17.12.2013
Справа № 717/2600/13-Ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2013 року Кельменецький районний суд Чернівецької області у складі:
головуючого - судді: Туржанського В.В.
при секретарі: Олійник І.Г.
з участю прокурора: Батракова Ю.М.
відповідача: ОСОБА_1
представника третьої особи -
Мошанецької сільської ради: ОСОБА_2
розглянувши в відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом прокурора Кельменецького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Чернівецькій області до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Кельменецького району в інтересах держави в особі Управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Чернівецькій області подав до суду позовну заяву у якій просить стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Чернівецькій області (м. Чернівці вул. Шептицького, 2, код ЄДРПОУ 36750001) заподіяну шкоду у розмірі 1700 гривень, що підлягають стягненню на рахунок для зарахування коштів, що розподіляються між державним та місцевим бюджетами: Мошанецька сільська рада Кельменецького району р/р- 33416001000906 в ГУДКУ в Чернівецькій області, МФО 856135 УДКСУ, код 04418819.
У якості підстав позову прокурор зазначив, що 16 січня 2013 року відповідач ОСОБА_1 на Дністровському водосховищі, біля с. Мошанець Кельменецького району Чернівецької області, проводив вилов риби забороненим знаряддям лову - сіткою, а саме вилов 10 лящів. Згідно „Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах УкраїниВ» затверджених ПКМУ №1209 від 21 листопада 2011 року відповідач своїми діями заподіяв шкоду державі в сумі 1700 гривень.
В судовому засіданні прокурор Батраков М.Ю. підтримав позовні вимоги з підстав зазначених у позовній заяві та пояснив, що відповідач виловив 10 лящів сіткою. Відповідача визнано винним у вчиненні правопорушення передбаченого ч.4 ст. 85 КУпАП. Шкода склала відповідно до Такс 1700 гривень. Відповідач зобов’язаний відшкодувати шкоду.
Представник третьої особи на стороні позивача - Мошанецької сільської ради - ОСОБА_2 в судовому засіданні підтримала позовні вимоги.
Представник позивача - Управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Чернівецькій області до суду не з’явився.
Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов не визнав та пояснив, що ловив рибу вудкою. Підняв сітку. В цей час прийшли працівники рибінспекції і склали протокол. Рибу випустив у воду.
Судом досліджені наступні докази: копія постанови по справі про адміністративне правопорушення №717/361/13-п винесена суддею Кельменецького районного суду Чернівецької області 27 лютого 2013 року, копія довідки - розрахунку Управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Чернівецькій області №192-05 від 11.02.2013 року, копія протоколу про адміністративне правопорушення №000593 від 16 січня 2013 року.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідач ОСОБА_1 16 січня 2013 року біля 13 години на Дністровському водосховищі біля с. Мошанець Кельменецького району Чернівцекої області, здійснював незаконний рибний добувний промисел, а сме вилов риби за допомогою сітки, внаслідок чого виловив в тому числі 10 лящів.
Розмір відшкодування шкоди, заподіяної ОСОБА_1 внаслідок незаконного добування 10 лящів становить 1700 гривень.
Розмір шкоди розраховано згідно „Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах УкраїниВ» затверджених ПКМУ №1209 від 21 листопада 2011 року.
Згідно ч.1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст. 63 Закону України „Про тваринний світВ» громадяни зобов’язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу.
Заподіяну шкоду відповідач добровільно не відшкодував.
Згідно ст. 37 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовищаВ» нагляд за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища здійснює Генеральний прокурор України та підпорядковані йому органи прокуратури. При здійсненні нагляду органи прокуратури застосовують надані їм законодавством України права, включаючи звернення до судів з позовами про відшкодування шкоди, заподіяної в результаті порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Відповідно до ст. 47 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовищаВ» одним з джерел формування місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, які утворюються в складі відповідного місцевого бюджету за місцем заподіяння екологічної шкоди, є частина грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища в результаті господарської та іншої діяльності згідно з чинним законодавством.
Згідно до п.7 ч.3 ст. 29 Бюджетного кодексу України джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України в частині доходів є 30 відсотків грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності.
Згідно до п.7 ч.2 ст. 69 Бюджетного кодексу України до надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів належать 70 відсотків грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, в тому числі: до сільських, селищних, міських бюджетів - 50 відсотків, обласних бюджетів та бюджету Автономної Республіки Крим - 20 відсотків, бюджетів міст Києва та Севастополя - 70 відсотків.
На підставі ст.ст. 37, 47 Закону України В«Про охорону навколишнього природного середовищаВ» , ст.ст. 34, 63 Закону України „Про тваринний світВ» , п. 3.14, 4.4 „Правил любительського і спортивного рибальстваВ» , затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 року, „Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах УкраїниВ» затверджених ПКМУ від 21 листопада 2011 року №1209, керуючись ст. ст. 3, 8, 10, 15, 79, 88, 213, 214, 215 ЦПК України, , суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву прокурора Кельменецького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Чернівецькій області - задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь держави в особі Управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Чернівецькій області 1700 (одну тисячу сімсот) гривень в рахунок відшкодування шкоди заподіяної внаслідок незаконного добування цінних видів риби, які перерахувати на рахунок для зарахування коштів, що розподіляються між державним і місцевим бюджетами Мошанецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області.
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь держави 229 (двісті двадцять дев’ять) гривень 40 (сорок) копійок судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду до Апеляційного суду Чернівецької області подається протягом десяти днів з дня його проголошення через Кельменецький районний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя:
Суд | Кельменецький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2013 |
Оприлюднено | 23.01.2014 |
Номер документу | 36236115 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кельменецький районний суд Чернівецької області
Туржанський В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні