Справа № 2/463/1906/13
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2013 року Личаківський районний суд м. Львова
в складі: головуючого судді Головатого Р.Я.
при секретарі судових засідань ОСОБА_1
з участю позивача ОСОБА_2
відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів, -
встановив:
позивач звернулася із позовом до відповідача про стягнення аліментів в її користь на утримання малолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 2000 грн. щомісячно, починаючи з дня подачі позовної заяви і до досягнення дитиною повноліття. Окрім цього просить стягнути з відповідача 72000 грн. аліментів за останні три роки.
Позовні вимоги мотивує тим, що в шлюбі, укладеному між сторонами 05.09.2002р. народилась їхня дочка ОСОБА_5 - ОСОБА_6, 22.12.2004р.н. Рішенням Личаківського районного суду м.Львова від 06.09.2012р. шлюб між сторонами розірвано. Вказала, що з 2008 року з відповідачем спільно не проживає, не веде спільного господарства. Відповідач з того часу не виконує свій обов’язок з утримання дитини. Відповідач матеріально забезпечений, має постійне місце праці, працює директором на ПП «Ролант-Груп». Право на утримання від відповідача, окрім його неповнолітньої дитини не має ніхто. Позивач неодноразово протягом останніх п’яти років зверталась із вимогою виконати свій обов’язок по утриманню дитини, проте відповідач добровільно коштів не надає, а тому просить позов задовольнити.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, дала пояснення аналогічні вищенаведеним. Додатково пояснила, що дитина хворіє тромбоцитопенією, а тому потребує постійних витрат на лікування. Враховуючи, що заробіток відповідача є мінливим та залежить від фінансових показників діяльності підприємства, просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання малолітньої дитини ОСОБА_4-В.О. в розмірі 2000 грн. щомісячно. Окрім цього зазначила, що позивач неодноразово зверталася до відповідача із вимогою про надання допомоги на утримання дитини, однак відповідач добровільно коштів не надає, а тому просить стягнути 72000 грн. аліментів за останні три роки.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково. Зазначив що не міг надавати допомогу на утримання дитини, оскільки не отримував зарплату, так як підприємство не працює уже більше 4 років. Не заперечив свого обов’язку утримувати дитину, однак не погоджується з розміром аліментів, які просить стягувати з нього позивач. В той час, коли позивач перебувала в Луцьку, відповідач частково надавав їй допомогу. Погоджується сплачувати аліменти щомісячно в розмірі 1000 грн. Разом з тим, заперечив проти задоволення позову в частині стягнення аліментів за минулий час, оскільки від виконання свого обов’язку щодо утримання дитини він не ухилявся.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши та перевіривши зібрані по справі докази, суд встановив наступне.
Як вбачається з копії свідоцтва про народження (а.с.3) сторони є батьками ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до вимог ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч.1 ст. 184 Сімейного кодексу України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст.ст. 10, 60 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
В судовому засіданні встановлено, що дохід відповідача носить мінливий характер, а тому суд вважає, що позивачем у відповідності до вимог ст. 184 СК України правомірно заявлено позов про стягнення аліментів на утримання дитини у твердій грошовій сумі.
Враховуючи вищенаведене, потреби дитини, яка хворіє на тромбоцитопенію, потребує постійних витрат на лікування, а також те, що відповідач є здоровою працездатною людиною, має можливість працювати та забезпечувати утримання дитини, жодних доказів на підтвердження тієї обставини, що підприємство, директором якого він працює, прибутків не отримує, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити частково та стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини в твердій грошовій сумі в розмірі 1500 грн. щомісячно починаючи з дня подачі позовної заяви до суду - 08.08.2013р. і до досягнення дитиною повноліття.
Що стосується вимоги позивача про стягнення аліментів за минулий час, то відповідно до ч.2 ст.191 СК України аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за три роки.
Зі змісту цієї норми закону стягнення аліментів за час, що передує пред’явленню позову, є можливим у порядку виключення лише за наявності в сукупності наступних умов: до моменту звернення з позовом до суду аліменти не стягувались; особа, яка вимагає аліментів, приймала заходи щодо одержання аліментів, але вони не були одержані у результаті ухилення особи, зобов'язаної сплачувати аліменти (відповідача), від їх сплати.
Посилання позивача на ту обставину, що вона неодноразово протягом останніх п’яти років зверталась до відповідача із вимогою сплачувати аліменти, однак останній ухилявся від їх сплати, жодними доказами не підтверджено, а тому підстави для задоволення позову в цій частині відсутні.
При цьому суд вважає за необхідне роз’яснити сторонам, що відповідно до ст.192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.
Разом з тим, відповідно до ч.3 ст.88 ЦПК України, з відповідача в дохід держави слід стягнути судовий збір у розмірі 229 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст. ст. 10, 60, 84, 88, 208, 209, 212-213, 218 ЦПК України, ст.ст. 180, 181 ч.3, 182, 183, 184 Сімейного Кодексу України, суд -
в и р і ш и в:
позов задовольнити частково.
Стягнути із ОСОБА_3, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) аліменти на утримання малолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі у розмірі 1500 грн. щомісячно, починаючи з дня подачі позову - 08.08.2013 року та до досягнення дитиною повноліття.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути з ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави судовий збір в розмірі 229 грн. 40 коп.
Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Львівської області через Личаківський районний суд м.Львова.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Р.Я.Головатий
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2013 |
Оприлюднено | 22.01.2014 |
Номер документу | 36050361 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Личаківський районний суд м.Львова
Головатий Р. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні