ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 грудня 2013 року № 813/8516/13-а
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Сидор Н.Т.,
за участю секретаря судових засідань Цар Х.М.,
представник позивача не прибув,
представник відповідача не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до приватного підприємства «Будівельно-монтажна компанія «Еллада» про стягнення коштів з банківських рахунків для погашення податкового боргу,
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області (далі - позивач, ДПІ) звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємства «Будівельно-монтажна компанія «Еллада» (далі - відповідач), в якому просить стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків для погашення податкового боргу в сумі 4 192,29 грн.
В обґрунтування позовних вимог покликаються на те, що зазначений податковий борг у відповідача виник через несплату у передбачений законом строк зобов'язання з податку на додану вартість, самостійно задекларованого шляхом подання декларації за період березня 2013 року в сумі 4 192,29 грн. та 146,92 грн. нарахованої пені.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав суду заяву про розгляд справи у їх відсутності. Просить позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач явки уповноваженого представника в судові засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується наявними у справі повідомленнями про вручення поштових відправлень, причини неявки суду не повідомив.
За таких обставин суд на підставі ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) ухвалив розглянути справу у відсутності представників сторін на підставі наявних у справі доказів, згідно ч.6 ст.71 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши долучені до справи докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно самостійно поданої відповідачем податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2013 року (а.с.9-10) ПП «Будівельно-монтажна компанія «Еллада» до сплати в бюджет підлягало 22 926 грн.
Згідно інформації про податкову заборгованість (а.с.5) та зворотнього боку облікової картки платника податку (а.с.12), з врахуванням часткової сплати станом на 15.10.2013 року в ПП «Будівельно-монтажна компанія «Еллада» залишається заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість, що становить 4 192,29 грн., з яких 4 045,37 грн. по основному платежу з податку на додану вартість та 146,92 грн. по нарахованій пені. Зазначена заборгованість виникла з наступних підстав.
Однак, у встановлений Податковим кодексом України (далі - ПК України) строк ПП «Будівельно-монтажна компанія «Еллада» самостійно узгоджену суму податкового зобов'язання в повному обсязі не сплатили.
З врахування існуючої податкової вимоги форми «Ю» від 04.01.2012 року №40 за попередній податковий борг ПП «Будівельно-монтажна компанія «Еллада» в розмірі 1 474,85 грн., який відповідачем не погашений, відповідно до п.59.5 ст.59 ПК України повторна вимога додатково не надсилалася.
Зазначена податкова вимога ні в адміністративному, ні в судовому порядку у встановлений чинним законодавством спосіб не оскаржена, узгоджена сума податкового зобов'язання до бюджету на сплачена, тобто визнається сумою податкового боргу, а відтак підлягає стягненню з відповідача.
Надаючи правову оцінку відносинам, що склались між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.54.1 ст.54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Платниками податку на додану вартість відповідно до ст.203 ПК України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Згідно п.59.1 ст.59 ПК України у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.14.1.137. ст.14 ПК України, орган стягнення це державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно п.41.5 ст.41 ПК України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Відповідно до п.20.1.18 ст.20 ПК України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.3 ст.95 ПК України визначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
До матеріалів справи долучена довідка про відкриті відповідачем рахунки в банках.
За вищезазначених обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги ту обставину, що суму боргу у розмірі 4 192,29 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, наявність у нього вказаного податкового боргу підтверджується доказами, що містяться у матеріалах справи, доказів погашення відповідачем зазначеного боргу на день прийняття рішення не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати у формі судового збору стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 4, 7-11, 14, 69-72, 86, 87, 94, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з банківських рахунків приватного підприємства «Будівельно-монтажна компанія «Еллада» (79019, м. Львів, вул. Мулярська, будинок 3 код ЄДРПОУ 35227077) відкритих у банківських установах, які обслуговують такого платника на користь Державного бюджету України кошти для погашення податкового боргу в сумі 4 192 (чотири тисячі сто дев'яносто дві) грн 29 коп.
Судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено та підписано 16.12.2013 року.
Суддя Сидор Н.Т.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2013 |
Оприлюднено | 19.12.2013 |
Номер документу | 36028823 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні