Рішення
від 12.12.2013 по справі 316/2533/13-ц
ЕНЕРГОДАРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 316/2533/13-ц

Провадження № 2/316/1104/13

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" грудня 2013 р. м.Енергодар

Енергодарський міський суд Запорізької області

у складі судді : Наумова О.О.,

при секретарі: Демешко О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Енергодар Запорізької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Порада» про стягнення суми грошових коштів за договором та стягнення моральної шкоди, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся в суд з позовною заявою до відповідача про стягнення суми грошових коштів за договором та моральної шкоди.

Позовні вимоги мотивував тим, що 21.08.2008 року між ним та Кредитною спілкою «Порада» було укладено договір № 366 «Скарбниця» про залучення внеску на депозитний рахунок.

Відповідно до вимог договору ОСОБА_1 вніс на депозитний рахунок 23 000,0 грн. на умовах договору, строком на 12 місяців - до 21.08.2009 року.

Відповідно до п. 1.2 договору процентна ставка за користування внеском протягом строку внеску складала 24% річних. Відповідно до п. 2.1 договору строк користування внеском діє 12 місяців - до 21.08.2009 року.

Після спливу строку договору останній звертався до відповідача з вимогою повернути кошти та проценти, що залишено без уваги.

Залишок не повернутих коштів на момент спливу строку за договором становить

213 835,93 грн., що складається :

- Сума прострочення з відсотками по договору складає - 56 349,27 грн.;

- Сума трьох процентів річних від простроченої суми складає - 3 478,66 грн.;

- Сума пені за 6 місяців прострочення складає 154 008,0 грн.;

Крім того внаслідок невиконання договірних зобов’язань відповідачем, позивач зазнав моральних страждань, які він оцінює в грошовому еквіваленті в розмірі 60 000,0 грн..

В обґрунтування позову позивач посилається також на визнання Відповідачем суми боргу яка складає 213 835,93 грн., та на часткове визнання моральної шкоди в розмірі 50 000 грн.

Просить суд стягнути з відповідача на його користь суму внеску разом з сумою нарахованих за користування ним процентів, у тому числі з урахуванням індексу інфляції, пені в розмірі трьох відсотків вартості внеску за кожний день прострочення, а також 3% річних від простроченої суми в розмірі 213 835,93 грн., та грошову компенсацію моральної шкоди в розмірі 60 000, 0 грн.

В судове засідання позивач не з’явився, надавши суду заяву про розгляд поданого цивільного позову без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити (а.с. 11).

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, заперечень не надав, належним чином повідомлявся про розгляд справи, про що свідчить його особистий підпис у поштовому повідомленні (а.с. 26).

Суд, з метою своєчасного розгляду справи, ухвалив слухати справу у відсутність відповідача на підставі наявних в справі доказів.

Дослідив матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Згідно вимог ч. 3 ст. 10 ЦПК України , кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно до ч. 1 ст. 11 ЦПК України , суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб та в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Згідно ст. 57 ЦПК України , доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів.

Згідно ч. 1 ст. 58 ЦПК України , належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Згідно ст. 60 ЦПК України , кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно до статті 509 Цивільного кодексу України зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона зобов’язана вчинити на користь другої сторони певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов’язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов’язання має грунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

Загальні умови виконання зобов’язання передбачені статтею 526 Цивільного кодексу України, яка передбачає, що зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 1 ст. 1058 ЦК України за договором банківського вкладу (депозиту) одна сторона (банк), що прийняла від другої сторони (вкладника) або для неї грошову суму (вклад), що надійшла, зобов'язується виплачувати вкладникові таку суму та проценти на неї або дохід в іншій формі на умовах та в порядку, встановлених за договором.

За змістом ст. 1061 ЦК України проценти на суму вкладу є платою за користування коштами одержаними банком за договором вкладу.

Судом встановлено, що між ОСОБА_1 та КС «Порада» по справі було укладено договір № 336 «Скарбниця» про залучення внеску на депозитний рахунок від 21.08.2008 року (а.с. 4)

Відповідно до п.1.1. вищезазначеного договору Вкладник, тобто андрійчук В.Г. вніс на депозитний рахунок грошову суму 23 000 грн., строком на 12 місяців. Процента ставка складала 24 % річних з нарахуванням процентів щомісячно .

Відповідно до п.2.1 Договору строк дії договору до 21.08.2009 року.

Свої зобов’язання відповідач не виконав.

Доказів щодо виконання або невиконання умов договору позивач не надав. Довідку про залишок невиконаних зобов’язань по депозитному договору № 336 «Скарбниця» від 21.08.2008 року позивач не надав. Крім того, позивачем не надано квитанцію до прибуткового ордеру про залучення внеску на депозитний рахунок по договору № 336 «Скарбниця».

У зв’язку з викладеним, суд позбавлений можливості встановити факт виконання або невиконання вищевказаного договору за відсутності доказів зі сторони позивача, та вважає, що в частині вимог про сплату внеску разом з відсотками по договору, пені та трьох процентів від суми заборгованості, позов не підлягає задоволенню за недоведеністю.

Щодо вимог про сплату моральної шкоди суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Докази подаються сторонами. Позивачем не додано доказів щодо спричинення йому моральної шкоди, крім того умовами договору такі стягнення не передбачені.

Визнання відповідачем частини позову в розмірі 263 835,93 грн. в конкретному випадку не є підставою для задоволення позову в порядку ст. 174 ЦПК України , оскільки ухвалене судом рішення буде порушувати права інших осіб - членів кредитної спілки, але не є перешкодою для виконання відповідачем своїх зобов’язань в добровільному порядку без рішення суду.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.509,1060,1061 Цивільного кодексу України, ст. ст. 10,57-60,88,209,212-215 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Порада» про стягнення суми грошових коштів за договором та стягнення моральної шкоди - відмовити повністю за недоведеністю.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: О. О. Наумов

СудЕнергодарський міський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення12.12.2013
Оприлюднено21.01.2014
Номер документу36166047
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —316/2533/13-ц

Рішення від 12.12.2013

Цивільне

Енергодарський міський суд Запорізької області

Наумов О. О.

Ухвала від 20.09.2013

Цивільне

Енергодарський міський суд Запорізької області

Наумов О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні