Справа № 147/1952/13-к
Провадження № 1-кп/147/115/13
У Х В А Л А
про застосування примусових заходів медичного характеру
12.12.2013 року смт.Тростянець
Тростянецький районний суд Вінницької області у складі:
головуючого судді Савченка С.М.,
при секретарі Подолян Т.І.,
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора Басюк Т.М.,
захисника ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Тростянець кримінальне провадження №12013010300000429 про застосування примусових заходів медичного характеру до обвинуваченого ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, не працює, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, раніше не судимого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
24 вересня 2013 року близько 2:00 години ОСОБА_2, знаходячись в житловому будинку, де проживає зі своїми батьками похилого віку, підійшов до ліжка де спала його матір ОСОБА_3 та за допомогою молотка, якого взяв в господарській споруді сараю, наніс їй три удари в область голови, спричинивши таким чином згідно висновку судово-медичного експерта 150 від 30.09.2013 року тілесні ушкодження у вигляді відкритої черепно-мозкової травми множинних забійних ран темних і потиличних ділянок голови, скалкових переломів теменних кісток, крововиливів під оболонки і тканину головного мозку, які відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень по критерію небезпеки в момент заподіяння.
В судове засідання ОСОБА_2, щодо якого вирішується питання про застосування примусових заходів медичного характеру не викликався, оскільки він знаходиться на лікуванні в Вінницькій обласній психоневрологічній лікарні.
Відповідно до повідомлення заступника головного лікаря Вінницької обласної психоневрологічної лікарні від 15.11.2013 року №2-7379 ОСОБА_2 з 04.11.2013 року продовжує перебувати в ВОПНЛ ім.. ак. ОСОБА_4 на госпіталізації в примусовому порядку без його згоди, згідно рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 08.11.2013 року до отримання постанови суду про призначення примусового лікування, як захід медичного характеру.
Вчинення ОСОБА_2 суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України, підтверджується перевіреними в судовому засіданні доказами.
Постановою слідчого від 30.09.2013 року змінено порядок розслідування і продовжено його згідно з правилами, передбаченими главою 39 КПК України кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру.
Постановою слідчого від 02.10.2013 року до участі у кримінальному провадженні залучено захисника.
03.10.2013 року ОСОБА_2 повідомлено по підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України за умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження небезпечне для життя в момент заподіяння.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_5 показав, що був понятим при огляді місця події в будинку потерпілої, де ОСОБА_2 сказав, що молотком наносив удари матері, на ліжку подушка, покривало, підодіяльник були окровавлені.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_6 показав, що на другий день дізнався, що ОСОБА_2 побив молотком маму.
Вчинення ОСОБА_2 суспільно-небезпечного діяння підтверджується також наступними доказами:
- заявою ОСОБА_3 від 24.09.2013 року про спричинення їй сином ОСОБА_2 24.09.2013 року тілесних ушкоджень нанесенням ударів молотком;
- рапортом чергового Тростянецького РВ УМВС України у Вінницькій області від 24.09.2013 року про заподіяння ОСОБА_3 її сином тілесних ушкоджень;
- згідно витягу з кримінального провадження № 12013010300000429 ОСОБА_2 24.09.2013 року за місцем проживання спричинив ОСОБА_3 тілесні ушкодження;
- протоколом огляду місця події від 24.09.2013 року домогосподарства №11 по вулиці Леніна в с. Верхівка Тростянецького району з якого убачається, що в житловій кімнаті на ліжку є ковдра і подушка на яких наявні п’ятна темно-бурого кольору, на підлозі молоток з дерев’яним руків’ям;
- протоколом огляду предмета від 24.09.2013 року цього молотка;
- довідкою лікаря та рентгенограмою, що 24.09.2013 року, шо ОСОБА_3 поступила в травматологічне відділення з діагнозом обширні відкриті оскольчаті вдавлені переломи черепа з ушкодженням головного мозку;
- висновком експерта № 150 від 30.09.2013 року у громадянки ОСОБА_3 мають місце тілесні ушкодження у вигляді відкритої черепно-мозкової травми множинних забійних ран теменних і потиличних ділянок голови, скалкових переломів темних кісток, крововиливів під оболонки і тканину головного мозку. Черепно-мозкова травма такого характеру утворилася від дії твердих тупих предметів зі значною силою на теменні і потиличну ділянки голови, можливо 24.09.2013 року внаслідок ударів металевим молотком і відносяться до тяжких тілесних ушкоджень по критерію небезпеки в момент заподіяння;
- заявою ОСОБА_2 про згоду на проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи.;
- постановою слідчого Тростянецького РВ УМВС від 03.10.2013 року про призначення стаціонарної судово-психіатричної експертизи відносно ОСОБА_2
Згідно акту №90 від 4.11.2013 року стаціонарної судово-психіатричної експертизи комісія прийшла до висновку, що ОСОБА_2 страждає на хронічне психічне захворювання у вигляді шизофренії, параноїдної форми, про це свідчать дані анамнезу про неодноразове перенесення експертним психотичних нападів з афективними порушеннями, маячною інтерпретацією оточуючого, які супроводжувались неправильною поведінкою, а також соціально-трудовою дезадаптацією, яка спостерігалась у нього протягом ряду років, що слугувало причиною для його неодноразової госпіталізації в психіатричну лікарню та встановлення 2 групи інвалідності по психічному захворюванню. Даний висновок підтверджується і теперішнім психіатричним обстеженням, яке виявило у експертного типові для шизофренічного процесу симптоми у вигляді зниження психічної продуктивності, зростання аутизму, відстороненості, замкнутості, неадекватності емоційних реакцій, розладів мислення, волі, маячення, які у нього спостерігаються, відсутність критики до хвороби, своїх вчинків. Тому ОСОБА_2, як душевнохворий, скоїв правопорушення в хворобливому стані психічної діяльності, що позбавляє його можливості усвідомлювати свої дії і керувати ними стосовно інкримінованого діяння.
В період часу спричинення ОСОБА_3 тілесних ушкоджень ОСОБА_2 страждав на хронічне психічне захворювання у вигляді шизофренії, параноїдної форми та не міг усвідомлювати свої дії та керувати ними.
В теперішній час ОСОБА_2 страждає на хронічне психічне захворювання у вигляді шизофренії, параноїдної форми та не може усвідомлювати свої дії та керувати ними.
ОСОБА_2 потребує застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді примусового лікування у психіатричній лікарні із суворим режимом нагляду.
За місцем проживання ОСОБА_2 Верхівська сільська рада компрометуючих матеріалів на нього немає. ОСОБА_2 з 2010 року знаходиться на диспансерному обліку в психіатричному кабінеті Тростянецької ЦРЛ з діагнозом шизофренія, паораноїдна форма.
Суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 вчинив суспільно-небезпечне діяння, передбачене ч. 1 ст. 121 КК України умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження небезпечне для життя в момент заподіяння.
Дане діяння ОСОБА_2 вчинив в стані неосудності, оскільки в період часу , до якого відноситься інкриміноване йому діяння він не міг усвідомлювати свої дії та керувати ними, що підтверджується актом стаціонарної судово-психіатричної експертизи та встановленими судом обставинами, а саме вчинення безпричинно діяння щодо своєї матері.
До ОСОБА_2 слід застосувати примусові заходи медичного характеру у вигляді примусового лікування у психіатричній лікарні із суворим режимом нагляду відповідно до акту стаціонарної судово-психіатричної експертизи, оскільки він вчинив суспільно небезпечне діяння і в теперішній час не може усвідомлювати свої дії та керувати ними.
Керуючись ст. ст. 512, 513 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Застосувати до ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, раніше не судимого, який вчинив суспільно небезпечне діяння, передбачене ч. 1 ст. 121 КК України, примусові заходи медичного характеру у вигляді примусового лікування у психіатричній лікарні із суворим режимом нагляду.
Речовий доказ молоток, який зберігається в кімнаті речових доказів Тростянецького РВ УМВС України у Вінницькій області - знищити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
На ухвалу протягом тридцяти днів з дня її проголошення може бути подана апеляція до Апеляційного суду Вінницької області через Тростянецький районний суд.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію ухвали.
Суддя:
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2013 |
Оприлюднено | 22.01.2014 |
Номер документу | 36008069 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Савченко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні