Ухвала
від 15.02.2013 по справі 208/851/13-к
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА 

справа № 208/851/13-к

№ провадження 1-кс/208/254/13

УХВАЛА

15 лютого 2013 р. м. Дніпродзержинськ

Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі: слідчого судді: Рички С.О.,

при секретарі: Щербацевич Д.В.,

за участю прокурора Листопад А.М.,

розглянувши матеріали клопотання слідчого СВ Заводського РВ Дніпродзержинського МУ ГУМВС в Дніпропетровській області Мануковської Т.В. про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, стосовно матеріалів досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42013040800000005 від 22.01.2013р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Заводського РВ Дніпродзержинського МУ УМВС України в Дніпропетровській області Мануковська Т.В. звернулася до Заводського районного суду м. Дніпродзержинська з клопотанням, погодженим з прокурором, в якому просить надати їй дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, мотивуючи його тим, що посадові особи ПП «Електро-сервіс-плюс» (код ЄДРПОУ 35281705), яке розташоване за адресою: вул. Далекосхідна, 18 у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області, діючи умисно, в особистих інтересах, в період 2011-2012 років, вносили завідомо неправдиві відомості до первинних документів про взаємовідносини з підприємствами, розташованими на території України, а саме з ПП «Рембудкомплект-Плюс» (код ЄДРПОУ 36120814), ТОВ «Диксі Буд» (код ЄДРПОУ 38113479) та ПП «Транс-Атлантіка Сервіс» (код ЄДРПОУ 32694389), з якими фактично не мали взаємовідносин, які в подальшому відображали у бухгалтерському обліку та використовували для формування податкової звітності в Дніпродзержинській ОДПІ. За даним фактом в Єдиному реєстрі досудових розслідувань було зареєстровано кримінальне провадження № 42013040800000005 від 22.01.2013 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України під час досудового розслідування по кримінальному провадженню, для проведення належної перевірки та прийняття законного рішення, виникла необхідність у вилученні в Дніпродзержинській ОДПІ податкової звітності ПП «Електро-сервіс-плюс» (код ЄДРПОУ 35281705), яке розташоване за адресою: вул. Далекосхідна, 18 у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області, та всіх матеріалів перевірок за 2011-2012 роки, з урахуванням того, що є достатньо підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів та можливість їх вилучення які перебувають у володінні Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби за адресою: м. Дніпродзержинськ, вул. Медична - 9, тому просить клопотання задовольнити.

В судове засідання слідчий та представник особи, у володінні якої знаходиться інформація, доступ до якої просить надати слідчий - не з'явилися, хоча про час і місце розгляду клопотання були повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, а також матеріали вказаного клопотання, суд дійшов наступного висновку.

Згідно ч.1 ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Крім того, як вбачається зі змісту вказаного клопотання, метою звернення слідчого до суду із даним клопотанням є встановлення обставин по справі, проведення належної перевірки та прийняття законного рішення.

Згідно зі ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Крім того згідно зі ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Таким чином, встановивши в судовому засіданні, що, у даному клопотанні слідчим не зазначено документ, його назву та зміст, інші відомості, які дають можливість визначити документ, до якого повинен бути наданий тимчасовий доступ, не надані витребувані судом документи підтверджуючі викладені обставини у клопотанні, що має бути зазначено судом відповідно до п.5 ч.1 ст.164 КПК України, суд прийшов висновку, що клопотання не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159, 161, п.7 ч.1, ст.162, ч.6 ст. 163, 164, 165 КПК України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання слідчого СВ Заводського РВ Дніпродзержинського МУ ГУМВС в Дніпропетровській області Мануковської Т.В. про тимчасовий доступ до речей і документів - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ричка С. О.

СудЗаводський районний суд м.Дніпродзержинська 
Дата ухвалення рішення15.02.2013
Оприлюднено14.01.2014
Номер документу36291227
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —208/851/13-к

Ухвала від 15.02.2013

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Ричка С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні