Ухвала
від 12.12.2013 по справі 404/11137/13-к
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 404/11137/13-к

Номер провадження 1-кс/404/1090/13

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2013 року Слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда Завгородній Є.В. , при секретарі судового засідання Ткачук Л.О, слідчого СВ Кіровоградського МВ Мудрого І.В. розглянувши матеріали клопотання старшого слідчого СВ Кіровоградського МВ УМВС України в області Мудрого І.В., по матеріалам кримінального провадження, внесеного за № 12013120020000309, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.04.2013 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364, ч.1 ст. 15, ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст. 364 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області за погодженням з прокурором звернувся з клопотанням про накладення арешту на грошові кошти в сумі 300 тис. грн., належні ТОВ «Фірма «ЛААД» (ЄДРПОУ 36007655), зареєстроване в Полтавській обл., м. Кременчук по вул. Бутиріна 8-Б, які знаходяться на розрахунковому рахунку № 26004032233001 відкритий в ПАТ «КБ Південкомбанк» (МФО 335946) в українській гривні та припинити розрахункові касові операції по видатковій частині вказаних рахунків, крім сплати обов'язкових платежів до бюджету, виплат заробітної плати працівникам, з якими укладені трудові договори, терміном до наступної ухвали суду.

Розгляд клопотання про арешт майна, проводиться за правилами ч.2 ст.172 КПК України, без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, з метою забезпечення можливості реального арешту майна.

01.04.2013 року ОСОБА_2, перебуваючи на посаді начальника Держсільгоспінспекції в Кіровоградській області зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, в супереч інтересам служби, в особистих інтересах або інтересах третіх осіб незаконно вимагає укласти договір страхування ТОВ "Компанія Мелагрейн" з ТОВ "Фірма "ЛААД" або ПрАТ "СК "Дніпроінмед" з оплатою 7 грн. за 1 тону, зерна тобто на загальну 150 000 грн.з метою надання фіктивних послуг, чим спричинили шкоди охоронюваним правам, інтресам, свободам юридичних осіб.

Крім цього, начальник Державної інспекції сільського господарства у Кіровоградській області ОСОБА_2 та його заступник ОСОБА_3 23 травня 2013 року, о 15:00 год. в кабінеті останнього за адресою м. Кіровоград, вул. Покровського 73, вимагали від представника ОСОБА_4 ТОВ «Компанія «Мелагрейн» (01033, м. Київ, вул. Саксаганського83-А, оф. 301) гроші в сумі 78 тис. грн. за надання підприємству можливість здійснювати перевезення зерна залізницею по території Кіровоградської області, а саме: вимагали від нього, за отримання від Держсільгоспінспекції сертифікатів якості зерна та дозволу на інспектування продукції, підписати договори про надання додаткових послуг з підприємствами ТОВ "Фірма "ЛААД" або ПрАТ "СК "Дніпроінмед" чи ТОВ «Укр-Еко-Транзит» і надати платіжні документи про сплату коштів за послуги у сумі 78 тис. грн.

Також, вбачається той факт, що службові особи підприємств ТОВ «Фірма «ЛААД» (ЄДРПОУ 36007655), ПрАТ СК «Дніпроінмед» (ЄДРПОУ 21870998), ТОВ «Укр-Еко-Транзит» (ЄДРПОУ 37921373) на протязі 2012-2013 років, зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, з корисливих мотивів, всупереч інтересам служби завдали істотної шкоди інтересам юридичних осіб, що здійснюють транспортування зернового матеріалу на території Кіровоградської області, чим завдали останнім матеріальних збитків, а саме ТОВ «Фірма «ЛААД», шахрайським шляхом, незаконно заволоділа 300 тис. грн, ПрАТ СК «Дніпроінмед» - 350 тис. грн., а ТОВ «Укр-Еко-Транзит» - 250 тис. грн.

В ході допиту представника потерпілого ТОВ «Компанія «Мелагрейн» ОСОБА_4 вказав, що при неодноразовому зверненню до Державної інспекції сільського господарства України в Кіровоградській області, а саме до їх керівництва ОСОБА_2 та ОСОБА_3 для інспектування зерна ТОВ «Компанія «Мелагрейн», але кожен раз з різних причин було відмовлено у інспектуванні зерна. Тоді, ОСОБА_4, як представник ТОВ «Компанія «Мелагрейн» в Кіровоградській області, звернувся особисто до керівництва, а саме до ОСОБА_3 В розмові з останнім, він повідомив, що зерно проінспектують лише після сплати хабара в сумі 70 тис. грн. або ж через зарахування грошових коштів на рахунки страхових фірм: ПАТ «Страхова компанія «Дніпрінмед», ТОВ «Укр-Еко-Транзит», ТОВ «Фірма «ЛААД». На дану пропозицію ОСОБА_4 відмовився, а тому до теперішнього часу не інспектують зерно та не видають сертифікати якості.

При цьому потерпілим було надано зразки договорів необхідних укласти з ПАТ «Страхова компанія «Дніпрінмед», ТОВ «Укр-Еко-Транзит», ТОВ «Фірма «ЛААД» які надав ОСОБА_3 для розрахунку з Держсільгоспінспекцією в Кіровоградській області. Кошти, що сплачуються одній із страхових компаній в подальшому обготівковуються та передаються посадовцям Держсільгоспінспекції в Кіровоградській області.

Таким чином, має місце стійкий механізм отримання посадовцями Держсільгоспінспекції в Кіровоградській області неправомірної вигоди.

Також є підстави вважати, що за вище вказаною схемою діє більшість підприємств на території Кіровоградської області, найбільші з них: ТОВ ТЕП «Транско» (м. Черкаси, просп. Хіміків 4), ТОВ «УПІ «Магісталь» (м. Київ, вул. Раскової, 4а) та ТОВ «Трансгруп» (м. Київ, вул. Щербакова, 31-б).

На даний час мають місце вчинення тиску на ТОВ «АТ-Каргіл»(м. Київ), якому належить 3 елеватора на території Кіровоградської області. Вказаному підприємству не погоджується документація на сертифікацію елеваторів, що не дозволяє йому здійснювати діяльність. Подібна ситуація має місце також із регіональним представництвом ТОВ «Кернел-Трейд».

Також за ініціативи керівництва Держсільгоспінспекції в Кіровоградській області подібним чином налагоджено механізм протиправного збагачення шляхом отримання неправомірної вигоди від керівників підприємства, що здійснюють транспортування зернового матеріалу. Він полягає у тому, що при відправці вантажу зерна із території області для його сертифікації транспортна компанія повинна застрахувати цей вантаж у одній з фірм ПрАТ «Страхова компанія «Дніпрінмед», ТОВ «Укр-Еко-Транзит» або ТОВ «Фірма «ЛААД». При цьому, вказане є обовязковим, тобто вантаж не сертифікується без наявності страховки.

Отже, є підстави вважати, що службові особи Державної інспекції сільського господарства у Кіровоградській області вступили в злочинну змову з керівниками страхових компаній, а саме з: ОСОБА_5, яка є керівником фірми ПрАТ «Страхова компанія «Дніпроінмед»; ОСОБА_6 - ТОВ «Укр-Еко-Транзит» та ОСОБА_7 - ТОВ «Фірма «ЛААД» з метою отримання незаконної вигоди, а саме грошових коштів від підприємців, які здійснюють господарську діяльність з перевезення зернової продукції по території Кіровоградської області, в тому числі з ТОВ «Компанія «Мелагрейн», під приводом сплати за страхування кожної тонни зернової продукції.

Таким чином, підприємства укладають договори та зараховують грошові кошти на рахунки страхових фірм: ПрАТ «Страхова компанія «Дніпроінмед», ТОВ «Укр-Еко-Транзит», ТОВ «Фірма «ЛААД», тим самим сплачують більшу грошову суму за перевезення кожної тонни зернової продукції, ніж встановлена офіційно, згідно чинного законодавства. В подальшому дані кошти обготівковуються та передаються службовим особам Держсільгоспінспекції в Кіровоградській області.

Страхова компанія ТОВ «Фірма «ЛААД» (ЄДРПОУ 36007655) незаконно отримала від підприємств, які співпрацюють з Держсільгоспінспекцією в Кіровоградській області, за видачу сертифікатів якості зерна, шляхом нібито обов'язкового страхування зерна, в період часу з 01.01.2012 року по теперішній час грошові кошти в сумі 300 тис. грн.

При цьому, слідством встановлено рахунок № 26004032233001 відкритий в ПАТ «КБ Південкомбанк» (МФО 335946), що належить ТОВ «Фірма «ЛААД» (ЄДРПОУ 36007655), на який здійснювалась проплата коштів за інспектування та отримання сертифікатів якості зернової продукції в Кіровоградській області.

Враховуючи вищевикладене, є підстави вважати, що отриманні незаконним шляхом грошові кошти в сумі 300 тис. грн. підприємством ТОВ «Фірма «ЛААД» можуть бути використані всупереч інтересам суспільства, а також для продовження злочинної діяльності. Крім того, з метою забезпечення цивільного позову, який може бути заявлено в ході досудового розслідування та з метою відшкодування збитків виникла необхідність у накладанні арешту на майно осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність, а саме на розрахунковий рахунок вище вказаного підприємства.

Згідно ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його. Слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу .

Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову.

Задовольняючи клопотання слідчого про арешт майна слідчим суддею враховано, що : у кримінальному провадженні підлягають доказуванню у тому числі (ч.6 ст.91 КПК України) і обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, які підлягають спеціальній конфіскації, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи винагороди за його вчинення, або є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов'язаного з їх незаконним обігом, або підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ч.9 ст.100 КПК України, питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів, які були надані суду, вирішується судом під час ухвалення судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження. Такі докази і документи повинні зберігатися до набрання рішенням законної сили.

Тобто арешт, з метою застосування можливої спеціальної конфіскації, забезпечить повноту розслідування по кримінальному провадженню, не порушить співвідношення прав як потерпілого, так і права власності на це майно, при цьому забезпечить завдання і правомірність способу здійснення кримінального провадження.

Керуючись вимогами ст. ст. 170-174 КПК України ,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Кіровоградського МВ УМВС України в області Мудрого І.В., по матеріалам кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013120020000309, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.04.2013 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364, ч.1 ст. 15, ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст. 364 КК України - задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти в сумі 300 тис. грн., належні ТОВ «Фірма «ЛААД» (ЄДРПОУ 36007655), зареєстроване в Полтавській обл., м. Кременчук по вул. Бутиріна 8-Б, які знаходяться на розрахунковому рахунку № 26004032233001 відкритий в ПАТ «КБ Південкомбанк» (МФО 335946) в українській гривні та припинити розрахункові касові операції по видатковій частині вказаних рахунків, крім сплати обов'язкових платежів до бюджету, виплат заробітної плати працівникам, з якими укладені трудові договори, терміном до наступної ухвали суду.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Кіровоградської області протягом 5 днів з дня її оголошення. Апеляційне оскарження ухвали про накладення арешту не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя Кіровського районного

суду міста Кіровограда Є.В.Завгородній

СудКіровський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення12.12.2013
Оприлюднено16.01.2014
Номер документу36105133
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —404/11137/13-к

Ухвала від 12.12.2013

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні