Ухвала
від 17.12.2013 по справі 404/11220/13-к
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 404/11220/13-к

Номер провадження 1-кс/404/1105/13

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2013 року Кіровський районний суд м. Кіровограда

в складі: слідчого судді - Павелко І.Л.

при секретарі - Зайко О.Є.

за участю слідчого - Виходець Р.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Кіровоградського УМВС України в Кіровоградській області про надання дозволу на тимчасовий доступ, -

ВСТАНОВИВ:

У ході проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню за № 42013120010000148 від 28.08.2013 року встановлено, що службові особи ДП «Кіровоградська госпрозрахункова виробнича лабораторія ветеринарних препаратів» (ЄДРПОУ 23679034) юридична адреса: м. Кіровоград, вул. Преображенська, 92-А, зловживаючи своїм службовим становищем протягом 2010 - 2012 років систематично вчиняли дії спрямовані на доведення до банкрутства вищевказаного державного підприємства, з метою подальшого збагачення державним майном.

Так, у ході подальшої перевірки встановлено, що директор ДП «Кіровоградська госпрозрахункова виробнича лабораторія ветеринарних препаратів» ОСОБА_1, у ході здійснення контролю та організації за діяльністю державного підприємства систематично вживав заходи пов’язані із недоотриманням на рахунки підприємства коштів за продаж ветеринарних препаратів власного виробництва з метою доведення державного підприємства до стадії фінансової неспроможності, а в подальшому до банкрутства.

З метою подальшого заволодіння майном державного підприємства, ОСОБА_1 була створена із аналогічною назвою та юридичною адресою юридична особа - ТОВ «Кіровоградська госпрозрахункова виробнича лабораторія ветеринарних препаратів» (ЄДРПОУ 34448765) юридична адреса: м. Кіровоград, вул. Преображенська, 92-А, директором даного товариства виступав ОСОБА_1 Вказане товариство використовує протягом декількох років майнові комплекси та виробниче обладнання державного підприємства, а також являється його основним кредитором.

Вказаний факт підтверджено актом ревізії фінансово-господарської діяльності ДП «Кіровоградська госпрозрахункова виробнича лабораторія ветеринарних препаратів», в якому вказані факти реалізації державним підприємством продукцію власного виробництва в адресу ТОВ «Кіровоградська госпрозрахункова виробнича лабораторія ветеринарних препаратів» за цінами нижчими собівартості, що привело до нанесення збитків державному підприємству протягом 2010-2012 року на суму понад 200 000 грн.

Крім, того у акті ревізії вказані факти необґрунтованих знижок з боку державного підприємства, які стосуються лише ТОВ «Кіровоградська госпрозрахункова виробнича лабораторія ветеринарних препаратів», у зв’язку з цим державне підприємство не до отримало на поточний рахунок протягом двох років загальну суму 130 000 грн.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, встановлено, що станом на 01.07.2013 року ОСОБА_1 штучно сформував кредиторську заборгованість на поточному рахунку державного підприємства на загальну суму 635 075 грн.

Крім, того у ході подальшого досудового розслідування, встановлено, що протягом 2011-2013 років державне підприємство одержало на поточний рахунок від невстановленого суб’єкта господарювання 161 грн. 040 коп., які оформлені на поточний рахунок підприємства, згідно виписок банку, як фінансова допомога. Вказана сума коштів за даними бухгалтерського обліку відображена, як сума фінансової допомоги, що внесена безготівково директором приватної структури ОСОБА_1 у результаті чого з каси державного підприємства готівкою видано ОСОБА_1 за рахунок погашення заборгованості 195 грн. 060 коп.

У зв’язку із вищевикладеним та виявленими фактами працівниками Державної фінансової інспекції в Кіровоградській області, встановлено, що службові особи ДП «Кіровоградська госпрозрахункова виробнича лабораторія ветеринарних препаратів» в особі директора підприємства ОСОБА_1 та головного бухгалтера підприємства ОСОБА_2 цілеспрямовано та систематично вносяться зміни виправлення у фінансово-господарські документи та створюють умови спрямовані на банкрутство державного підприємства, з метою подальшого матеріального збагачення.

У ході подальшого проведення досудового розслідування виникла необхідність у проведенні судово-бухгалтерської експертизи, у зв’язку з цим було неодноразово підготовлено та направлено працівниками ОВС запити спрямовані на отримання документів фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Кіровоградська госпрозрахункова виробнича лабораторія ветеринарних препаратів», на які директор вказаного підприємства ОСОБА_1 ухиляється від надання фінансово-господарської документації.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що речі і документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні є підстави задовольнити клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення, а саме які перебувають у володінні ДП «Кіровоградська госпрозрахункова виробнича лабораторія ветеринарних препаратів» (ЄДРПОУ 23679034) юридична адреса: м. Кіровоград, вул. Преображенська, 92-А, з можливістю вилучення їх оригіналів, за період починаючи із 01.01.2010 по теперішній час, а саме :

1. Накази про облікову політику підприємства, фінансову звітність (фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва), фінансова звітність складена та подана підприємством до відділення статистики, первинні документи, що підтверджують здійснення витрат, які формують собівартість продукції (накладні на придбання матеріалів, сировини, нарахування заробітної плати та єдиний соціальний внесок, оренда приміщень, придбання електроенергії, води тощо) за вищевказаний період.

2. Калькуляції (планові та фактичні) на виробництво продукції, норми списання сировини на виготовлення продукції, акти списання сировини та матеріалів. Документи, згідно із якими готова продукція оприбутковується та передається із виробництва на склад за вищевказаний період.

3. Первинні документи підприємства на реалізацію продукції, товарів, послуг контрагентам за необхідний період часу (накладні, акти виконаних робіт тощо) за вищевказаний період.

4. Касові документи (касова книга, звіти касира з доданими до них первинними касовими документами (прибутковими та видатковими касовими ордерами, відомості) за вищевказаний період.

5. Виписки банку по руху грошових коштів на розрахункових рахунках підприємства за вищевказаний період.

6. Зведені регістри бухгалтерського обліку підприємства (відомості), журнали-ордери по усім рахункам бухгалтерського обліку підприємства (у розрізі звітних періодів, контрагентів тощо) за вищевказаний період.

7. Головну книгу підприємства за вищевказаний період.

8. Матеріали проведених інвентаризацій (накази, розписки, інвентаризаційні відомості, злічу вальні відомості тощо) за вищевказаний період.

9. Картки складського обліку (відомості тощо) матеріалів та сировини, готової продукції за вищевказаний період.

10. У разі, якщо підприємство не тільки реалізовувало продукцію контрагенту-пов’язаній особі, а й отримувало від нього товари, то необхідно надати первинні документи, що підтверджують отримання товарів, робіт, послуг від контрагента (накладні, акти виконаних робіт тощо) за вищевказаний період.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.132, 160, 163-165, 166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Надати тимчасовий доступ до оригіналів фінансової звітності та бухгалтерського обліку, який ведеться на ДП «Кіровоградська госпрозрахункова виробнича лабораторія ветеринарних препаратів» (ЄДРПОУ 23679034) юридична адреса: м. Кіровоград, вул. Преображенська, 92-А, за період починаючи із 01.01.2010 по теперішній час, а саме:

1.Накази про облікову політику підприємства, фінансову звітність (фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва), фінансова звітність складена та подана підприємством до відділення статистики, первинні документи, що підтверджують здійснення витрат, які формують собівартість продукції (накладні на придбання матеріалів, сировини, нарахування заробітної плати та єдиний соціальний внесок, оренда приміщень, придбання електроенергії, води тощо) за вищевказаний період.

2.Калькуляції (планові та фактичні) на виробництво продукції, норми списання сировини на виготовлення продукції, акти списання сировини та матеріалів. Документи, згідно із якими готова продукція оприбутковується та передається із виробництва на склад за вищевказаний період.

3.Первинні документи підприємства на реалізацію продукції, товарів, послуг контрагентам за необхідний період часу (накладні, акти виконаних робіт тощо) за вищевказаний період.

4.Касові документи (касова книга, звіти касира з доданими до них первинними касовими документами (прибутковими та видатковими касовими ордерами, відомості) за вищевказаний період.

5.Виписки банку по руху грошових коштів на розрахункових рахунках підприємства за вищевказаний період.

6.Зведені регістри бухгалтерського обліку підприємства (відомості), журнали-ордери по усім рахункам бухгалтерського обліку підприємства (у розрізі звітних періодів, контрагентів тощо) за вищевказаний період.

7.Головну книгу підприємства за вищевказаний період.

8.Матеріали проведених інвентаризацій (накази, розписки, інвентаризаційні відомості, злічу вальні відомості тощо) за вищевказаний період.

9.Картки складського обліку (відомості тощо) матеріалів та сировини, готової продукції за вищевказаний період.

10.У разі, якщо підприємство не тільки реалізовувало продукцію контрагенту-пов’язаній особі, а й отримувало від нього товари, то необхідно надати первинні документи, що підтверджують отримання товарів, робіт, послуг від контрагента (накладні, акти виконаних робіт тощо) за вищевказаний період, з можливістю їх подальшого вилучення (виїмки).

Строк дії ухвали визначити до 17 січня 2014 року.

Роз’яснити директору ДП «Кіровоградська госпрозрахункова виробнича лабораторія ветеринарних препаратів» ОСОБА_1, що відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.

Суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда

ОСОБА_3

СудКіровський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення17.12.2013
Оприлюднено22.01.2014
Номер документу36105257
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —404/11220/13-к

Ухвала від 17.12.2013

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Павелко І. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні