського товариства, судам необхідно керуватися нижченаведеним. Якщо акти приймання-передачі та положення установчих документів товариства не передбачають застережень про те, що внеском учасника до статутного капіталу товариства є майнові права, у тому числі право користування майном, то майновий внесок учасника до статутного (складеного) капіталу є об'єктом права власності товариства.
Відповідно до статті 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
З урахуванням того, що матеріалами справи підверджується набуття права власності ТОВ «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ» на автостоянку у встановленому законом порядку, позовні вимоги підлягають задоволенню.
У судовому засіданні були оголошені вступна та резолютивна частини рішення згідно статті 85 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст рішення складений та підписаний відповідно до вимог статті 84 Господарського процесуального кодексу України 16 квітня 2009 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
вирішив:
1. Позов задовольнити у повному обсязі.
2. Визнати право власності Товариства з обмеженою відповідальністю «КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ АВТОМОБІЛІСТІВ» (95000, м. Сімферополь, вул. Яблочкова, 20/6 кв. 47, код ЄДРПОУ 34700011) на автомобільну стоянку №7, яка знаходиться за адресою: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Караїмська, 25, розташовану на території 2551 м. кв.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Калініченко А.А.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2009 |
Оприлюднено | 20.05.2009 |
Номер документу | 3597445 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Калініченко А.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні