Постанова
від 16.12.2013 по справі 812/9371/13-а
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 грудня 2013 року Справа № 812/9371/13-а

об 11 годині 30 хвилин м. Луганськ

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Ципко О.В.,

за участю секретаря Гаркуші Ю.О.,

представник позивача: не з'явився

відповідач: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Приватного акціонерного товариства "Алчевська друкарня" про стягнення податкової заборгованості ,-

ВСТАНОВИВ:

В провадження Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Приватного акціонерного товариства "Алчевська друкарня" про стягнення податкової заборгованості

В обґрунтування позову позивач зазначив, що Приватне акціонерне товариство "Алчевська друкарня" перебуває на обліку як платник податків в Алчевській ОДПІ з 06.05.1993.

Між Алчевською міською радою та ПАТ "Алчевська друкарня" 05.10.2007 укладений договір оренди землі, згідно з яким орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення загальною площею 0,1958 га за адресою: вул. Донецька, 4, м. Алчевськ, для експлуатації будівлі друкарні. Строк дії договору до 31.12.2016.

Станом на 09.10.2013 ПАТ "Алчевська друкарня" має податковий борг з орендної плати за землю, який складає 20 019,54 грн. Податкове зобов'язання самостійно визначено відповідачем у податкових деклараціях з плати за землю.

Крім того, з 01.01.2012 ПАТ "Алчевська друкарня" переведено на спрощену систему оподаткування обліку та звітності четвертої групи із ставкою 5% до доходу.

Станом на 09.0.2013 відповідач має податковий борг по сплаті єдиного податку у розмірі 1596,33 грн.

З метою стягнення податкового боргу податковою інспекцією було направлено відповідачу податкову вимогу №167 від 10.12.2012.

У зв'язку із несплатою відповідачем у добровільному порядку податкового боргу позивач звернувся із позовом до суду.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав суду клопотання, в якому позов підтримав та просив розглянути справу без його участі.

Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час і місце проведення судового засідання повідомлявся, причини неявки суду не повідомляв, заяв про відкладення розгляду справи не надавав, правом на надання письмових заперечень не скористався.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Судом встановлено, що Приватне акціонерне товариство "Алчевська друкарня" перебуває на обліку як платник податків у Алчевській ОДПІ з 06.05.1993 за №513 (а.с.23). З 01.01.2012 відповідач є платником податку по спрощеній системі оподаткування (а.с.27).

Між Алчевською міською радою та ПАТ "Алчевська друкарня" 05.10.2007 укладений договір оренди землі, згідно з яким орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення загальною площею 0,1958 га за адресою: вул. Донецька, 4, м. Алчевськ, для експлуатації будівлі друкарні. Строк дії договору до 31.12.2016 (а.с.18-20).

Підприємством були подані податкові декларації з плати за землю №713 від 06.02.2012, №2364 від 26.03.2012 та №9001954030 від 24.01.2013, якими нараховано податків на суму 38 303,12 грн. (а.с.12-17).

Згідно розрахунку заборгованості станом на 09.10.2013 сума сплачено боргу за 2012 - 2013 роки складає 18 283,58 грн. (а.с.22). Залишок несплаченої заборгованості з плати за землю складає 20 019,54 грн. що підтверджується зворотним боком облікової картки (а.с.8-11).

Згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування відповідачем самостійно обрана ставка єдиного податку у розмірі 5% до доходу та 4 група спрощеної системи оподаткування (а.с.27-28).

Згідно зворотного боку картки особового рахунку заборгованість відповідача по сплаті єдиного податку складала 3417,15 грн. Із урахуванням частково сплаченої суми у розмірі 1820,82 грн. остаточною сумою боргу по сплаті єдиного податку є 1596,33 грн. (а.с.26).

З метою стягнення податкового боргу податковою інспекцією було направлено відповідачу податкову вимогу №167 від 10.12.2012 (а.с.21).

Згідно з п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

Відповідно до п. 20.1.18 ст. 20 Податкового кодексу України Державна податкова інспекція має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п.54.2 ст. 54 Податкового кодексу України грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету.

Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим кодексом для подання податкової декларації.

Відповідно до ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Відповідно до п.291.2 ст. 291 Податкового кодексу України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Згідно п.294.4 ст.294 Податкового кодексу України для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб - підприємців, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому виписано свідоцтво платника єдиного податку.

Відповідно до п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Згідно п. 293.1 293.2 ст.293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Пунктом 1 ст.300 Податкового кодексу України передбачено, що платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи те, що відповідач за час судового розгляду справи доказів, які б спростовували доводи позивача, суду не надав, у добровільному порядку податкову заборгованість не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 94, 158- 163, 167, 183 Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Приватного акціонерного товариства "Алчевська друкарня" про стягнення податкової заборгованості задовольнити в повному обсязі.

Стягнути кошти з розрахункових рахунків у банках, що обслуговують Приватного акціонерного товариства "Алчевська друкарня" (юридична адреса: 94201 Луганська область, м. Алчевськ, вул. Донецька, 4, ідентифікаційний код 02470750) в рахунок погашення податкового боргу, а саме:

- суму податкового боргу з орендної плати за землю з юридичних осіб в розмірі 20 019,54 грн. (двадцять тисяч дев'ятнадцять гривень 54 копійки) за період з 30.11.2012 по 09.10.2013 на користь місцевого бюджету, перерахувавши на р/р 33215812700027 код платежу 13050200, одержувач УДКСУ у м. Алчевськ, код 37907097, банк одержувача ГУДКСУ в луганській області, МФО 804013;

- суму податкового боргу з єдиного податку у розмірі 1596,33 грн. (одна тисяча п'ятсот дев'яносто шість гривень 33 копійки) за період з 19.02.2013 по 09.10.2013 на користь місцевого бюджету, перерахувавши на р/р 31513969700027, код платежу 18050300, одержувач УДКСУ у м. Алчевськ, код 37907097, банк одержувача ГУДКСУ в Луганськеій області, МФО 804013.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено та підписано 19 грудня 2013 року.

Суддя О.В. Ципко

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.12.2013
Оприлюднено24.12.2013
Номер документу36204517
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/9371/13-а

Постанова від 16.12.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.В. Ципко

Ухвала від 25.11.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.В. Ципко

Ухвала від 13.11.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.В. Ципко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні