Ухвала
від 17.12.2013 по справі 638/20535/13-ц
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/2053513-ц,

№6/638/645/13

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 грудня 2013 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:

Головуючого судді: Руднєвої О.О.

При секретарі: Кучерявенко А.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Харкові подання державного виконавця Дзержинського відділу ДВС ХМУЮ ОСОБА_1 про тимчасове обмеження ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України,-

В С Т А Н О В И В:

16.12.2013 року державний виконавець Дзержинського відділу ДВС ХМУЮ ОСОБА_1 звернулась до суду з поданням про тимчасове обмеження ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України

В поданні державний виконавець посилається на наступне:

На примусовому виконанні у Дзержинському відділі державної виконавчої служби ОСОБА_3 міського управління юстиції знаходиться виконавче провадження з примусового виконання наказу №5023/9834/11, виданого 07.02.2012 року Господарським судом Харківської області про стягнення з ОСОБА_3 обласної організації «Народного Руху України (код ЄДРПОУ 21219567) на користь КП «ХТМ» суми боргу у розмірі 7527,58 грн.

Боржником ОСОБА_3 обласною організацією «Народного Руху України (код ЄДРПОУ 21219567, м. Харків, пр. Правди, 7) рішення суду у добровільному порядку не виконано, боржник має невиконані зобов'язання на території України, та ухиляється від виконання зобов'язань покладених на нього судовим рішенням, згідно довідки з Єдиного державного реєстру Державного підприємства «Інформаційно-ресурсний центр» керівником ОСОБА_3 обласної організації «Народного Руху України» є ОСОБА_2.

На виконання пункту 2 Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо підвищення ефективності виконання рішень судів» від 24.03.08 №261/2008 стосовно врегулювання порядку виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов'язання, та на виконання спільного листа Міністерства юстиції України та Адміністрації Державної прикордонної служби України від 27.05.08 №25-32/463, №25-5347.

Положенням статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзд в Україну громадян України» встановлено, що громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта або громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліменти, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачене міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань.

Пунктом 8 статті 19 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» встановлено, що на Державну прикордонну службу відповідно до визначених законом завдань покладається, зокрема, запобігання та недопущення в'їзду в України або виїзду з України осіб, яким згідно із законодавством не дозволяється в'їзд в України або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України, у тому числі з дорученням правоохоронних органів.

Отже, наявність в особи невиконаних зобов'язань, покладених на неї судовим рішенням є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що подання не підлягає задоволенню.

Основним принципом судочинства, закріпленим Конституцією України є законність.

Відповідно до положень ст. 2 ЗУ «Про судоустрій України» суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права забезпечує захист гарантованих Конституцією України та законами України прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів суспільства, держави.

Згідно ст. 33 Конституції України - право кожного вільно залишати територію України може бути обмежене лише законом.

Підстави для тимчасового обмеження у праві виїзду громадян України за кордон передбачені ЗУ «Про порядок виїзду з України і в*їзду в Україну громадян України»и №3857-ХІІ від 2.01.1994 року (надалі - Закон) .

Розділом ХІ «Обмеження у праві виїзду за межі України та заборона в*їзду в КУкраїну» Інструкція з організації примусового виконання рішень, що набрала чинності з 17 квітня 2012 року та затверджена наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 року №5125, передбачено зміст подання державного виконавця при звернені до суду. Подання обов*язково повинно містити підтвердження факту ухилення боржника від виконання своїх зобов*язань.

Ухилення від виконання зобов*язань, покладених судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи) вжите у п.5 ч.1 ст. 6 Закону №3857-ХІІ та п. 18 ч.3 ст. 11 Закону №606-ХІV, позначає з об*активної сторони такі діяння (дії чи бездіяльність) особи божника, які полягають у навмисному чи іншому свідомому невиконанні нею своїх обов*язків.

Отже, особа, яка має невиконані зобов*язання, не може вважатися винною в ухиленні, поки не буде доведено протилежне. Відповідно до положення ч.2 ст. 10 ЦПК України наявність умислу та обставини, які є предметом посиланя суб*єкта подання про тимчасове обмеження у прав виїзду за межі України як на підставу його вимог, підлягають доведенню. Зокрема задоволення такого подання можливе лише за умови «доведення факту ухилення боржника від виконання зобов*язань».

Поняття «ухилення від виконання зобов*язань, покладених на боржника рішенням»варто розуміти як будь- які свідомі діяння (дії або бездіяльність) боржника спрямовані на невиконання відповідного обов*язку у виконавчому провадженні, коли виконати цей обов*язок у нього є всі реальні можливості (наприклад, наявність майна, грошових коштів тощо) і цьому не зважають будь- які незалежні від нього об*єктивні обставини (непереборної сили, події тощо).

Зазначена позиція викладена Верховним судом України у листі від 01.02.2013 року - Судова практика щодо вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України».

Положенням ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в*їзд в Україну громадян України» встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта або громадянинові, який має паспорт, може бути відмовлено у виїзді за кордон, зокрема у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов*язання - до виконання зобов*язань, або забезпечення зобов*язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов*язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов*язань.

Окрім того, суду не надано доказів того, що були вжиті заходи примусового виконання виконавчого листа (звернення стягнення на майно боржника, звернення стягнення на заробітну плату (заробіток) , доходи , пенсію, стипендію боржника, вилучення у боржника і передача стягувачеві певних предметів, зазначених у рішенні, або інші заходи).

Наведене свідчить про відсутність доказів вжиття належних заходів щодо примусового виконання рішення суду та ухилення боржника від виконання зобов*язань, покладених на нього судовим рішенням.

На підставі викладеного, керуючись ст. 377-1 Цивільного процесуального кодексу України, Законом України «Про виконавче провадження», Законом України « Про порядок виїзду з України та в*їзд в Україну громадян України» -

С У Д У Х В А Л И В:

В задоволенні подання державного виконавця Дзержинського відділу ДВС ХМУЮ ОСОБА_1 про тимчасове обмеження ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України -відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через Дзержинський районний суд м. Харкова шляхом подачі в 5-денний апеляційної скарги з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: О.О. Руднєва

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення17.12.2013
Оприлюднено21.01.2014
Номер документу36196926
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —638/20535/13-ц

Ухвала від 17.12.2013

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Руднєва О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні