Постанова
від 01.11.2013 по справі 764/11545/13-п
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

Справа № 764/11545/13-п

3/764/2628/2013

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01.11.2013 року Суддя Ленінського районного суду міста Севастополя Істягіна Н.М., за участю представника Севастопольської митниці Бобчука С.Г., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Севастопольської державної митної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: Україна, АДРЕСА_1,

за ч.1 ст.483 Митного кодексу України,

В С Т А Н О В И В:

11 червня 2013 року о 17 годині 00 хвилин у приміщенні службового кабінету №128 адміністративної будівлі Севастопольської митниці Міндоходів (м.Севастополь, пл.Нахімова 5-а), в ході проведення спеціальних заходів, спільних зі співробітниками Головного Управління Міндоходів України в м.Севастополі, був встановлений факт переміщення громадянином України ОСОБА_2 товару - легкового автомобілю марки Citroen Berlingo 1999 року виготовлення, державний реєстраційний номер республіки Литва НОМЕР_2, ідентифікаційний номер кузову VIN: НОМЕР_1, через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.

Встановлено, що 26 листопада 2012 року громадянин ОСОБА_2 ввіз у зоні діяльності відділу митного оформлення №4 митного поста «Ягодин» Ягодинської митниці на митну територію України легковий автомобіль марки Citroen Berlingo 1999 року виготовлення, державний реєстраційний номер республіки Литва НОМЕР_2, ідентифікаційний номер кузову VIN: НОМЕР_1, заявивши його у митному режимі «тимчасове ввезення». Але фактично ОСОБА_2 ввіз вищевказаний автомобіль з метою його подальшого відчуження громадянину України ОСОБА_3.

Відповідно до ч.4 ст.380 Митного кодексу України тимчасове ввезенні транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно тими громадянами, які ввезли їх в Україну, для їх особистих потреб, не можуть відчужені чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.

Таким чином, ОСОБА_2 заявив, що згідно з умов митного режиму «тимчасове ввезення» відправником та одержувачем даного транспортного засобу є він сам. Однак, фактичним отримувачем вищевказаного автомобіля на території України був громадянин України ОСОБА_3. Тобто громадянин ОСОБА_2 при переміщенні легкового автомобілю марки Citroen Berlingo 1999 року виготовлення, державний реєстраційний номер республіки Литва НОМЕР_2, ідентифікаційний номер кузову VIN: НОМЕР_1, через митний кордон України мав мету реалізації його на митній території України, що було зроблено.

Згідно п.6 Постанови Пленуму Верховного суду України від 03 червня 2005 року №8, якщо товари ввозяться в режимі тимчасового ввезення, але з метою їх реалізації в Україні, вчинене слід кваліфікувати як порушення митних правил.

Таким чином встановлено, що громадянин України ОСОБА_2 перемістив через митний кордон України легковий автомобіль марки Citroen Berlingo 1999 року виготовлення, державний реєстраційний номер республіки Литва НОМЕР_2, ідентифікаційний номер кузову VIN: НОМЕР_1, з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу документів, що містять неправдиві відомості щодо одержувача товарів.

Своїми діями ОСОБА_2 допустив порушення митних правил України та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.483 Митного кодексу України.

На розгляд адміністративного матеріалу ОСОБА_2 не з'явився, про місце й час розгляду адміністративного матеріалу був сповіщений належним чином, про що свідчить підпис ОСОБА_2 в довідці про отримання рекомендованого листа, причин неявки суду не представив, клопотань про відкладення розгляду справи також не надав, у зв'язку із чим, причини його неявки суд визнає неповажними й вважає за можливе розглянути матеріал у відсутності ОСОБА_2.

Представник Севастопольської митниці у судовому засіданні навів суду обставини, викладені в протоколі, вважав доведеним факт допущеного порушення ОСОБА_2 правил Митного контролю, наполягав на штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів з конфіскацією товару.

Дослідивши матеріали справи у відношенні ОСОБА_2, заслухавши думку представника Севастопольської митниці, суд доходить висновку про наявність у діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України.

Винність ОСОБА_2 підтверджується матеріалами справи:

- протоколом про порушення митних правил №0121/12300/13 від 11 червня 2013 року;

- витягом обліку транспортних засобів в пунктах пропуску для автомобільного сполучення;

- поясненнями ОСОБА_3 та ОСОБА_5 від 07 червня 2013 року;

- копією свідоцтва про реєстрацію;

- витягом з ПІК «Інспектор 2006»;

- копією «Контрольного талону»;

- висновком про вартість майна.

При таких обставинах суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України.

Дії ОСОБА_2 правильно кваліфіковані за ч.1 ст.483 МК України, як переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто способом, що утруднюють виявлення таких товарів.

Враховуючи, що адміністративне стягнення є не тільки мірою відповідальності, але і служить вихованню особи, яка вчинила правопорушення, суддя вважає за необхідне призначити ОСОБА_2 стягнення у вигляді штрафу у розмірі 28418 (двадцять вісім тисяч чотириста вісімнадцять) гривень з конфіскацією товару - автомобілю Citroen Berlingo 1999 року виготовлення.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.483 Митного кодексу України, ст.284 кодексу України про адміністративне правопорушення, суд -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.483 Митного кодексу України.

Накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 28418 (двадцять вісім тисяч чотириста вісімнадцять) гривень (МФО 324021, ЄДРПО 04611344, р/р 2634778, банк: Кримська Республіканська дирекція «Райффайзен банк АВАЛЬ») та конфіскації товару - автомобілю Citroen Berlingo 1999 року виготовлення, державний реєстраційний номер республіки Литва НОМЕР_2, ідентифікаційний номер кузову VIN: НОМЕР_1, що знаходяться у Севастопольській митниці.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 34 (тридцять чотири) гривні 41 копійка.

Постанова суду може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі протягом десяти днів з моменту її винесення, шляхом подачі апеляції в Апеляційний суд міста Севастополя через Ленінський районний суд міста Севастополя.

На постанову може бути внесено подання прокурором протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя

СудЛенінський районний суд міста Севастополя
Дата ухвалення рішення01.11.2013
Оприлюднено23.12.2013
Номер документу36203273
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —764/11545/13-п

Постанова від 01.11.2013

Адмінправопорушення

Ленінський районний суд міста Севастополя

Істягіна Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні